مشکل کیبورد فارسی اپل ( تایپ فارسی در IOS ) ، قبل از ios8 مشکل بسیار بزرگی برای کاربران ایرانی آیفون و آیپد به حساب می آمد . اما در نسخه های بعد از ios8 ، مجوز پشتیبانی از کیبوردهای سوم شخص توسط اپل داده شد و به این ترتیب پای کیبوردهای توسعه یافته توسط برنامه نویسان ایرانی به App store باز شد . برای فعالسازی کیبورد فارسی آیفون دو روش وجود دارد . یکی انتخاب زبان دوم گوشی به عربی و دیگری نصب کیبوردهای سوم شخص . البته روش دیگری تحت عنوان فعال کردن کیبورد فارسی آیفون با iBackup Boot بدون جیلبریک وجود دارد که البته بر روی ios9 به بعد غیر فعال شده و دیگر کاربردی نمی باشد . در مقاله امروز مرکز مشاوره ناجیان رایانه روش های فعال کردن کیبورد فارسی برای آیفون را ارائه خواهیم کرد و به معرفی بهترین کیبورد فارسی برای آیفون خواهیم پرداخت .

” برای تایپ فارسی در آیفون بدون نصب نرم افزار ، باید زبان دوم گوشی خود را روی عربی تنظیم کنید . “

نحوه اضافه کردن کیبورد فارسی به آیفون بدون نصب نرم افزار

سیستم عامل عامل IOS به صورت پیش فرض از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و در صورتی که بخواهید متن فارسی در آیفون یا آیپد خود تایپ کنید باید زبان دوم گوشی آیفون خود را Arabic انتخاب کنید . بنابراین اگر مایل به فعالسازی کیبورد فارسی در ios خود بدون نصب هیچ نرم افزار و فارسی سازی هستید مراحل زیر را دنبال کنید :

 

فعال کردن کیبورد فارسی آیفون

1- برای اضافه کردن کیبورد فارسی برای آیفون ابتدا وارد قسمت تنظیمات ( Settings ) گوشی خود شوید .
2- روی قسمت General تپ کنید .
3- در پنجره باز شده …Add New Keyborad را انتخاب کنید .
4- با توجه به اینکه در این قسمت زبان فارسی وجود ندارد Arabic را در این بخش انتخاب کنید . ( با توجه به اینکه کلمات پ ، ژ ، گ ، چ در زبان عربی وجود ندارد برای استفاده از این کلمات انگشت خود را روی کلمات ک ، ز ، ب ، ج نگه دارید )

بهترین کیبورد فارسی برای آیفون

همانطور که قبلا اشاره شد یکی از راه های فعال کردن زبان فارسی در آیفون ، نصب کیبوردهای فارسی سوم شخص می باشد . در این بخش از مقاله به معرفی بهترین کیبوردهای فارسی برای آیفون خواهیم پرداخت .

کیبورد فارسی مداد ( Medad ) برای آیفون

کیبورد فارسی آیفون medad

این نرم افزار کیبورد فارسی آیفون ، رایگان بوده و از آن می توانید در همه گجت های مبتنی بر ios8 به بالا ایتفاده نمایید . کیبورد فارسی مداد از نظر بصری بسیار زیبا بوده و ظاهری شبیه به ظاهر کیبورد پیش فرض ios دارد و دارای قابلیت های شخصی سازی نسبتا متنوعی می باشد ، به عنوان مثال می توانید رنگ کیبورد خود را با رنگ گوشی تان ست کنید . در این کیبورد برای دستیابی به برخی از کلمات و نمادها لازم است انگشت خود را روی یکی از کلیدها قرار داده و به سمت بالا حرکت دهید . همچنین این کیبورد از تایپ نیم فاصله هم پشتیبانی می کند ، برای این کار کافی است انگشت خود را بر روی کلید فاصله قرار داده و به سمت بالا حرکت دهید .

کیبورد فارسی سوییفت کی ( Swiftkey) برای آیفون

کیبورد فارسی آیفون swiftkey

این نرم افزار یکی از بی نقص ترین کیبوردهای فارسی برای آیفون می باشد . نرم افزار Swiftkey keyboard را می توان از بهترین و کاربردی ترین کیبوردهای منتشر شده برای کاربران آیفون و آیپد دانست که به دلیل داشتن قابلیت هایی مثل دقت بالا و کارایی فوق العاده نسبت به رقبای خود توانسته امتیاز 4 از 5 را از App store دریافت نماید . اندازه و فاصله دکمه ها در این کیبورد استاندارد بوده و دارای امکانات بسیار زیادی مثل تایپ سریع و قابلیت سوایپ بر روی حروف کیبورد می باشد . این نرم افزار به طور مداوم بروز رسانی می شود تا از زبان های بیشتری پشتیبانی کرده و کاربران بتوانند قابلیت های بیشتری در اختیار داشته باشند .

کیبورد فارسی Go Keyboard برای آیفون

کیبورد فارسی آیفون

نرم افزار Go Keyboard یکی از بهترین و محبوب ترین کیبوردهای فارسی آیفون می باشد که از بسیاری از زبان های زنده دنیا پشتیبانی می کند و در بین کاربران ایرانی نیز بسیار محبوب است . برخی از امکانات این کیبورد فارسی عبارتند از : پیش بینی حروف زبان های مختلف ، دارا بودن واژه نامه های دقیق ، قابلیت عوض کردن فونت کیبورد ، سوئیچ آسان از زبانی به زبان دیگر ، استفاده از تصاویر دلخواه برای پیش زمینه کیبورد و بسیاری از امکانات دیگر .


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.