اگر هنوز هم برای تبادل اطلاعات و ارتباط با دوستان خود از ایمیل استفاده می کنید به طور حتم گزینه CC را هنگام ارسال ایمیل دیده اید ولی کاربرد آن را نمی دانید. در مقاله ی امروز مرکز مشاوره آنی یار به معرفی گزینه CC ایمیل می پردازیم و کاربرد آن را هنگام ارسال ایمیل شرح می دهیم.

 

CC مخفف چیست

همانطور که گفتیم CC یکی از گزینه های موجود در صفحه ی ارسال ایمیل است. این کلمه مخفف کلمه Carbon Copy است و به معنای کاغذ های کاربنی که میان چند ورق قرار می گیرند و از متن رو نوشت تهیه می کنند می باشد. اما تفاوتی که بین CC و To قرار دارد زمانی مشخص است که به طور مثال می خواهید یک نامه به یک همکارتان ارسال کنید که نام آن را در قسمت To و نام رئیس خود را برای با خبر شدن از متن نامه ارسالی در بخش CC ارسال می کنید که هر دو یک عمل را انجام می دهند. در واقع قسمت CC در ایمیل یک کپی یا رونوشت از ایمیل شما برای افرادی که در این بخش انتخاب کرده اید ارسال می کند .

 

نقش CC در ایمیل

همانطور که گفتیم نقش CC در ایمیل این است که از روی ایمیل شما یک کپی به گیرندگانی که انتخاب کرده اید می فرستد. اما همانطور که در عکس هم می بینید یک کادر دیگر با عنوان BCC نیز وجود دارد. BCC مخفف کلمه ی Blind carbon copy و به معنای کپی پنهان است. به این معنی است که گیرنده هایی که در کادر BCC وارد می شوند توسط سایر گیرنده ها ، چه گیرنده های بخش CC و چه گیرنده های بخش BCC قابل شناسایی نیستند و دیگران از وجود آن ها مطلع نمی شوند . به همین دلیل بهتر است از بخش BCC برای ارسال نامه به چند نفر استفاده کنیم تا افراد متوجه کپی بودن نامه و ارسال همزمان آن به چند نفر نشوند. اما در غیر این صورت اگر این مسئله اهمیت چندانی برایتان ندارد می توانید از گزینه CC استفاده کنید. زیرا هنگام ارسال ایمیل به چند نفر با استفاده از CC یک لیست از کسانی که این ایمیل برایشان ارسال شده است در ابتدای ایمیل وجود دارد.

cc در ایمیل

خواندن مقاله فراموش کردن رمز جیمیل و بازیابی پسورد جیمیل را نیز به شما توصیه می کنیم .


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.