در مقاله امروز مرکز مشاوره ناجیان رایانه ، می خواهیم تا نحوه ی پسورد گذاشتن بر روی گوشی آیفون و تعویض آن را مرور کنیم. با رمز گذاشتن روی آیفون خود می توانید از اطلاعات گوشی خود حفاظت بیشتری نمایید . همچنین در صورتی که دستگاه شما از تاچ آیدی ( Touch ID ) یا همان حسگر اثر انگشت پشتیبانی می کند می توانید از تاچ آیدی به جای رمز عبور ( Passcode ) خود استفاده نمایید . در صورت گذاشتن رمز روی آیفون خود در موارد زیر باید از آن رمز عبور استفاده کنید :

 

• خاموش و روشن کردن دستگاه خود
• وارد شدن و تغییر تنظیمات Passcode
• Erase Data ( پاک کردن گوشی بعد از ده بار خطا در وارد کردن رمز عبور آیفون )
آپدیت آیفون
• فشار دادن دکمه Home و آنلاک کردن گوشی ( این مورد قابل تغییر است )

 

” با گذاشتن پسورد روی آیفون می توانید از اطلاعات گوشی خود محافظت بیشتری نمایید . “
پسورد گذاشتن روی آیفون

برای پسورد گذاشتن روی آیفون مراحل زیر را دنبال کنید :

۱- وارد مسیر Srttings » Touch ID & Passcode شوید . در دیوایس هایی که Touch ID ندارند وارد مسیر Settings » Passcode شوید .

رمز گذاشتن روی آیفون

۲- روی گزینه Turn Passcode On تپ کنید .

پسورد گذاشتن روی آیفون

۳- یک رمز ۶ رقمی وارد کنید . ( برای تبدیل رمز ۶ رقمی به ۴ رقمی می توانید روی گزینه Passcode Options تپ کنید )
۴- مجددا رمز خود را برای تایید و فعال شدن رمز خود وارد کنید .

 

تغییر رمز گوشی اپل

برای تغییر رمز آیفون ، آیپد و آیپاد وارد قسمت Settings » Touch ID & Passcode شوید . روی دستگاه هایی که تاچ آیدی ندارند مسیر Settings » Passcode را انتخاب کنید . در این قسمت گزینه های مختلفی وجود دارد :

تغییر رمز گوشی اپل

۱- Turn Passcode Off : با انتخاب این گزینه می توانید رمز عبور خود را غیر فعال کنید .

۲- Change Passcode : با انتخاب این گزینه می توانید رمز عبور دستگاه خود را تغییر دهید و یک رمز ۶ رقمی دیگر انتخاب کنید . همچنین می توانید با انتخاب گزینه Passcode Options و سپس تپ کردن روی گزینه Four-digit numeric code یک کد ۴ رقمی برای دیوایس خود انتخاب کنید . گزینه های دیگر این بخش Custom numeric code و Custom alphanumeric code می باشد .

۳- Reqire Passcode : این گزینه به صورت پیش فرض immediately می باشد و در این صورت به محض قفل کردن گوشی برای باز شدن آن نیاز به وارد کردن رمز عبور خود دارید . در صورتی که از Touch ID یا Apple Pay استفاده می کنید این گزینه حتما immediately باشد و نباید آن را تغییر دهید .

۴- بخش ALLOW ACCESS WHEN LOCKED :
از این قسمت می توانید برای دسترسی به برخی از ویژگی ها ، زمانی که دستگاه شما قفل است استفاده کنید . مثل Today View ، Resent Notifications ، Siri ، Control Center ، Reply With Message و Wallet

۵- Erase Data : با فعال کردن این گزینه بعد از ده بار خطا در وارد کردن پسورد آیفون ، آیپد یا آیپاد به صورت اتوماتیک گوشی شما پاک می شود . در صورتی که این گزینه را فعال نکنید بعد از ده بار خطا در وارد کردن رمز دستگاه خود باید گوشی خود را از طریق آیتونز ریستور کنید .


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.