تجهیزات دارای فناوری usb3 معمولا قیمت های بالاتری نسبت به دیگر تجهیزات دارند اما سوال این است که تفاوت پورت usb3 و usb2 در چیست و مزایای آن نسبت به نسل قبل در چه است. در مقالات قبلی گروه مشاوره ناجیان رایانه انواع پورت usb را معرفی کرده و طریقه نصب درایور usb را آموزش دادیم . همچنین برای رفع مشکل نشناختن usb راهکارهایی ارائه دادیم. در این مقاله قصد داریم نحوه تشخیص فلش usb 2 با usb 3 را توضیح داده و ویژگی های هر یک را بررسی کنیم.

 

نحوه تشخیص پورت usb 3 با usb 2

بارز ترین ویژگی برای تشخیص پورت USB 3 رنگ آبی آن ها است. همانطور که در تصویر می بینید کانکتور های داخلی اینگونه پورت ها آبی رنگ بوده در حالی که پورت های USB 2.0 مشکی رنگ می باشند. یکی دیگر از روش های تشخیص این دو نوع پورت از طریق نماد درج شده در کنار آن ها است. نماد این دو پورت مشابه هم می باشند با این تفاوت که برای پورت های USB 3.0 دو حرف S به آن افزوده شده است.

 

تشخیص پورت usb

 

فرق فلش usb 2 با usb 3

در این بخش برخی تفاوت های usb 2 با usb 3 را بررسی می کنیم:

نرخ انتقال اطلاعات: USB 2.0 با نرخ ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه اطلاعات را انتقال می دهد در حالی که USB 3.0 با ۱۰ برابر سرعت بیشتر از نرخ انتقال ۴٫۸ گیگابیت بر ثانیه برخوردار می باشد.

اضافه شدن باس فیزیکی: در USB 3.0 تعداد سیم ها از ۴ به ۸ افزایش پیدا کرده است. با دو برابر شدن تعداد سیم ها اینگونه پورت ها می توانند به طور همزمان داده هم داده ارسال کرده و هم دریافت نمایند.

انرژی مصرفی: انرژی مصرفی USB 2.0 حداکثر ۵۰۰ میلی آمپر می باشد در حالی که USB 3.0 تا مقدا ر ۹۰۰ mA را پشتیبانی می کند.

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت که فرق فلش usb 2 با usb 3 بسیار زیاد بوده و بهترین پورت های USB 2.0 نیز در مقایسه با USB 3.0 عملکرد ضعیف تری دارند. پس پیشنهاد می کنیم اگر کیفیت محصول و سرعت انتقال اطلاعات برایتان اهمیت دارد از فلش های USB 3.0 استفاده نمایید.

 

فرق فلش usb 2 با usb


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.