در بین پیام رسان ها ،تلگرام در ایران محبوبیت بالایی دارد و نسخه های غیر رسمی همچون موبوگرام نیز محبوب هستند ،می خواهیم زمانبندی دانلود در موبوگرام را مرور کنیم. با بالارفتن محبوبیت تلگرام تقاضای کاربران افزایش پیدا کرد ، به همین دلیل برنامه نویسان ایرانی برنامه ای به نام موبوگرام که همان تلگرام غیر رسمی است را طراحی کردند . در مقاله های قبل درباره دور زدن حالت روح موبوگرام و امنیت موبوگرام صحبت کردیم ، همچنین داشتن چند اکانت تلگرام یا نسخه دوم موبوگرام را معرفی کردیم . در مقاله امروز مرکز مشاوره ناجیان رایانه قصد داریم یکی دیگر از ویژگی های برنامه موبوگرام یعنی زمانبندی دانلود در موبوگرام را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم .

چگونه از دانلود خودکار موبوگرام جلوگیری کنیم

هنگامی که با گوشی خود به داده های تلفن همراه ، وای فای و یا دیتای رومینگ وصل می شوید گوشی شما به طور خودکار شروع به دانلود تصاویر ، ویدئو ها ، گیف ها ، صدا ها و … می کند . برای قطع دانلود خودکار در موبوگرام مراحل زیر را انجام دهید :
– وارد برنامه موبوگرام خود شوید .
– در صفحه اصلی موبوگرام بالای صفحه سمت چپ روی سه خط تپ کنید .
– گزینه تنظیمات موبوگرام را انتخاب کنید .
– روی گزینه اطلاعات و ذخیره سازی تپ کنید .
– در بخش دانلود خود کار رسانه ها سه قسمت را مشاهده می کنید .
• زمانی که به دیتا وصله
• زمانی که به وای فای وصله
• زمانی که به رومینگ وصله
– برای هر یک می توانید تنظیم کنید که تصاویر ، ویدئو ها ، فایل ها و … را به طور خودکار دانلود کند .

 

قطع دانلود خودکار در موبوگرام

 

زمانبندی دانلود در موبوگرام

وقتی از بسته های اینترنتی استفاده می کنید ، معمولا ساعاتی از شب اینترنت به صورت رایگان است ، با استفاده از موبوگرام می توانید ساعت دانلود خود را طوری تنظیم کنید که در ساعات رایگان دانلود های شما انجام شود . برای زمانبندی دانلود در موبوگرام مراحل زیر را انجام دهید :
– وارد برنامه موبوگرام خود شوید .
– در بالای صفحه اصلی سمت چپ روی سه خط تپ کنید .
– گزینه مدیریت دانلود را انتخاب کنید .
– بالای صفحه جدید سمت راست روی سه نقطه تپ کنید .
– گزینه زمانبندی دانلود هارا انتخاب کنید .
– در صفحه باز شده جدید گزینه زمانبندی دانلود ها را فعال کنید .
– زمان شروع و پایان را مشخص کنید و گزینه تایید را بزنید .

 

جگونه از دانلود خودکار موبوگرام جلوگیری کنیم

 

– دو گزینه آخر یعنی روشن کردن وای فای در شروع و خاموش کردن وای فای در پایان به منظور روشن و خاموش شدن خودکار wi-fi قبل و بعد از ساعتی است که برای دانلود تنظیم کرده اید .

 

زمانبندی دانلود در موبوگرام


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.