هستند کانالهایی که حاوی مطالب غیر اخلاقی ونامناسب باشند در مواجهه با این کانالها کاربران می توانند با ریپورت کردن این گونه کانالها جلوی فعالیت آنها را بگیرند ، مقالاتی را در مرکز مشاوره ناجیان رایانه ارائه کردیم . در مقاله امروز قصد داریم ریپورت کانال تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم . با توجه به اهمیتی که کانال ها و گروه های تلگرام برای مشاغل مختلف در جهت تبلیغات محصولات و خدمات خود پیدا کرده است و مزاحمت هایی که بعضا برخی از این کانال های تلگرام برای کاربران به وجود می آورد ، در صورتی که در محتوای این کانال ها با مسائل غیر اخلاقی ، خشونت آمیز ، نژادپرستانه ، فحاشی و … مواجه شدید می توانید اقدام به ریپورت این کانال ها نمایید .

 

نحوه ریپورت کانال تلگرام

برای ریپورت کانال تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- برنامه تلگرام را باز کنید .
۲- وارد کانال تلگرامی که میخواهید آن را ریپورت کنید شوید .
۳- در اندروید روی آیکون … و در آیفون روی تصویر پروفایل کانال در قسمت بالا سمت راست صفحه تپ کنید تا به صفحه channel Info هدایت شوید .

 

ریپورت کانال تلگرام

 

۴- گزینه Report را انتخاب کنید .
۵- با چهار گزینه در این بخش روبرو خواهید شد :

 

ریپورت کانال

 

گزینه اول Spam : در صورتی که کانال تلگرام مربوطه spam یا پست هرز می باشد این گزینه را انتخاب کنید .

گزینه دوم Violence : در صورتی که کانال تلگرام مربوطه پست های خشونت آمیز منتشر می کند این گزینه را انتخاب کنید .

گزینه Pronography : در صورتی که کانال تلگرام مربوطه پست های غیر اخلاقی و برهنگی منتشر می کند این گزینه را انتخاب نمایید .

گزینه Other : در سایر موارد برای ریپورت کانال تلگرام از این گزینه استفاده نمایید . با انتخاب این گزینه صفحه دیگری نمایش داده می شود که در قسمت Description باید دلیل خود برای ریپورت کانال تلگرام مربوطه را وارد نمایید و سپس روی آیکون تیک در اندروید و گزینه send در آیفون که در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار دارد تپ کنید .


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.