بعد از طرح رجیستری بحث ها در مورد آن بسیار زیاد شده است. به همین خاطر طرح رجیستری برای فعال شدن گوشی الزامی و ضروری است و بدون آن نمی توان گوشی را فعال نمود و شما باید برای استفاده از این گوشی اقدام به فعال سازی گوشی در سامانه همتا نمایید . در مقاله امروز گروه مشاوره ناجیان رایانه قصد داریم به آموزش روش های فعال سازی تلفن همراه بپردازیم . همچنین خواندن سایر مقالات مرتبط با گوشی رجیستری نظیر استعلام اصالت گوشی ، سامانه همتا ، نرم افزار همتا ، رجیستری گوشی مسافرتی و انتقال مالکیت گوشی دست دوم و نو را به شما عزیزان توصیه می کنیم .

فعال سازی گوشی از طریق کد USSD

یکی از ساده ترین روش های فعالسازی گوشی موبایل در سامانه همتا استفاده از کد دستوری USSD می باشد . برای فعال سازی تلفن همراه از این طریق مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- ابتدا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید .

 

فعالسازی گوشی

 

۲- عدد ۲ یعنی فعال سازی را وارد کرده و گزینه ارسال یا SEND را انتخاب کنید .

 

فعال سازی گوشی

 

۳- در این مرحله از شما کد IMEI گوشی تان خواسته می شود . شناسه IMEI گوشی خود را وارد کرده و گزینه ارسال یا SEND را انتخاب کنید .

 

فعال سازی گوشی با ussd

 

۴- در این مرحله از شما خواسته می شود شماره تلفنی( شماره سیم کارت ) که قرار است مالکیت گوشی به نام آن سیم کارت ثبت شود را وارد نمایید . شماره را وارد کرده و گزینه SEND یا ارسال را انتخاب کنید .

 

 

۵- در این مرحله باید کد فعالسازی که فروشنده در اختیار شما قرار داده را وارد نموده و بر روی دکمه ارسال یا SEND تپ کنید .

 

کد فعالسازی

 

۶- حال IMEI گوشی و شماره سیم کارت خریدار ظاهر می شود . در صورتی که اطلاعات نمایش داده شده مورد تایید شما می باشد عدد کنار گزینه تایید یعنی عدد ۱ را وارد کرده و بر روی دکمه SEND یا ارسال تپ کنید .

 

فعالسازی گوشی از طریق ussd

 

۷- در این مرحله پیغام فعال سازی موفق را مشاهده خواهید کرد و به این ترتیب فعال سازی گوشی در سامانه همتا با موفقیت انجام شده است .

 

فعالسازی موبایل از طریق سایت همتا

روش دیگری که برای فعال سازی موبایل در سامانه همتا وجود دارد استفاده از وب سایت سامانه همتا می باشد . برای فعالسازی تلفن همراه از طریق سایت همتا مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- وارد وب سایت سامانه همتا شوید .
۲- بر روی دکمه فعال سازی در پایین صفحه کلیک کنید .

 

فعالسازی گوشی از طریق سایت همتا

 

۳- در این صفحه شماره سیم کارتی که قرار است به گوشی متصل شود و کد IMEI گوشی را در کادرهای مربوطه وارد کنید و در قسمت کد فعالسازی ، کد فعال سازی که توسط فروشنده به شما ارائه شده است را وارد کنید . همچنین عبارت امنیتی را نیز وارد کرده و بر روی گزینه فعالسازی کلیک کنید .

 

فعال سازی گوشی از-طریق سایت همتا

 

به این ترتیب فعال سازی گوشی از طریق سامانه همتا انجام می شود .

 

فعال سازی گوشی از طریق نرم افزار همتا

روش سومی که برای فعال سازی گوشی وجود دارد استفاده از اپلیکیشن همتا می باشد . مقاله برنامه همتا – اپلیکیشن رسمی ثبت و رجیستری گوشی موبایل را مطالعه نمایید . برای فعالسازی گوشی از طریق نرم افزار همتا مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- نرم افزار همتا را دانلود و نصب کنید .
۲- گزینه دوم یعنی فعال سازی تلفن همراه را انتخاب کنید .

 

فعالسازی گوشی با اپلیکیشن همتا

 

۳- شماره تلفن همراهی که قرار است در گوشی استفاده شود را وارد کنید ، شناسه IMEI و کد فعالسازی که از طریق فروشنده دریافت کرده اید را وارد کنید .
۴- گزینه ارسال را انتخاب کنید .


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.