زمانی ابلاغیه‌ها به‌صورت دستی به دست افراد و یا وکلایشان می‌رسید ولی چند سالی است که این شیوه دست‌خوش تغییرات شده و ابلاغیه‌ها به‌صورت الکترونیکی ارسال می‌شوند. اولین نکته‌ای که در مراجعه به محاکم قضایی و دادگاه‌ها توجه را به خود جلب می‌کند ازدحام جمعیت در این مراکز است قوه قضائیه در سال‌های گذشته سعی داشته این ازدحام و شلوغی را با راهکارهایی کم کند یکی از این راهکارها که بسیار موفق بوده و باعث شده جلوی خیلی از بی‌نظمی‌های بی‌دلیل گرفته بشود  سامانه ابلاغ قضایی یا همان سامانه ثنا است این سامانه باعث شده تا مشکلاتی همچون نرسیدن احضاریه به دست طرفین و یا رسیدن ابلاغیه به اشخاص متفرقه برطرف شوند و از مراجعه حضوری به محاکم قضائی کم کند و به خاطر به وجود آمدن این سامانه از مصرف مقدار زیادی کاغذ جهت چاپ ابلاغیه صرفه‌جویی شود. در مطالب گذشته مرکز مشاوره ناجیان رایانه مطالب دیگری نیز درباره سامانه ثنا قرار داده‌ایم که با جستجو در سایت می‌توانید به مطالعه آن‌ها بپردازید در این مقاله می خواهیم تا نحوه مشاهده بلاغیه دادگستری در سامانه ثنا را با اشتراک بگذاریم.

همچنین شما اگر می خواهید بیشتر با سامانه ثنا آشنا شوید و ابهامات و مشکلاتتان درباره این سامانه برطرف شود می توانید سری به مطالب مرتبط با سامانه ثنا که در سایت ما قرار دارد بیندازید از جمله راه حل فراموشی رمز عبور سامانه ثنا، درباره سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضائیه، نکاتی درباره سامانه ثنا، راهنمای نرم افزار موبایل سامانه ثنا، راهنمای پیگیری پرونده قضایی، مزایای ثبت نام در سامانه ثنا، آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه و نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا امیدواریم مجموعه مطالب ما با موضوع سامانه ثنا قوه قضائیه در برطرف کردن سوالات و مشکلات شما نقشی هرچند کوچک داشته باشد.

 

ثبت نام در سامانه ثنا

 

اقدام به ثبت‌نام اولیه جهت مشاهده ابلاغیه‌ها در سامانه ثنا

جهت مشاهده ابلاغیه‌های خود می‌توانید به سامانه ثنا مراجعه کرده و تمام ابلاغیه‌های مربوط به خود را مشاهده نمایید ولی قبل از آن لازم است تا اقدام به ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی و همین‌طور ثبت‌نام به‌صورت حضوری انجام دهید تا بعد از آن دیگر به‌ راحتی و تنها با مراجعه به سامانه ابلاغ قضایی بتوانید ابلاغ‌های مربوط به خود را مشاهده نمایید.

 

مزایای استفاده از سامانه الکترونیکی به‌جای روش‌های سنتی

در سامانه ثنا شما می‌توانید وارد حساب خود شوید و کسی به‌جز خودتان نمی‌تواند ابلاغیه‌ها و دیگر موارد مربوط به شما را در آن مشاهده نماید که همین امر موجب بالا رفتن ضریب امنیت و کمتر شدن احتمال خطای انسانی در روند کارها شده است و بوسیله این سامانه افراد دیگر نگران اینکه ابلاغیه به دستشان نرسد و یا اینکه دیر برسد نیستند و تنها کافیست  شخص با مراجعه به سامانه ثنا به‌سادگی ابلاغیه ها و دیگر موارد را مشاهده کند.

 

راهنمای پیگیری پرونده قضایی

برای پیگیری پرونده قضایی در سامانه ثنا ما مطلبی را تهیه و تدارک دیده ایم که در پیگیری پرونده قضائی و چگونگی این فر آیند می تواند به شما کمک کند برای مشاهده این مطلب به صفحه راهنمای پیگیری پرونده قضایی مراجعه و ابهامات خود را در این رابطه برطرف کنید.

 

پیگیری پرونده قضایی

 

مزایای ثبت نام در سامانه ثنا

در مطلبی از سایت، ما سعی کرده ایم مزایای استفاده از سامانه ثنا را بر روش های سنتی مرور کنیم و به برتری های سامانه ثنا نسبت به روش های قدیمی اشاره کنیم برای مشاهده این مطلب هم می توانید به صفحه ی مزایای ثبت نام در سامانه ثنا مراجعه و از مزایای این سامانه آگاه شوید.

 

سامانه ثنا

 

راهنمای نرم افزار موبایل سامانه ثنا

برای ساده شدن فرآیند پیگیری در سامانه ثنا، قوه قضائیه نرم افزاری برای گوشی های هوشمند در نظر گرفته است که تمامی مراحل در آن قابل اجرا است برای اطلاع یافتن از چگونگی کار با این نرم افزار و اطلاعات تکمیلی دیگر در این باره به صفحه ی راهنمای نرم افزار موبایل سامانه ثنا مراجعه نمائید.

 

دانلود اپلیکیشن ابلاغ ثنا

 

راه حل فراموشی رمز عبور سامانه ثنا

در صورتی که رمز ورود به حساب سامانه ثنا خود را گم و یا فراموش کرده اید حتما باید نسبت به بازیابی رمز ورود به سامانه ثنا برای این کار می توانید به مطلبی در این رابطه با عنوان راه حل فراموشی رمز عبور سامانه ثنا سری بزنید.

 

فراموش کردن رمز عبور در سامانه ثنا

 

در پایان امیدواریم با ارائه این مطالب توانسته باشیم کمکی به کسانی که به تازگی با سامانه ثنا آشنا شده اند کرده باشیم و راه حلی برای مشکلات و سوالات این دسته از افراد ارائه کرده باشیم اما چنانچه هنوز هم ابهام و سوالی درباره سامانه ثنا دارید این امکان برای شما فراهم است تا با مرکز مشاوره ناجیان رایانه از طریق تلفن سراسری ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ بدون پیش شماره و همچنین شماره تماس ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ ویژه کسانی که در استان تهران زندگی می کنند تماس بگیرید و مشکلات و سوالات خود را درباره سامانه ثنا با کارشناسان ما در میان بگذارید.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.