در فایرفاکس چیزی که بسیار آزار دهنده است بازشدن صفحات مزاحم که یا اصطلاح popup می باشد اما چه راهی برای خلاص شدن از popup در مرورگر فایرفاکس وجود دارد.

در ادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانه مطلبی در خصوص جلوگیری از اجرای popup در فایر فاکس در ادامه مطالعه نمائید.

 

نحوه ی جلوگیری از نمایش popup

در زیر روش جلوگیری از popup به وسیله تنظیمات در مرورگر فایرفاکس را مرور خواهیم نمود

ابتدا در گوشه فایرفاکس کلیک نمائید و گزینه ی option را انتخاب نمائید.

در مرحله ی بعد منوی privacy and security یا در فارسی تنظیمات حریم شخصی را کلیک کنید.

در آخر نیز برای غیر فعال کردن پاپ آپ یا همان صفحه تبلیغاتی شما باید، گزینه Block pop-up windows را تیک بزنید.

 

جلوگیری از اجرای پاپ آپ در فایرفاکس

 

در صورتی که می خواهید یک سایت از این قاعده مستثنا شود می توانید در خود تنظیمات فایرفاکس آن را در لیست استثنا ها قرار دهید در همان قسمت روی دکمه Exceptions کلیک و لینک سایتی که می خواهید popup های آن باز شود را وارد کنید و بعد دکمه allow را بزنید در آخر هم save را کلیک کنید.

 

غیر فعال کردن پاپ آپ در فایرفاکس

 

استفاده از افزونه برای غیر فعال کردن popup

اگر از روش قبلی موفق به غیرفعال کردن popup در مرورگر فایرفاکس نشدید راه دیگر برای غیر فعال کردن پاپ آپ در فایرفاکس  افزونه در فایرفاکس می باشد.

 

غیر فعال کردن popup در فایرفاکس با افزونه Strict Pop-up

با استفاده از این افزونه دیگر هیچ پیغام پاپ آپی برای شما نمایش داده نخواهد شد و همه آنها بلاک می شوند. ایراد این افزونه این است که همه پنجره هایی که به طور جداگانه باز شود را هم پاپ آپ شناسایی کرده و آن را مسدود می کند. برای دانلود و نصب این افزونه کافیست وارد سایت موزیلافایرفاکس که لینک آن در زیر داده شده بشوید و روی Add to Firefox کلیک کنید. این افزونه رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

دانلود افزونه Strict Pop-up Blocker

جلوگیری از اجرای popup در فایر فاکس

غیر فعال کردن پاپ آپ در فایرفاکس با افزونه Adblock Plus

افزونه Adblock Plus هم یک افزونه دیگر برای غیر فعال کردن popup در فایرفاکس است که برای استفاده از این افزونه هم می توانید ، وارد لینک داده شده بشوید و آن را دانلود کنید و سپس گزینه Add to firefox را انتخاب کنید. این افزونه نیز رایگان است.

دانلود افزونه Adblock Plus

غیر فعال کردن popup در فایرفاکس

نکته : چنانچه در باز کردن هر کدام از لینک های ارائه شده مشکلی داشتید ، می توانید در خود مرورگر فایرفاکس روی منو کلیک کرده و گزینه add-ons را انتخاب کنید و سپس عبارت افزونه مورد نظر را جستجو نمایید.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.