از دلایلی که باعث می شود گاهی اوغات صفحات اینترنتی باز نشوند و یا اینترنت ما به مشکل بر بخورد این است که دی ان اس های مورد استفاده در گوشی مناسب نباشد. به صورت معمول گوشی آیفون زمانی که به وای فای متصل می شود یک آدرس دی ان اس از مودم دریافت می کند زمانی که این دی ان اس سرورها کند باشند باعث می شوند که سرعت بازشدن صفحات و موارد دیگر که به اینترنت مرتبط هستند با اختلال و کندی اینترنت همراه باشند ما در این مطلب می خواهیم به روش تغییر دی ان اس در آی او اس بپردازیم.

در ابتدا دقت داشته باشید که این روش تنها در روش استفاده از اینترنت وای فای آی او اس کاربرد دارد.

وارد قسمت  Settings در آی او اس سپس وارد قسمت Wi-Fi شوید.

همانطور که در تصویر زیر مشخص شده روی علامت تعجب کنار وای فای مورد نظرتان بزنید.

 

change dns in iphone

 

سپس بر روی گزینه Configure DNS بزنید و سپس از حالت Automatic روی حالت Manual قرار دهید بعد از آن مانند تصویر زیر می توانید دی ان اس های خود را اضافه و یا حذف کنید.

 

dns-wifi-iphone

 

دی ان اس سرورهای عمومی و رایگان

Google DNS: گوگل یک سرور DNS رایگان راه اندازی کرده است که علاوه بر سرعت مناسب، از عملکرد و امنیت بی نظیری برخوردار است. برای استفاده از DNS گوگل یکی از آدرس های زیر را در کادر DNS وارد کنید:

۸٫۸٫۸٫۸
۸٫۸٫۴٫۴

OpenDNS: سرویس Open DNS نیز یکی دیگر از سرور های رایگان DNS است که از سرعت و امنیت قابل قبولی بهره می برد. شما می توانید برای استفاده از OpenDNS یکی از آدرس های زیر را در کادر Router وارد نمایید:

۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲
۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۰

برای کسب اطلاع بیشتر در مورد سرویس های دی ان اس و آشنایی و ارائه دهندگان برتر دی ان اس می توانید سری به مطلب معرفی ویژگی های dns و انواع آن و همین طور برای آشنایی با مفهوم دی ان اس به مطلب پروتکل dns به زبان ساده مراجعه کنید.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.