قابلیتی که بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند می توان به قابلیت مشاهده آخرین فعالیت نرم افزارها در گوشی آیفون را نام برد که قابلیت بسیار کاربردی است.

در صورتی که می خواهید از آخرین باری که از یک نرم افزار استفاده کرده اید مطلع شوید می توانید از قابلیتی که به همین منظور در سیستم عامل ios آیفون گنجانده شده است بهره مند شوید.

این قابلیت زمانی به کار می آید که می خواهید مطمئن شوید که کسی به غیر از خود شما وارد نرم افزارهای شبکه های اجتماعی نمی شود.

 

برای این کار باید به مسیری که در پایین مشخص کرده ایم در گوشی آیفون خود بروید.

 

Settings> General> iPhone Storage

 

find apps

 

 

در صفحه جدید، اطلاعات مفیدی در مورد دستگاه خود مشاهده می کنید که از جمله آنها می توان به اپلیکیشن هایی اشاره کرد که اخیرا آنها را روی گوشی خود نصب کرده اید.

در زیر اسم برنامه ها، زمان آخرین باز شدن اپلیکیشن ها درج شده است. مواردی که هرگز استفاده نشده باشند نیز با عنوان Never Used مشخص شده اند.

 

never used

 

موارد استفاده این اطلاعات

اگر حافظه داخلی آیفون یا تبلت اپل محدود باشد، ممکن است بخواهید اپلیکیشن های سنگین و بلا استفاده را حذف کنید. به این ترتیب می توانید اپلیکیشن هایی که روی دستگاه شما نصب شده، اما تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته اند را بررسی کرده و نسبت به حذف آنها اقدام کنید.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.