opensuseopenSUSE اوپِن‌ سوزه نام یکی از توزیع های لینوکس است که توسط شرکت سوزه (en) و شرکت های دیگر حمایت می شود و در نقاط مختلف جهان و به خصوص آلمان مورد استفاده است

سوزه لینوکس ابتدا ترجمه آلمانی لینوکس اسلکور بود که از لینوکس SLS مشتق شده بود. S.u.S.E مخفف عبارت «توسعه نرم‌افزار و پایانه» (به آلمانی: Software- und System-Entwicklung) است؛ البته این نام شباهت‌هایی به نام کنراد تسوزه (به آلمانی: Konrad Zuse) از پیشگامان علوم رایانه اهل آلمان دارد.

 

ویژگی های سیستم عامل openSUSE اوپن‌سوزه

مرکز کنترل یاست

اوپن سوزه و توزیع‌های تجاری مبتنی بر آن، یک مرکز کنترل به نام یاست ارائه می‌دهند که به کاربر این توانایی را می‌دهد تقریباً تمام بخش‌ها و سرویس‌های مختلف سیستم را به راحتی از طریق یک واسط کاربر، پیکربندی و تنظیم نماید. واسط کاربر این مرکز کنترل در دو حالت متنی (با ncurses) و گرافیکی (با Qt و GTK) ارائه شده‌است و می‌تواند هم در محیط گرافیکی و هم در محیط غیر-گرافیکی به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.

زایپ

زایپ یک موتور مدیریت بسته است که برخلاف دیگر مدیر بسته‌های متداول چون APT, RPM و yum، یک حل‌کنندهٔ صدق‌پذیری بولی (به انگلیسی: Boolean satisfiability solver) قدرتمند ارائه می‌کند تا وابستگی‌های بسته‌ها را محاسبه کند، به دلیل داشتن همین ویژگی، در اوپن سوزه و توزیع‌های تجاری مبتنی بر آن، می‌توان تمام بسته‌ها را در مرحله نصب سیستم‌عامل، برای نصب یا نصب نشدن انتخاب کرد و وابستگی‌های نرم‌افزارها با دقت بسیار بالایی رهگیری و کنترل می‌شوند.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.
لیست دانلود

Download: openSUSE 15.0 x64
Link part 1: openSUSE Leap 15.1 DVD x86_64 part1
Link part 2: openSUSE Leap 15.1 DVD x86_64 part2
Link part 3: openSUSE Leap 15.1 DVD x86_64 part3
File size: 3.56 GB
____________________
Download: openSUSE 42.3 x64
Link part 1: openSUSE Leap 42.3 DVD x86_64 part1
Link part 2: openSUSE Leap 42.3 DVD x86_64 part2
Link part 3: openSUSE Leap 42.3 DVD x86_64 part3
File size: 4.08 GB

More info: تغییرات نرم افزار
Owner site: سایت سازنده