• ۴۰۹ بازدید
  • آبان ۳, ۱۳۹۷
جلوگیری از هک وای فای مودم d-link دی لینک

یکی از شکایت های اصلی کاربران اینترنت ADSL و مودم های وای فای ، زود تمام شدن حجم اینترنت و هزینه های زیاد تمدید اینترنت آنها است. با توجه به اینکه یکی از دلایل اصلی این موضوع ، هک شدن وای فای و استفاده غیر مجاز و مخفیانه از اینترنت شماست در این مقاله سعی داریم روش های جلوگیری از هک شدن مودم های وای فای D-Link را شرح دهیم.
لازم به ذکر است که این روش ها بر روی اکثر مودم های وای فای با مارک های دیگر نیز قابل انجام است اما ما در این مقاله بطور تخصصی ، جلوگیری از هک شدن وای فای مودم های D-Link را آموزش می دهیم . همچنین خواندن مقالات راهنمای تنظیمات مودم دی لینک و کانفیگ مودم دی لینک و راهنمای تنظیمات مودم تی پی لینک و کانفیگ مودم تی پی لینک و راهنمای تنظیمات مودم زایکسل و کانفیگ مودم زایکسل را نیز مطالعه نمایید .

” انتخاب رمز های ساده و پیش پا افتاده از عوامل اصلی هک شدن وای فای مودم هستند. “

راه های تشخیص هک شدن وای فای مودم
برای تشخیص دادن هک شدن یا نشدن مودم خود باید وارد تنظیمات مودم شوید. برای این کار مرورگر اینترنت خود را باز کرده و آدرس زیر را در آن تایپ کنید: ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱
سپس نام کاربری و رمز عبور درخواستی را admin وارد کرده و وارد تنظیمات مودم خود شوید:

تنظیمات مودم وای فای دی لینک

اولین کاری که می توانید بکنید مشاهده تعداد دستگاه های وصل شده به مودم اینترنت شماست. برای این کار باید قسمتی با عنوان DHCP Clients را در قسمت Status مودم خود پیدا کنید. به این شکل همه دستگاه های متصل به اینترنت تان را مشاهده می کنید.
حال اگر مورد مشکوکی وجود دارد که شما رمز وای فای خود را به اون نداده اید ، باید قبول کنید که مودم وای فای شما هک شده است و باید برای جلوگیری از هک مودم خود ، چاره ای بیندیشید.

چگونه از هک شدن وای فای جلوگیری کنیم ؟

راه های زیادی وجود دارد که مودم خود را امن تر کرده و از هک شدن آن جلوگیری کنید. ما در این جا به چند مورد اشاره می کنیم:
۱- رمز ورود به مدیریت مودم خود را که به طور پیش فرض admin است تغییر دهید. برای انجام این کار وارد قسمت Administration settings شده و پسورد مودم را تغییر دهید.
۲- رمز قوی برای وای فای مودم خود انتخاب کنید. ترکیبی از حروف و اعداد را که قابل حدس زدن نباشد انتخاب کنید. حتما از روش WPA2 برای انتخاب رمز استفاده کنید و از روش های منسوخ شده WEP به هیچ عنوان استفاده نکنید. برای تغییر رمز وای فای ، وارد قسمت Wireless security settings مودم خود شوید.
۳- تغییر نام مودم خود جهت شناسایی نشدن: خیلی از کاربران نام شبکه مودم خود ( SSID ) را که به صورت پیش فرض ، نام و مارک مودم است تغییر نمی دهند. حتما این نام را تغییر دهید.
۴- در هنگام خروج از منزل حتما مودم خود را خاموش کنید چرا که هکر ها به هیچ عنوان نمی توانند مودم خاموش را هک کنند !

” تنظیمات پیشرفته ضد هک مودم خود را با کمک کارشناسان ناجیان رایانه انجام دهید. “

تنظیمات مک فیلتر و فیلتر کردن آدرس مک دستگاه ها چیست ؟

یکی از روش های پیشرفته برای جلوگیری از هک شدن وای فای مودم ، استفاده از روش مک فیلتر است. در این روش شما به عنوان مالک مودم ، می توانید مشخص کنید فقط چه دستگاه هایی می توانند به اینترنت شما وصل شوند. هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد دارای یک آدرس منحصر به فرد در دنیای اینترنت است که با آن شناسایی می شود. بنابراین هر گوشی یا گوشی دیگر دارای آدرس مجزایی هستند.
با توجه به تخصصی بودن این موضوع ، در صورت تمایل به فعال سازی این امکان ، می توانید با کارشناسان ما در ناجیان رایانه تماس حاصل کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار