• ۲۴۶ بازدید
  • آبان ۹, ۱۳۹۷
روش های کاهش مصرف اینترنت تلگرام

استفاده روزانه پیام رسان تلگرام ، از الزامات زندگی مردم شده است. همه ما هر ساعت و یا حتی هر دقیقه تلگرام خود را چک می کنیم ، تصاویر و ویدئو های ارسال شده در گروه ها و کانال ها را مشاهده می کنیم و با همه این کارها ، حجم اینترنت خود را به سرعت به اتمام می رسانیم. خیلی از اوقات هم استفاده ی زیادی از تلگرام نمی شود اما باز هم حجم مصرفی تلگرام بالا است و کاربران نمی دانند چرا حجم اینترنت مصرفی تلگرام شان انقدر بالاست ؟
ما در این مقاله می خواهیم روش های کاهش مصرف اینترنت تلگرام را بررسی کنیم و به شما آموزش دهیم چگونه به سادگی می توانید حجم اینترنت مصرفی تلگرام را کنترل کنید.

” اگر از تلگرام استفاده می کنید ، حتما دانلود خودکار اطلاعات را غیرفعال کنید. “

تلگرام چگونه حجم اینترنت شما را به سرعت تمام می کند ؟

همه ما در گروه ها و کانال های زیادی عضو هستیم و در این گروه ها تصاویر و ویدئو های زیادی ارسال می شوند. خیلی از اوقات به علت دانلود شدن خودکار همه ی این موارد ، حجم اینترنت ما بدون آنکه بدانیم ، در حال مصرف است. بنابراین لازم است ابتدا تنظیمات مربوط به دانلود خودکار تصاویر و فیلم ها را بررسی کنیم و سپس به طور روزانه حجم اینترنت مصرف شده توسط تلگرام را چک کنیم. هر دو این موارد در ادامه مقاله توضیح داده شده اند.

مشاهده حجم اینترنت مصرف شده در تلگرام

یکی از امکانات خوبی که در نسخه های جدید تلگرام وجود دارد ، امکان مشاهده میزان حجم اینترنت توسط تلگرام است. به این ترتیب که نشان می دهد چه میزان حجم اینترنت شما بابت دانلود تصاویر ، چه میزان بابت دانلود فیلم و … مصرف شده است.
برای مشاهده میزان حجم مصرفی اینترنت در تلگرام ، وارد تنظیمات تلگرام شوید:

تنظیمات حجم اینترنت تلگرام

سپس از طریق گزینه Data and Storage که در قسمت Settings وجود دارد ، وارد پنجره زیر شوید:

حجم اینترنت تلگرام

در صفحه فوق همانطور که می بینید ، گزینه هایی تحت عنوان Mobile Data Usage و Wi-Fi Data Usage وجود دارند. شما می توانید به تفکیک ، میزان استفاده از اینترنت وای فای و اینترنت سیم کارت را مشاهده کنید. به طور مثال در قسمت Mobile Data Usage اطلاعاتی به شکل زیر مشاهده خواهید کرد:

کاهش حجم اینترنت تلگرام

بنابراین به راحتی می توان در قسمت های فیلم ، ویدئو ، صوت و … میزان حجم اینترنت مصرف شده توسط تلگرام را مشاهده و آن را کنترل کرد.

 با غیرفعال کردن دانلود خودکار ، حجم اینترنت خود را مدیریت کنید. 

روش های کاهش مصرف اینترنت در تلگرام

حالا که متوجه شدیم چه میزان حجم بابت دانلود تصاویر و فیلم های تلگرام استفاده کرده ایم ، روش های جلوگیری از دانلود شدن خودکار فیلم ها و تصاویر را بررسی می کنیم.
ابتدا وارد تنظیمات تلگرام شوید و سپس گزینه Data and Storage  را انتخاب کنید.

اکنون دو گزینه مهم داریم که باید تنظیم شوند:

جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

یک: گزینه When using mobile data: با وارد شدن به این قسمت می توانید تنظیم کنید وقتی با اینترنت سیم کارت خود مشغول کار با اینترنت هستید ، کدام یک از اطلاعات به طور خودکار دانلود شوند:

پیشنهاد ما این است هیچ کدام از گزینه ها را تیک نزنید.

دو: گزینه When connected on Wi-Fi: در این قسمت می توانید تنظیم کنید وقتی با اینترنت وای فای در حال کار هستیم ، کدا یک از اطلاعات به صورت خودکار دانلود شوند.

در اینجا نیز پیشنهاد ما این است که هیچ کدام از گزینه ها را تیک نزنید.
به این ترتیب شما توانستید جلوی دانلود شدن خودکار فیلم ها و تصاویر را در کانال ها و گروه های تلگرام بگیرید و در نتیحه از مصرف اینترنت خود توسط تلگرام صرفه جویی قابل توجهی کنید.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار