• ۱۱۸۴ بازدید
  • آبان ۱۰, ۱۳۹۷
آموزش پارتیشن بندی ویندوز بعد از نصب

پارتیشن بندی دیسک سخت همان تقسیم بندی کل ظرفیت دیسک به منظور استفاده مناسب از آن می باشد. برای پارتیسن بندی دیسک سخت نرم افزارهای مختلفی وجود دارد اما در ویندوز ۷ به بعد امکان پارتیشن بندی دیسک سخت از داخل خود ویندوز و بدون استفاده از نرم افزار وجود دارد و می توانید پارتیشن بندی ویندوز را تغییر دهید . اما در چه مواقعی به پارتیشن بندی دیسک سخت احتیاج است . گاهی به دلیل آسیب دیدن سکتورهای دیسک سخت یا همان بد سکتور مجبور می شویم پارتیشن های هارد خود را حذف و مجددا اضافه کنیم. همچنین در مواقعی که صفحه آبی مرگ یا همان بلو اسکرین را مشاهده می کنیم ممکن است پارتیشن های هارد ما آسیب دیده باشد . در مقاله امروز گروه مشاوره آنی یار نحوه پارتیشن بندی ویندوز ۷ را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .

آموزش پارتیشن بندی ویندوز ۷

برای پارتیشن بندی ویندوز ۷ مراحل زیر را دنبال کنید :

۱- از قسمت Start ویندوز وارد کنترل پنل شده و گزینه Administrative Tools را انتخاب کنید .

پارتیشن بندی

۲- گزینه Copmuter Management را انتخاب کنید .

پارتیشن بندی ویندوز 7

۳- قسمت Storage را باز کنید .

پارتیشن بندی هارد دیسک

۴- Disk Management (Local) را انتخاب کنید .

پارتیشن هارد

۵- روی درایوی که می خواهید آن را تقسیم بندی کنید کلیک راست کرده و گزینه Shrink Volume را انتخاب کنید . با این کار شما قادر خواهید بود به میزان فضای خالی موجود در درایو ، فضاهای جدید ایجاد کنید و این کار باعث از بین رفتن اطلاعات درایو نخواهد شد .

تقسیم بندی هارد

۶- در این مرحله حجم مورد نظر خود را بر حسب MB در کادر Enter amount of space to shrink in MB وارد کنید و دکمه Shrink را انتخاب نمایید .

تقسیم بندی هارد دیسک

۷- بعد از اینکه درایو با ظرفیت مورد نظر خود را ساختید ، بر روی درایو ساخته شده راست کلیک کرده و گزینه New Simple Volume را انتخاب کنید.

هارد ویندوز

سپس در پنجره ای که باز می شود دکمه Next را انتخاب کنید .
۸- دکمه Next را انتخاب کنید .

ویندوز 7 پارتیشن

۹- نام درایو ساخته شده را از لیست بازشو انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید .

ویندوز 7 تقسیم بندی هارد

۱۰- در صفحه ای که باز می شود تیک گزینه Perform a quick format را فعال کنید و دکمه Next را انتخاب کنید .

نحوه پارتیشن بندی هارد

۱۱- دکمه finish را انتخاب کنید .

طریقه پارتیشن بندی هارد

بنابراین درایو مورد نظر شما با حجم دلخواه ساخته می شود . نحوه پارتیشن بندی ویندوز ۱۰ را در آموزش های بعدی ارائه خواهیم کرد .

نحوه مرتب کردن و نام گذاری درایو ها بعد از پارتیشن بندی ویندوز
بعد از پارتیشن بندی هارد ، برای مرتب سازی و یا تغییر نام درایو مورد نظر خود در همان مسیر :

Control panel / Administrative Tools / Copmuter Management / Storage / Storage

روی درایوی که می خواهید نام آن را تغییر دهید کلیک راست کرده Change Drive Letter And Patchs را انتخاب کنید . سپس دکمه Change را انتخاب کرده و در پنجره ای که باز می شود در لیست بازشو نام مورد نظر خود را برای درایو انتخاب کنید . بر روی دکمه OK کلیک کنید و در پنجره ای که برای شما باز خواهد شد دکمه Yes را بزنید .

معرفی چند نرم افزار پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۷

در این بخش از مقاله به معرفی چند برنامه پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۷ می پردازیم :

۱- نرم افزار پارتیشن بندی هارد دیسک Partition Logic

این برنامه یک نرم افزار رایگان جهت پارتیشن بندی هارد و مدیریت پارتیشن ها می باشد . از امکانات این نرم افزار می توان به کپی ، تغییر سایز ، فرمت ، انتقال ، یکپارچه سازی و انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر اشاره کرد . این نرم افزار به صورت بوت عمل می کند و شما با رایت آن می توانید از طریق بوت توسط سی دی یا فلش عملیات مدیریت پارتیشن ها را انجام دهید .

۲- نرم افزار پارتیشن بندی هارد دیسک Active Partition Manager

این نرم افزار یک ابزار سریع و قدرتمند برای مدیریت پارتیشن های هارد دیسک است . با این نرم افزار می توانید اقدام به ویرایش ، تغییر نام، حذف ، تغییر سایز و فرمت پارتیشن ها نمایید . ضمنا این نرم افزار با تمام نسخه های ویندوز سازگار است .

۳- نرم افزار پارتیشن بندی هارد بدون حذف اطلاعات Partition Resizer

این نرم افزار نیز ابزاری قدرتمند و رایگان برای ادغام ، کوچک کردن ، تغییر حجم و … پارتیشن های هارد دیسک بدون از دست دادن اطلاعات می باشد . این برنامه دارای یک رابط کاربری ساده بوده و به شما امکان می دهد تنها با چند کلیک پارتیشن های هارد دیسک خود را مدیریت نمایید و نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشید . این نرم افزار قابل نصی بر روی تمام ویندوز ها می باشد .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار