• ۲۷۰ بازدید
  • آبان ۱۰, ۱۳۹۷
راهنمای آپدیت ویندوز ۱۰

همانطور که همه می دانند ویندوز ۱۰ آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز کمپانی ماکروسافت می باشد که بعد از ویندوز ۸.۱ و دیگر نسخه های ویندوز به بازار عرضه شد و بعد از آن برای رایانه های شخصی ، لپ تاپ ، تبلت ، گوشی های موبایل و رایانه های شخصی یکپارچه توسعه یافت و به گفته مدیر عامل شرکت مایکروسافت ، این شرکت بعد از این سیستم عامل، سیستم عامل دیگری ارائه نخواهد کرد . شرکت مایکروسافت هر ساله آپدیت جدیدی از این سیستم عامل ارائه می نماید که به آپدیت سالانه ویندوز معروف است و در آن امکانات جدیدی را به کاربران خود ارائه می نماید برای آپدیت ویندوز ۱۰ به دو طریق می توانید عمل کنید یکی استفاده از محیط آپدیت ویندوز و دیگری آپدیت آفلاین ویندوز ۱۰می باشد. ما می خواهیم تا در این مقاله نحوه آپدیت ویندوز ۱۰ و آپدیت آفلاین ویندوز ۱۰ را مورد بررسی قرار دهیم .

چگونه ویندوز ۱۰ را آپدیت کنیم ؟

برای آپدیت ویندوز ۱۰ با استفاده از محیط آپدیت ویندوز ( windows update ) :
۱- ابتدا وارد صفحه مخصوص آپدیت ویندوز ۱۰ شده و روی دکمه Update now کلیک کنید و برنامه Windows 10 Update Assistant را دانلود نمایید مانند تصویر زیر :

آموزش آپدیت ویندوز 10

۲- نرم افزار را نصب و اجرا کنید . در پنجره ای که باز می شود گزینه Update now را انتخاب کنید .

یادگیری آپدیت ویندوز 10

۳- در این مرحله نرم افزار بررسی می کند که آیا سیستم شما از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری قابلیت ارتقا دارد یا خیر .

آپدیت ویندوز 10

۴- در صورتی که سیستم شما قابلیت ارتقا داشته باشد به شما پیغام داده خواهد شد .

چگونه ویندوز 10 را آپدیت کنیم

۵- با کلیک روی دکمه Next فرآیند آپدیت آغاز خواهد شد . این مرحله ممکن است چند دقیقه به طول بینجامد .

چگونه ویندوز 10 خود را آپدیت کنیم

۶- دکمه Restar now را انتخاب کنید . در این مرحله سیستم شما چند بار ری استارت خواهد شد .

طریقه آپدیت .یندوز 10

۷- بعد از ری استارت پیغام زیر را در دسکتاپ خود مشاهده خواهید کرد .

آموزش نحوه آپدیت ویندوز 10

آموزش آپدیت آفلاین ویندوز ۱۰

در صورتی که چند کامپیوتر دارید که دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ هستند و می خواهید آن ها را آپدیت کنید نیاز نیست که تک تک آن ها را به صورت آنلاین آپدیت کنید . می توانید از طریق دانلود آپدیت آفلاین ویندوز ۱۰ به صورت آفلاین اقدام به آپدیت آن ها نمایید . برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- وارد صفحه مخصوص آپدیت ویندوز ۱۰ شده و بر روی دکمه Download tool now کلیک کنید تا نرم افزار Media Creation Tool دانلود شود .
۲- بعد از دانلود و نصب این نرم افزار آن را اجرا کنید .
۳- در پنجره ای که باز می شود گزینه Creation installation media for another PC را انتخاب نمایید تا عملیات دانلود و نصب آخرین نسخه ویندوز ۱۰ انجام شود .

آپدیت آفلاین ویندوز 10

۴- در این مرحله باید نسخه ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید . و سپس روی دکمه Next کلیک کنید .

نحوه آپدیت آفلاین ویندوز 10

۵- دستگاهی که می خواهید درایو نصب و راه اندازی ویندوز ۱۰ روی آن ذخیره شود را در این مرحله انتخاب کنید ( حداقل فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی ۴ گیگابایت است ) . روی دکمه Next کلیک کنید .

آموزش آپدیت آفلاین ویندوز 10

۶- منتظر بمانید تا عملیات دانلود و ساخت درایو نصب تمام شود .

چگونه ویندوز 10 را به صورت آفلاین آپدیت کنم

۷- فلش یا سی دی که درایو نصب را روی آن ذخیره کردید را در کامپیوتر هایی که می خواهید عملیات آپدیت ویندوز ۱۰ را در آن ها انجام دهید قرار دهید و بعد از اجرا گزینه Update را انتخاب نمایید .
۸- در این مرحله نرم افزار بعد از بررسی سیستم عامل شما پیشنهاد نصب آخرین آپدیت ها را به شما می دهد . بهتر است تمام آپدیت ها را در این بخش دریافت نمایید .
۹- در این مرحله باید تعیین کنید در طی آپدیت چه اطلاعاتی نگهداری شوند . اگر می خواهید فقط آپدیت نصب شود و هیچکدام از نرم افزار ها و اطلاعات شخصی شما از بین نرود گزینه Keep personal files and apps را انتخاب نمایید .

نحوه آپدیت آفلاین ویندوز 10

۱۰- در این مرحله با انتخاب دکمه install نصب آخرین نسخه از ویندوز ۱۰ به همراه آپدیت سالانه این سیستم عامل انجام خواهد شد .

ویندوز آپدیت آفلاین

۱۱- در پایان بعد از نصب کامل ویندوز ۱۰ به قسمت System information سیستم عامل خود بروید و با مشاهده Build 14393 از صحت آپدیت خود اطمینان حاصل نمایید .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار