• ۲۳۷ بازدید
  • آبان ۱۰, ۱۳۹۷
راهنمای تغییر اندازه فونت اندروید

شاید برای بسیاری از شما و یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که اندازه فونت گوشی اندروید برایتان بیش از حد کوچک و یا بزرگ باشد و این مسئله آزارتان بدهد و مایل باشید فونت نوشته ها، منوها و یا دیگر تنظیمات گوشی یا تبلت خود را بزرگتر و یا کوچکتر ببینید. سفارشی کردن دستگاه اندرویدی یکی از قابلیت هایی است که کاربران اندروید به آن افتخار می کنند. تغییر سایز متن قابلیتی است که در نسخه های قدیمی اندروید هم وجود داشته ولی این برای کاربران کافی نبوده و بنابراین در نسخه های جدید اندروید یعنی اندروید نسخه ی۷ تغییر سایز منوها و آیکون های برنامه نیز اضافه شده است. علاوه بر این قابلیت ها، نرم افزارهای تغییر سایز فونت اندروید هم در فروشگاه گوگل و دیگر فروشگاه های نرم افزاری موجود است. گروه مشاوره آنی یار در این مقاله قصد دارد نحوه تغییر اندازه فونت اندروید و نرم افزار تغییر سایز فونت اندروید را مورد بررسی قرار دهد. به شما کاربران عزیز خواندن مقاله نحوه اضافه کردن کیبورد فارسی و انگلیسی به اندروید را نیز پیشنهاد می کنیم.

” قابلیت تغییر سایز منوها و آیکون ها در نسخه ۷ به بعد اندروید اضافه شده است. “

تغییر سایز فونت اندروید چگونه ممکن است ؟

برای تغییر سایز فونت اندروید:

۱- به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید.
۲- گزینه Display را انتخاب کنید.

 

تغییر فونت اندروید

۳- در نسخه های قدیمی تر اندروید (زیر ۷) شما می توانید اندازه متن را با ورود به قسمت Font و سپس font size تغییر دهید. در این نسخه ها امکان تغییر سایز فونت منوها و آیکون ها وجود ندارد.

برنامه تغییر فونت اندروید

۴- در نسخه های جدید اندروید (۷ به بالا) در زیر font size یعنی در قسمت Display size می توانید سایز متن ها (text message)، منوی تنظیمات (Settings menu) و آیکون ها (app icons) را تغییر دهید. در این بخش شما می توانید با استفاده از علامت های + و – و همچنین با کشیدن دایره ها به راست و چپ اندازه متن، منو یا آیکون های گوشی خود را تغییر دهید.

معرفی نرم افزار تغییر اندازه فونت اندروید

علاوه بر قابلیت های داخلی اندروید برای تغییر سایز فونت، نرم افزار تغییر اندازه فونت اندروید نیز در بازار موجود است.
نرم افزار Big Font(change font size) یکی از این نرم افزارهاست که به وسیله آن می توانید فونت پیش فرض گوشی اندرویدی خود را تا ۵۰% کوچکتر و تا ۳۰۰% بزرگتر تغییر دهید. این برنامه با اندروید ۲و۳ به بالا سازگار است و امکان پیش نمایش تغییر سایز فونت را نیز دارا می باشد. شما می توانید این نرم افزار را از Play store دانلود کرده در گوشی خود نصب و استفاده نمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار