• ۱۱۷۵ بازدید
  • آبان ۱۱, ۱۳۹۷
راهنمای انتقال برنامه به کارت حافظه اندروید

مسئله پر شدن حافظه گوشی اندروید یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند . اکثر گوشی های اندرویدی با حافظه داخلی ۱۶ تا ۳۲ گیگابایت به بازار عرضه می شوند و بخش قابل توجهی از این حافظه نیز صرف فایل های سیستمی می شود . هر چند امکان اضافه کردن حافظه خارجی یا رم تا ۱۲۸ گیگابایت برای اکثر گوشی ها وجود دارد اما با توجه به اینکه بسیاری از برنامه ها و فایل ها به صورت پیش فرض در حافظه داخلی گوشی ذخیره می شوند ، حافظه داخلی به سرعت پر شده و مشکلاتی را برای کاربران به وجود می آورد . در تماس های دریافتی مرکز مشاوره آنی یار کاربران عزیز سوالات زیادی در خصوص انتقال حافظه گوشی به مموری و نحوه تغییر حافظه پیش فرض در اندروید داشتند . این موضوع ما را بر آن داشت تا مقاله امروز را به این موضوع اختصاص دهیم .

” در برخی از گوشی های اندروید امکان انتقال برنامه از حافظه داخلی به کارت حافظه از طریق مدیریت برنامه ها وجود ندارد . “

نحوه انتقال برنامه به کارت حافظه ( SD card ) اندروید

نحوه انتقال تلگرام به کارت حافظه چگونه است ؟ چگونه می توانم انتقال عکس و فیلم به کارت حافظه گوشی اندروید خود را انجام دهم ؟ چطور می توانم حافظه پیش فرض در اندروید خود را تغییر دهم ؟ و … این ها سوالاتی است که توسط کاربرانی که با مشکل پر شدن حافظه داخلی مواجه هستند پرسیده می شود . بعضی از دستگاه های اندرویدی امکان اضافه کردن حافظه خارجی ( SD card) را دارا هستند و شما می توانید با اضافه کردن حافظه خارجی و انتقال فایل ها و برنامه ها به آن حافظه داخلی گوشی خود را آزاد نمایید .

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است بسیاری از برنامه های بزرگ بعد از انتقال به حافظه رم یک سری از داده های خود را بر روی حافظه داخلی باقی می گذارند و به صورت کامل از حافظه داخلی منتقل نمی شوند ولی در هر صورت اگر تعداد زیادی از برنامه های نصب شده در حافظه داخلی خود را به کارت حافظه منتقل کنید می توانید تاثیر آن را روی صرفه جویی در حافظه داخلی احساس کنید .
بعضی از دستگاه های اندرویدی مثل : HTC One – Sumsung Gallaxy S5 – Gallaxy Note 3 – LG G3 در قسمت مدیریت برنامه ها ( Application Manager ) دکمه ای برای انتقال برنامه های نصب شده روی حافظه داخلی گوشی به کارت حافظه دارند .

برای انتقال برنامه ها از حافظه داخلی به کارت حافظه اندروید مراحل زیر را دنبال کنید :

انتقال برنامه به کارت حافظه

۱- به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید .
۲- قسمت Application Manager را انتخاب کنید .
۳- برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل کنید را انتخاب کنید .

۴- روی قسمت Storage کلیک کنید .

۵- دکمه CHANGE را انتخاب کنید .
۶- گزینه SD card را انتخاب کنید .

نکته ۱ : در صورتی که منصرف شدید و مایل به بازگرداندن یک برنامه به حافظه داخلی بودید گزینه internal storage را از همین مسیر انتخاب نمایید .
نکته ۲ : اگر این دکمه در گوشی شما وجود ندارد و یا خاموش است یعنی برنامه قابل انتقال نیست . خصوصا در مورد برنامه های سیستمی که از قبل روی گوشی نصب شده اند این اتفاق می افتد .
نکته ۳ : در صورتی که در هیچکدام از برنامه ها این گزینه وجود ندارد یعنی گوشی شما قابلیت انتقال به حافظه خارجی از طریق مدیریت برنامه ها را ندارد .

برای انتقال فایل ها از حافظه داخلی به کارت حافظه اندروید مراحل زیر را دنبال کنید :

۱- به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید .
۲- به قسمت Storage وارد شوید و گزینه Transfer data to SD Crad را انتخاب نمایید .

نکته : ممکن است این گزینه در برخی از گوشی ها وجود نداشته باشد . در این صورت می توانید از طریق اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل USB برای انتقال فایل ها از حافظه داخلی به کارت حافظه استفاده کنید . معمولا حافظه داخلی با نام sdcard0 و عکس هایی که با دوربین خود گرفته اید در فایل DCTM قرار می گیرند .

انتقال حافظه گوشی به مموری از طریق نصب برنامه اندرویدی

حال این سوال مطرح می شود که در صورتی که امکان انتقال برنامه ها از طریق مدیریت برنامه ها یا Application Manager وجود نداشت چگونه می توان انتقال برنامه به کارت حافظه را انجام داد ؟ در این گونه موارد باید از برنامه های اندرویدی انتقال فایل استفاده کرد . برنامه های زیادی برای این منظور در بازار موجود است که از معروف ترین آن ها می توان به : ( AppMgr Pro III ( App 2 SD و Link2SD اشاره کرد . گفته می شود که در اندروید ۴ به بالا بدون روت کردن گوشی می توانید از این نرم افزارها برای انتقال حافظه گوشی به مموری استفاده کنید اما در صورتی که بعد از نصب نتوانستید عمل انتقال را انجام دهید گوشی خود را روت کنید .

نکته : روش هایی برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه بدون روت کردن گوشی نیز وجود دارند اما بسیاری از آن ها موردی بوده و در ورژن ها و گوشی های دیگر کاربرد ندارند .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار