• ۵۸۸ بازدید
  • آبان ۲۴, ۱۳۹۷
روش دانلود درایور کارت گرافیک اینتل و نصب کارت گرافیک آنبورد

نگهداری از سی دی درایور های کامپیوتر همیشه کار سختی بوده است ! در همین راستا معمولا هنگام نصب ویندوز جدید به مشکل شناخته نشدن سخت افزارهایی مثل کارت گرافیک و صدا و غیره مواجه می شویم. یکی از مشکلاتی که کاربران ویندوز های ۷ ، ۸ و ۱۰ پس از نصب ویندوز با آن روبرو می شوند نصب نشدن کارت گرافیک آنبورد آنهاست. با توجه به اینکه معمولا این کارت های گرافیک از نوع Intel می باشند ، می خواهیم روش آسان دانلود و نصب آخرین نسخه درایور اینتل را برای همه انواع مدل ها شرح دهیم.
با توجه به اینکه برای نصب کارت گرافیک اینتل باید مدل پردازنده یا سی پی یو سیستم خود را بدانیم باید در ابتدا مشخصات کامپیوتر خود را نگاه کنیم. پیشنهاد می شود مقاله ” نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر ” را مطالعه کنید و مدل سی پی یو خود را پیدا کنید.

” درایور کارت گرافیک شما وابستگی کامل با نوع پردازنده (CPU) شما دارد. “

نحوه دانلود درایور کارت گرافیک از سایت اینتل

برای پیدا کردن درایور کارت گرافیک خود باید وارد سایت https://downloadcenter.intel.com  شوید.

دانلود درایور کارت گرافیک اینتل

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در اولین قسمت از سمت راست باید نوع سخت افزار درخواستی را مشخص کنید که ما گزینه Graphic Drivers را انتخاب می کنیم.
سپس صفحه ای باز می شود که باید مدل دقیق ویندوز خود را تعیین کنیم. دقت کنید که به طور مثال ویندوز ۸ با ۸.۱ کاملا فرق دارد. پس ویندوز خود را از روش مشاهده مشخصات کامپیوتر ، به طور صحیح انتخاب کنید. ما در اینجا ویندوز ۸ مدل ۶۴ بیتی را انتخاب می کنیم.

دانلود درایور کارت گرافیک اینتل

اکنون لیست بلند بالایی برای ما به نمایش در می آید. حال سوال اینجاست که کدام درایور را باید انتخاب و دانلود کنیم؟

انتخاب و دانلود درایور اینتل مربوط به پردازنده کامپیوتر

همانطور که قبلا گفتیم شما باید درایوری را دانلود کنید که سازگاری با پردازنده سیستم شما داشته باشد. برای انجام این کار به صورت تک نک بر روی درایورهای لیست شده کلیک کنید. داخل هر یک از آنها مشخص شده است که این مدل با چه پردازنده هایی سازگاری دارند. به طور مثال اولین گزینه با نام Intel Graphics Beta Driver 15.45 را انتخاب می کنیم. مطابق با تصویر زیر ، مدل های سازگار با این درایور را در لیست می بینید:

راهنمای دانلود نصب کارت گرافیک اینتل

اگر سی پی یو شما در یکی از آیتم های این لیست وجود داشت می توانید آن را دانلود کنید. در غیر این صورت باید بقیه درایورها را بررسی کنید.

 در صورت بروز مشکل در نصب کارت گرافیک اینتل ، با کارشناسان ناجیان رایانه تماس بگیرید. 

مشکلات نصب کارت گرافیک اینتل

۱- اگر درایوری را دانلود کرده اید و می خواهید آن را نصب کنید اما با خطاهایی مثل This computer does not meet the minimum requirements for installing the software مواجه می شوید ، به این معنی است که درایور دانلود شده سازگار با سی پی یو شما نیست. بنابراین باید با دقت بیشتری درایور خود را دانلود کنید.
۲- اگر هنگام دانلود درایور کارت گرافیک ، با خطای We’re Sorry مواجه شدید به این معنی است که اینتل اجازه دانلود از کشور ایران را نمی دهد. بنابراین باید با روش های تغییر آی پی اینترنت خود ، نسبت به دانلود درایور کارت گرافیک اقدام کنید

 

 

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار