• ۴۰۲۲ بازدید
  • آبان ۲۷, ۱۳۹۷
نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

در مورد ابلاغیه های قضایی می توان گفت بیشتر مواقع از مهم ترین قسمت های دادرسی در قوه قضاییه بوده اند. مدتی است ، ارسال دستی و کتبی اوراق قضایی مشکلات زیادی برای مردم پیش می آورد اما هم اکنون با الکترونیکی شدن ابلاغ های قضایی و ایجاد سامانه ثنا ، معضلات مربوط به حفظ حریم خصوصی افراد و … حل شده است. در این مقاله نحوه مشاهده ابلاغیه و اوراق قضایی در سامانه ثنا توضیح داده شده است.

 

آشنایی با سامانه ثنا

سامانه ثنا قوه ی قضائیه از بهترین ابتکارات دستگاه قضا می باشد که این روزها از مهمترین سامانه های اینترنتی کشور نیز محسوب می شود و روزانه حجم بسیار بالایی مراجعه کننده دارد و باعث کم شدن ازدحام در شعب قضائی گردیده است. بدین منظور ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه بر آن شدیم تا شما را با این سامانه پرکاربرد بیشتر آشنا کنیم در همین راستا مطالبی را تحت این عناوین درباره سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضائیه،نکاتی درباره سامانه ثنا، راهنمای نرم افزار موبایل سامانه ثنا، راهنمای پیگیری پرونده قضایی،مزایای ثبت نام در سامانه ثنا، آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه و نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا خدمت شما ارائه گردیده است که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد در ادامه با ما همراه باشید.

 

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا و اینکه در طول مراحل ثبت نام چه اطلاعاتی باید وارد نمائیم را همگی در این صفحه می توانید ببینید.

 

ثبت نام در سامانه ثنا

 

مشاهده ابلاغیه های قضایی

مراجعه کنندگان پس از ثبت نام و دریافت پیامک حاوی رمز شخصی از قوه قضائیه می توانند برای مشاهده و پیگیری ابلاغیه های صادر شده مربوط به پرونده موضوعه خود به این صفحه مراجعه نموده و پس از نوشتن شماره ملی و رمز شخصی دکمه ی مرحله ی بعد را کلیک کنند و زمانی که اطلاعات را به در ستی وارد نمائید می توانید وارد صفحه مشاهده ابلاغیه ها شوید اما در صورتی که رمز عبور خود را گم و یا فراموش کرده اید از طریق مطلب راه حل فراموشی رمز عبور سامانه ثنا این مشکل را حل کنید و وارد مرحله بعد شوید.

ممکن است در ورود به سایت دچار مشکل شوید که به دلیل شلوغی سامانه یا اختلال باشد که می توانید از لینک های دیگر که تعداد آنها ۴ عدد است و در تصویر زیر نیز مشخص هستند برای ورود به سامانه استفاده کنید.

 

صفحه ی ورود به سامانه ثنا

 

زمانی که اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید با صفحه ای نطابق با تصویر زیر مواجه خواهید شد که از شما رمز موقتی که برای شما به صورت پیامک ارسال شده , ۲۴ ساعت بعد منقضی مشود را می خواهد در صورتی که رمز را گم کرده اید باید گزینه رمز موقت را فراموش کرده ام.ارسال مجدد رمز موقت. را بزنید تا دوباره رمز موقت برایتان ارسال شود.

 

صفحه ورود رمز موقت سامانه ثنا

 

بعد از ورود به سامانه ثنا صفحه ای همانند تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد که همانطور که می بینید کنار گزینه ابلاغیه های جدید گزینه صفر است که به این معنی می باشد که کاربر هیچگونه ابلاغیه جدیدی ندارد.

 

صفحه مشاهده ابلاغیه ها

 

 

برای تغییر رمز عبور شخصی در بین منوهای اصلی روی منوی سامانه خدمات الکترونیک کلیک نمائید.

 

تغییر رمز سامانه ثنا

 

سپس تصویری همانند تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید که شما باید گزینه ی تغییر رمز که در تصویر زیر مشخص شده است را انتخاب نمائید.

 

تغییر رمز ورود به سامانه ثنا

 

اگر در یک مکان عمومی مانند محل کار و یا کافی وارد این سامانه شده اید از سامانه خروج کنید تا نفر بعدی نتواند به اطلاعات سامانه ثنا شما دسترسی داشته باشد.

و همین طور که داخل سایت اعلام شده  برای مشاهده ابلاغیه ها باید نرم افزاری برای باز کردن فیال های پی دی اف روی سیستم داشته باشید که روی ویندوز های ۸ و ۱۰ به صورت پیش فرض این گونه نرم افزارها در سیستم قرار دارند ولی اگر ویندوز سیستم شما ۷ است ویا اینکه نرم افزاری برای باز کردن پی دی اف در کامپیوتر ندارید از این لینک نسبت به دانلود نرم افزار مناسب و بعد نصب این نرم افزار اقدام نمائید و یا اینکه از گوشی موبایل استفاده می کنید اگر نرم افزار مناسبی برای باز کردن پی دی اف ندارید باید نرم افزاری برای باز کردن پی دی اف در گوشی نصب کنید.

 

نکات مربوط به سامانه ثنا

  • دقت کنید به آدرس دیگری برای ثبت نام و مشاهده ابلاغیه وارد نشوید و فقط به آدرس adliran.ir مراجعه کنید.
  • در صورت تغییر در اطلاعات شخصی شما بلافاصله باید تغییرات را در سامانه ثبت کنید.
  • مشاهده ابلغیه در این سامانه به منزله دریافت ابلاغیه تلقی خواهد شد . زمان آن نیز ثبت سیستمی می شود در صورتی که بتوانید ثابت کنید که مشکل رایانه ای موجب عدم مشاهده ابلاغیه توسط شما گزدیده فرد می تواند ادعا نماید که ابلاغیه به دستش نرسیده است.
  • عدم مراجعه به سامانه ثنا ، به منزله استنکاف از قبول اوراق قضایی می باشد و در آینده مشکلاتی برای کاربر بوجود خواهد آورد.
  • زمانی که ابلاغیه پیوست داشته باشد و شرایط ابلاغ الکترونیک نباشد ابلاغ به صورت کاغذی انجام خواهد شد.
  • زمانی که فرد در سامانه ثبت نام نکرده باشد ابلاغیه به همان روش قدیمی برای او بهارسال خواهد شد.
  • اگر فرد مورد خطاب ابلاغیه در زندان باشد ابلاغیه به سامانه الکترونیک زندان ارسال و مسئولین زندان نسبت به ابلاغ اقدام و نتیجه را ارسال کنند.

 

در پایان امیدواریم با ارائه این مطالب توانسته باشیم کمکی به کسانی که به تازگی با سامانه ثنا آشنا شده اند کرده باشیم و راه حلی برای مشکلات و سوالات این دسته از افراد ارائه کرده باشیم اما چنانچه هنوز هم ابهام و سوالی درباره سامانه ثنا دارید این امکان برای شما فراهم است تا با مرکز مشاوره ناجیان رایانه از طریق تلفن سراسری ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ بدون پیش شماره و همچنین شماره تماس ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ ویژه کسانی که در استان تهران زندگی می کنند تماس بگیرید و مشکلات و سوالات خود را درباره سامانه ثنا با کارشناسان ما در میان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار