• ۱۶۲۰ بازدید
  • آذر ۳, ۱۳۹۷
پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

زمانی که یک پسر به سن ۱۸ سالگی می‌رسد و یا بعد از اتمام تحصیلات ، نوبت به طی کردن خدمت سربازی سؤالات بسیاری در خصوص این موضوع در ذهنشان ایجاد می‌شود. اینکه چه زمانی باید برای اعزام به خدمت اقدام کنند برای شروع باید چه‌کاری انجام داد و سؤالاتی که برای مشمولین پیش می‌آید همانند اگر شخص در دانشگاه پذیرفته شد تکلیف او چیست؟ و یا اینکه تاریخ و زمان اعزام به خدمت را چگونه متوجه شوم؟ پاسخ این سؤال‌ها و سؤالات دیگر را در ادامه خواهیم فهمید با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

پیگیری وضعیت نظام‌وظیفه

در اولین گام برای پیگیری وضعیت نظام‌وظیفه شخص ابتدا و قبل از هر کاری باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نماید تا از وضعیت خود باخبر شود و همین‌طور می‌توان با دریافت کد سخا از دفاتر پلیس+۱۰ و مراجعه به سایت https://services.epolice.ir در هر زمان از وضعیت نظام‌وظیفه خود باخبر شوید. درصورتی‌که تاکنون درگیر تحصیل در دانشگاه بوده‌اید و معافیت تحصیلی داشته‌اید برای تعیین وضعیت خود و جلوگیری از غیبت باید با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و فراغت از تحصیل خود را ثبت و دفترچه اعزام به خدمت را خریداری نمایید بعد باید به مراکز مخصوص مراجعه و نسبت به تزریق واکسن  اقدام نمایید

زمان اعزام بر اساس مدرک تحصیلی هست به این صورت که افراد دیپلمه و کمتر ۱۹ هرماه اعزام می‌شوند و افراد با مدرک فوق‌دیپلم و کاردانی و یا بالاتر نیز اول ماه‌های زوج اعزام می‌شوند.

آشنایی و ورود به سامانه سخا نظام‌وظیفه

بعد از مراجعه به دفتر پلیس +۱۰ به شما یک کد پنج‌رقمی تحویل داده می‌شود که به آن کد سخا می‌گویند این کد زمانی به کار می‌آید که بخواهید وارد سایت خدمات الکترونیک نظام‌وظیفه به نشانی https://services.epolice.ir بشوید و همراه با کد ملی وارد سایت شوید.

پیگیری وضعیت نظام وظیفه

همان‌طور که در تصویر زیر منوهای مربوط را مشاهده می‌نمایید ،می‌توانید از هرکدام برای استعلام وضعیت نظام‌وظیفه خود اقدام نمایید در اینجا گزینه‌ای که مهم‌تر از بقیه است منوی خدمات الکترونیک و در زیرمجموعه آن گزینه وظیفه عمومی هست که همه گزینه‌های تعیین وضعیت نظام‌وظیفه را دارا هست.

پرتال نظام وظیفه

چگونگی درخواست مجوز خروج از کشور برای دانشجویان و مشمولین حین خدمت؟

دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی هستند و یا اینکه مشمولینی که در حین خدمت هستند زمانی که قصد خروج از کشور رادارند نیز از این قسمت می‌توانند اقدامات لازم را برای این کار به انجام برسانند.

دریافت مجوز خروج از کشور برای مشمولین

استعلام وضعیت مشمولین نظام‌وظیفه

در قسمت استعلام شما می‌توانید وضعیت کامل نظام‌وظیفه خود را همانند سابقه خدمت و زمان اعزام به خدمت و موارد دیگر را ملاحظه نمایید.

استعلام وضعیت نظام وظیفه

تمدید و تعجیل در وضعیت نظام‌وظیفه

برای زمانی که بخواهید در زمان اعزام تغییر ایجاد کنید مثلاً در اعزام تأخیر بیندازید و یا اینکه فرآیند اعزام را جلو بیندازید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

تمدید و تعجیل در وضعیت نظام وظیفه

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار