• ۴۶۰ بازدید
  • آذر ۷, ۱۳۹۷
علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟

آیا وای فای مودم ADSL شما به طور ناگهانی قطع یا وصل می شود و اتصال اینترنت شما قطع یا از بین می رود؟ آیا مودم شما سازگاری لازم را برای ارتباط بی سیم از طریق وای فای نداشته و این موضوع شما را آزا می دهد ؟ ما در رایانه کمک ناجیان رایانه برای حل مشکلات این چنینی چند راهکار داریم.

” درایور مودم ADSL خود را به روز کنید. “

دلیل قطع شدن وای فای مودم ADSL چیست؟

ارتباطات بی سیم علاوه بر مزیت های فراوانی که دارند گاهی اوقات دارای مشکلات زیادی نیز هستند. از مهم ترین مشکلات ارتباطات بی سیم با مودم وای فای ، خاموش شدن چراغ وای فای مودم و در نتیجه قطع شدن ناگهانی اینترنت دستگاه های متصل به مودم می باشد.

یکی از دلایل این قطع شدن ها ، می تواند وجود نویز در خط تلفن شما باشد که البته این مشکل باعث خاموش شدن چراغ اینترنت شما می می شود که قبلا در مقاله خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت به آن پرداخته ایم.

از دیگر دلایل می توان از به روز نبودن درایور مودم ADSL نام برد. برای اطمینان ، آخرین نسخه درایور مودم خود را دانلود کرده و نصب کنید. اگر باز هم مشکل وجود داشت به سراغ احتمال بعدی می رویم.

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن های مکرر چراغ وای فای مودم شما ، تغییر فرکانس مودم ADSL شماست که با توجه به تخصصی بودن موضوع پیشنهاد می شود قبل از انجام آن حتما با کارشناسان ناجیان رایانه مشورت نمایید. بارها مشاهده شده است که با تغییرات بنیادی در فرکانس های روتر یا مودم شما ، مشکل به طور کامل رفع می شود.

مشکل خاموش و روشن شدن چراغ وای فای مودم

اگر وای فای مودم شما گاهی اوقات روشن و گاهی اوقات خاموش می شود می تواند به علت بروز مشکل در سخت افزار مودم تان باشد. پس موضوع را با یک مودم ADSL دیگر تست کنید. همچنین پیشنهاد می شود از یک آداپتور دیگر برای تست مودم خود استفاده کنید.

” ثبات ارتباطات بی سیم کمتر از ارتباطات با سیم است. “

عدم اتصال به مودم وای فای توسط گوشی و تبلت

این مشکل زمانی رخ می دهد که چراغ وای فای مودم شما روشن است اما نمی توانید با گوشی یا تبلت خود به اینترنت مودم وصل شوید. بنابراین در اینجا مشکل معمولا از سوی مودم نیست و شما یه به دلیل اشتباه وارد کردن رمز عبور وای فای نمی توانید به آن وصل شوید و یا تنظیمات وای فای گوشی تان را دچار تغییر کرده اید. بنابراین باید مشکل را در گوش یا تبلت خود پیدا کنید. ما در مقاله ای دیگر به این موضوع به طور کامل پرداخته ایم.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار