• ۲۳۶ بازدید
  • آذر ۸, ۱۳۹۷
راست چین کردن در اکسل و راست به چپ کردن نمودار در اکسل

از مشکلاتی که افراد در ابتدای راه فراگرفتن و کار با اکسل با آن روبرو و با آن دست و پنجه نرم می کنند همین مشکل است که افراد را از یادگیری اکسل دلسرد می کند در این مطلب قصد آموزش حل این مشکل به شما کاربران محترم سایت آنی یار را داریم.

 

” ستون های اکسل به صورت پیش فرض چپ به راست هستند. “

نحوه راست چین کردن و راست به چپ کردن ستون های اکسل

همانطور که می دانید به صورت پیش فرض ، شیت های اکسل به صورت چپ به راست هستند. یعنی همیشه ستون A در سمت چپ صفحه وجود داشته و به ترتیب B و C و سایر ستون ها در سمت راست آن پدیدار می شوند. اما در فایل های فارسی نیاز داریم که این ترتیب بر عکس شود یعنی شیت اکسل راست به چپ شده و ستون A در سمت راست قرار گیرد.
برای انجام این کار باید وارد سربرگ Page Layout شوید و گزینه Sheet Right To Left را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید:

 

نرم افزار excel

نحوه راست به چپ کردن نمودار ها در اکسل

یکی دیگر از مشکلات فارسی زبانان ، راست چین کردن نمودارهای ستونی و خطی در اکسل است. یعنی کاری کنیم که نقاط نمودار از سمت راست نمودار شروع شوند و به ترتیب به سمت چپ ادامه پیدا کنند. برای انجام این کار باید روی محور افقی نمودار خود دو بار کلیک کنید و در گزینه های سمت راست به دنبال گزینه Categories in reverse orders بگردید. با زدن تیک این گزینه ، نمودار ستونی یا خطی شما برعکس می شود. مطابق تصویر زیر تفاوت را احساس خواهید کرد:

راست چین کردن نمودار در اکسل

 

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار