• ۶۴۵ بازدید
  • آذر ۱۰, ۱۳۹۷
رفع مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز ۷

یکی از ارور هایی که همه با آن برخورد داشته ایم همین ارور بلو اسکرین یا صفحه آبی مرگ می باشد که دلایل گوناگونی برای ظاهر شدن آن می توان نام برد. در مطلبی که ما در آنی یار سعی کرده ایم راه حل هایی را که برای رفع این مشکل وجود دارند را بیان کنیم در ادامه می توانید این مطلب را از نظر بگذرانید.

صفحه آبی ویندوز نشانگر بروز اختلال جدی در سیستم است.

صفحه آبی مرگ ویندوز ۷ چه موقع نمایش داده می شود؟

این پیغام معمولا زمانی به نمایش در می آید که یک ایراد جدی در سخت افزار کامپیوتر شما رخ داده باشد و یا به دلیل بروز مشکل در نرم افزار های نصب شده روی ویندوز شما، کارکرد سخت افزاری سیستم دچار اختلال شده باشد. به علت وجود این مشکلات ویندوز شما سریعا ریست می شود تا از بروز صدمات جدی تر به آن جلوگیری شود. در صفحه آبی مرگ همیشه کد خطای مربوطه نمایش داده می شود تا شما بتوانید دلیل ریست شدن ناگهانی کامپیوتر خود را پیدا کنید. البته به صورت پیش فرض صفحه آبی مرگ سریعا محو می شود اما شما می توانید کاری کنید تا این صفحه به سرعت از بین نرود. برای فعال کردن این امکان می توانید با مشاوران ناجیان رایانه تماس حاصل کنید.

هنگام مشاهده صفحه آبی مرگ ویندوز چه باید کرد؟

بعد از مشاهده صفحه آبی مرگ و پس از ریست شدن کامپیوتر شما ، قبل از بالا آمدن ویندوز ۷ پنجره ای با چند گزینه برای شما به نمایش در می آید که ما پیشنهاد می کنیم گزینه Last Good Configuration را انتخاب کنید تا ویندوز شما به حالت قبل از بروز خطا برگردد. این گزینه باعث می شود تغییرات رجیستری ویندوز که کار قلب ویندوز را انجام می دهند به حالت پیش فرض در آید. پس از انتخاب این گزینه به احتمال بسیار زیاد ویندوز شما بالا آمده و بدون مشکل کار خواهد کرد.

” به یاد بیاورید که قبل از نمایش صفحه آبی مرگ ویندوز چه نرم افزارها و درایورهایی نصب کرده اید ؟ “

برای حل مشکل blue screen چه باید کرد ؟

به یاد بیاورید که آیا درایور کارت گرافیک ، مادربورد یا … را بروزرسانی و یا نصب مجدد نکرده اید؟ آیا سخت افزار جدیدی به سیستم اضافه کرده اید که باعث بروز این مشکل شده است؟

علاوه بر سوالات بالا، باید این احتمال را بدهید که هارد دیسک شما دچار صدماتی شده باشد که در برخی از قسمت های هارد این مشکل بروز پیدا کرده و باعث اختلال در کار ویندوز می گردند. همچنین اگر درایو اصلی ویندوز شما که معمولا درایو C است به اندازه ای پر شده باشد که کمتر از ۵ درصد فضای خالی در آن باشد احتمال نمایش صفحه آبی مرگ ویندوز بیشتر می شود.

علاوه بر داشتن یک آنتی ویروس که همیشه آپدیت باشد ، حتما همیشه آپدیت های جدید مایکروسافت را برای ویندوز خود دریافت کرده و نصب کنید.

در پایان متذکر می شویم که اگر مشکل نمایش صفحه آبی ویندوز ادامه داشت حتما هارد دیسک خود و حافظه Ram خود را با مدل های دیگر تست و سیستم را بررسی کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار