• ۱۸۷۲ بازدید
  • آذر ۱۵, ۱۳۹۷
آموزش حل مشکل عدم شناسایی اثر انگشت در گوشی های اندروید

در عصر حاضر یکی از معیارهای مهم برای خرید گوشی هوشمند دارا بودن سنسور تشخیص اثر انگشت در دستگاه می باشد ، از دلایل آنه هم می توان به جلوگیری از دسترسی افراد دیگر به محتویات گوشی پرداخت و همین طور باعث کاربری راحت تر دستگاه خواهد شد. از این سنسور می توان برای استفاده در برخی نرم افزارهای داخل تلفن همراه که برای تایید هویت به این سنسور احتیاج دارند. یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی های هوشمند اندروید با آن مواجه هستند ، از کار افتادن اثر انگشت در گوشی اندروید است. یکی از راه حل هایی که به ذهن کاربران خطور می کند این است که تنظیمات اثر انگشت اندروید را تغییر دهند. حال سوال اینجاست اعمال تغییرات در تنظیمات به رفع مشکل عمل نکردن اسکنر اثر انگشت گوشی های اندروید کمکی خواهد کرد یا خیر؟

پیش از این مقالاتی مانند اسکنر اثر انگشت آیفون ، تغییر تاچ آیدی آیفون ، خراب شدن ویبره گوشی و … همراه شما بوده ایم.

حال ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه ، تصمیم داریم تا با تولید و انتشار مقاله ای دیگر موضوع مشکل سنسور اثر انگشت در اندروید را بررسی کرده و به رفع مشکل عدم شناسایی اثر انگشت در اندروید بپردازیم.

علت عدم شناسایی اثر انگشت در اندروید

همانطور که در قسمت مقدمه اشاره کردیم ، یکی از سوالات کاربران این است که چرا اثر انگشت گوشیم کار نمیکنه ؟ ما در ابتدای سخن می خواهیم علل احتمالی وقوع این مشکل را معرفی کنیم.

۱. سنسور لمسی صفحه اصلی / اثر انگشت آسیب دیده است

۲. اختلال در عملکرد نرم افزار

۳. سطح دکمه مرطوب یا کثیف است

۴. تغییری در الگوی اثر انگشت به وجود آمده است ، مانند آسیب فیزیکی پوست ، حضور گرد و خاک روی اسکنر و …

۵. همراه داشتن گوشی در مکان های مرطوب و گرم ، مثلا اینکه گوشی را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته و در ساحل آن را همراه داشته باشیم که هم تحت تاثیر رطوبت باشد و هم گرما.

آشنایی با تنظیمات اثر انگشت در گوشی های اندرویدی

چنانچه تمایل به تنظیم اثر انگشت در گوشی اندروید خود دارید اقدامات زیر را انجام دهید :

۱. وارد صفحه تنظیمات (Settings) شوید و گزینه Lock screen and security را انتخاب کنید.

۲. در صفحه جدید ، گزینه Fingerprints را در لیست نمایش داده شده پیدا کرده و روی آن تپ کنید.

۳. حال از شما می خواهد تا رمز عبور خود را وارد کنید مثلا چنانچه از الگو استفاده می کنید آن را رسم کنید.

۴. در گام بعدی از شما می خواهید تا انگشت مورد نظرتان که میخواهید اثر انگشت آن برای قفل تنظیم شود را روی حس گر نگه دارید.

 

تنظیمات اثر انگشت اندروید

۵. انگشت خود را در حالت های مختلف نگه دارید تا اسکن شود .

۶. اگر در حسن کار پیغام تصویر زیر را مشاهده کردید روی Continue تپ کرده و مجددا انگشت خود را روی حس گر قرار دهید.

۷. با تکمیل شده فرآیند ثبت اثر انگشت به شما پیغام Successful می دهد.

۸. در آخر از شما می پرسد که آیا می خواهید اثر انگشت ثبت شده برای شما فعال شود یا خیر ؟ که با فشردن گزینه Turn on آن را فعال خواهید کرد.

 

تنظیمات اثر انگشت اندروید

 

نکته : بهتر است اثر انگشت را مانند موارد زیر وارد کنید : اولین بار حسگر را با انگشت خشک لمس کنید و دومین بار با انگشت مرطوب ( نه خیس ) لمس کنید ، برای مرطوب کردن انگشت تان می توانید یک اسفنج مرطوب را به انگشت خود بزنید تا کمی مرطوب شود.

حل مشکل عمل نکردن اسکنر اثر انگشت گوشی های اندروید

در این قسمت می خواهیم به حل مشکل اثر انگشت در اندروید بپردازیم. همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله بیان شد علت های مختلفی در از کار افتادن اثر انگشت در گوشی اندروید تاثیر گذار است ، اما نگران نباشید ما در ادامه راه هایی برای حل این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد.

راه اول

اگر مطمئن هستید که دکمه آسیب دیده است ، دستگاه خود را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید ، مسلما آنها می توانند مشکل اثر انگشت در اندروید ، را برطرف نمایند.

راه دوم

نرم افزارهای دستگاه و سیستم عامل را آپدیت کنید

راه سوم

تمیز و خشک کردن حسگر اثر انگشت

خشک کردن اسکنر اثر انگشت با استفاده از یک پنبه سواب و الکل ، به دقت سطح دکمه را پاک و سپس خشک کنید ، انگشت تان را هم تمیز کنید و در نهایت بررسی کنید که آیا حسگر عمل می کند یا خیر !

 

عدم شناسایی اثر انگشت

راه چهارم

اثر انگشت را حذف کنید

این روش بسیار موثر برای حذف یک اثر انگشت ثبت شده است. انجام این مراحل نه تنها اثر انگشت را درست می کند بله سریعتر هم می شود. پس مراحل زیر را دنبال کنید :

۱. اثر انگشت ثبت شده را حذف کنید.

۲. مسیر زیر را در گوشی دنبال کنید.

Settings > Lock screen and security > Fingerprints

حال روی گزینه Fingerprints تپ کنید و سپس رمز عبور خود را وارد کنید و روی اثر انگشت های ثبت شده تپ کنید و سپس در صفحه جدید ، با انتخاب گزینه Remove آن را پاک کنید.

 

حل مشکل سنسور اثر انگشت

چنانچه تمایل دارید مجددا ، اثر انگشت خود را ثبت کنید ، مطالب مندرج در قسمت قبلی را مطالعه و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

راه پنجم

برنامه Fingerprints را Clear Cash کنید

یکی از ساده ترین راه حل ها برای حل مشکل سنسور اثر انگشت در اندروید انجام عملیات پاک کردن اطلاعات ذخیره شده در برنامه اثر انگشت است. مسیر زیر را دنبال کنید .

Settings > Apps > Fingerprints > Storage

در گام بعدی ، دکمه Force Stop را تپ کنید و سپس پیغام پاپ آپی که برای شما نمایش داده می شود را Ok کنید.

 

اثر انگشت

و سپس به پایین صفحه رفته و روی دکمه Clear Cash تپ کنید و بررسی کنید که آیا مشکل از کار افتادن اثر انگشت در گوشی اندروید وجود دارد یا خیر؟

راه ششم

برای حل مشکل عدم شناسایی اثر انگشت اندروید در گوشی های سامسونگ می توانید با استفاده از Google Account اقدام کنید.

استفاده از این روش مشروط به داشتن و اضافه کردن گوگل اکانت قبل از قفل شدن گوشی است. قبل از ورود به گذرواژه ، گزینه “Unlock via Google” را انتخاب کنید ، سپس ایمیل گوگل و پسورد را وارد کرده و روی دکمه inSign تپ کنید. پس از ورود به سیستم ، صفحه قفل تنظیم مجدد خواهد شد.

 

اثر انگشت اندروید

راه هفتم

یکی دیگر از راه های رفع مشکل سنسور اثر انگشت در اندروید در گوشی های سامسونگ ، استفاده از Findmymobile.samsung.com است. دقت داشته باشید که شما باید حساب سامسونگ را اضافه کرده و روی کنترل از راه دور روی گوشی سامسونگ خود وارد کرده باشید تا از ویژگی باز کردن در Findmymobile.samsung.com استفاده کنید.

حال به Findmymobile.samsung.com مراجعه کنید و با حساب کاربری سامسونگ وارد شوید و سپس گزینه “Unlock my screen” را پیدا کرده و روی دکمه Unlock کلیک کنید و پیام خود را دریافت کنید. این پیام به شما می گوید که قفل صفحه باز شده است.

 

اثر انگشت

راه هشتم

اگر با امتحان کردن همه روش های فوق ، باز هم مشکل عمل نکردن اسکنر اثر انگشت گوشی های اندروید در دستگاه شما وجود دارد ، آخرین راه حل ، ریست فکتوری است.

۱. گوشی خود را به حالت بازیابی بگذارید ، دستگاه را خاموش کنید ، سپس دکمه های Up ، Home ، Volume Power را همزمان فشارداده و نگه دارید تا لوگوی اندروید ظاهر شود . دکمه پاور را فشار دهید اما دکمه های دیگر را نگه دارید تا صفحه بعدی ظاهر شود.

 

مشکل اثر انگشت

۲. برای پاک کردن تمام تنظیمات و داده ها در گوشی ، روی “Wipe data / Factory Reset” و “Wipe Cache partition” تپ کنید ، سپس تلفن را مجددا راه اندازی کنید ، قفل صفحه حذف خواهد شد.

دقت داشته باشید ، تنظیم مجدد کارخانه تمام تنظیمات و اطلاعات گوشی شما را پاک میکند ، بنابراین اگر تمام نسخه های پشتیبان را نداشته باشید تمام داده های خود را از دست خواهید داد.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار