• ۲۷۵ بازدید
  • آذر ۲۸, ۱۳۹۷
تایید دو مرحله ای جیمیل

عوامل زیادی وجود دارند که موجب افشای رمز عبور ایمیل شما در محیط اینترنت می شوند از جمله آنه می توان به وجود کی لاگر ها و انواع تروجان در رایانه ها و همین طور موارد دیگری از این قبیل هستند که امنیت پسورد ایمیل را زیر سوال می برند. شما می توانید به منظور بالاتر بردن ضریب امنیت اکانت گوگل از قابلیتی به نام تایید دو مرحله ای جیمیل بهره مند شوید. با فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای جیمیل در صورتی که فردی بتواند پسورد جی میل شما را بدست آورد بدون دسترسی به تلفن همراه شما نخواهد توانست تا وارد اکانت جی میل شما بشود. در مطلب حاضر مرکز مشاوره آنی یار می خواهیم در خصوص تایید دو مرحله ای گوگل را مورد بررسی قرار دهیم. و همچنین خواندن سایر مطالب مرتبط با اکانت گوگل نظیر :استفاده آفلاین از جیمیل و فراموش کردن رمز جیمیل و بازیابی پسورد جیمیل را نیز به شما همراهان توصیه می کنیم.

” شما می توانید تایید دو مرحله ای جیمیل را برای یک کامپیوتر خاص غیر فعال کنید . “

تایید دو مرحله ای گوگل

در صورتی که اطلاعات مهمی در اکانت گوگل خود دارید و یا مشکوک هستید که کسی رمز عبور جیمیل شما را فهمیده باشد ، با استفاده از رمز دوم جیمیل یا همان تایید دو مرحله ای جیمیل می توانید کاری کنید که حساب کاربری جیمیل شما هم با رمز عبور جیمیل شما و هم با تلفن همراه شما محافظت شود و از دسترسی افراد غیر مجاز به حساب شما جلوگیری شود . حتی در صورتی که آن ها رمز عبور شما را داشته باشند قادر به ورود به حساب کاربری شما نخواهند بود . با فعال کردن تایید دو مرحله ای جیمیل یا همان رمز دوم جیمیل هنگام ورود به اکانت جیمیل خود ابتدا مطابق معمول رمز عبور خود را وارد می کنید سپس یک کد از طریق پیامک یا تماس صوتی برای شما ارسال می شود که با وارد کردن آن می توانید وارد اکانت گوگل خود شوید . همچنین شما می توانید تعیین کنید که در یک کامپیوتر خاص از تایید دو مرحله ای استفاده نکنید . بنابراین هنگام ورود به آن کامپیوتر خاص تنها رمز عبور از شما خواسته می شود ، اما هنگامی که فرد دیگری بخواهد از کامپیوتر دیگری به حساب شما وارد شود رمز دوم جیمیل یا تایید هویت دو مرحله ای جیمیل از او خواسته می شود .

 

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای جیمیل

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای جیمیل ابتدا وارد اکانت جیمیل خود شده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- بر روی تصویر پروفایل خود در قسمت بالا سمت راست کلیک کرده و دکمه My account را انتخاب کنید .
۲- در صفحه My account که برای شما باز می شود ، بر روی گزینه Sign in & Security کلیک کنید .

تایید دو مرحله ای جیمیل

۳- بخش ۲stepverification را انتخاب کنید .

تایید دو مرحله ای گوگل

۴- ممکن است در این مرحله از شما خواسته شود که پسورد اکانت جیمیل خود را وارد کنید .
۵- بر روی دکمه GET STARTED کلیک کنید .

رمز دوم جیمیل

۶- در مرحله بعد باید شماره موبایل خود را که می خواهید از طریق آن رمز دوم جیمیل برای شما ارسال شود را وارد کنید . در صورتی که قبلا شماره خود را در هنگام ثبت نام وارد کرده باشید در این قسمت به صورت پیش فرض شماره شما ظاهر خواهد شد . همچنین در این بخش باید انتخاب کنید که این کد از طریق SMS برای شما ارسال شود یا از طریق تماس صوتی . بعد از انتخاب این قسمت بر روی Next کلیک کنید .

تایید هویت دو مرحله ای جیمیل

۷- در این مرحله یک کد از طریق SMS یا تماس صوتی برای شما ارسال می شود . شماره این کد را بدون پیشوند “-G” در این بخش وارد کرده و بر روی دکمه Next کلیک کنید .

فعال کردن تایید دو مرحله ای جیمیل

۸- بر روی دکمه TURN ON کلیک کنید .
۹- در این مرحله شما به صفحه تنظیمات ۲stepverification باز خواهید گشت . در این قسمت شما می توانید یک جایگزین برای مواقعی که نمی توانید SMS یا تماس صوتی رمز دوم جیمیل خود را دریافت کنید انتخاب کنید . ( به عنوان مثال زمانی که گوشی شما در دسترس تان نیست )، مثلا در این قسمت می توانید از گزینه Authenticator app استفاده کنید که یک پسورد رایگان و یکبار مصرف ایجاد می کند و توسط طیف وسیعی از سرویس ها مثل Facebook ، Dropbox ، Microsoft و … پشتیبانی می شود .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار