• ۵۳۵ بازدید
  • دی ۱۳, ۱۳۹۷
راه حل فراموش کردن پسورد اپل ای دی

حساب اپل آیدی را می توان مهمترین بخش در دیوایس های ساخت اپل دانست که اکثر کارها با این اکانت انجام می شوند از قبیل خرید از فروشگاه های آیتونز ، ورود به آیکلود ، خرید یک نرم افزار و … فراموش کردن رمز اپل آیدی مشکلی است که گاها برای برخی از کاربران اپل پیش می آید . در صورتی که هنگام وارد کردن پسورد اپل آیدی خود با مشکل مواجه شدید و رمز اپل آیدی خود را فراموش کردید برای باز کردن اپل آیدی قفل شده باید پسورد اپل آیدی خود را ریست کنید . برای باز کردن اپل آیدی قفل شده و بازیابی رمز اپل آیدی به آدرس ایمیلی که به اپل آیدی خود اختصاص داده بودید احتیاج دارید . با توجه به نوع امنیتی که برای اپل آیدی خود انتخاب کرده اید دستور العمل های متفاوتی برای ریست کردن پسورد اپل آیدی وجود دارد که در مقاله امروز مرکز مشاوره ناجیان رایانه همه این دستور العمل ها را توضیح خواهیم داد . البته با توجه به اینکه قابلیت تأیید دو مرحله‌ای برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نمی باشد برای بازیابی رمز اپل آیدی تنها راه حل اول کاربردی است و راه های دوم و سوم صرفا جهت آشنایی کاربران عزیز می باشد .

فراموش کردن رمز اپل آیدی

بازیابی پسورد اپل آیدی از طریق ایمیل ، پسورد و سوالات امنیتی

در صورت فراموش کردن پسورد اپل آیدی می توانید با استفاده از ایمیل ، پسورد و سوالات امنیتی ، پسورد اپل آیدی خود را ریست کنید برای بازیابی پسورد اپل آیدی از این روش مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- وارد صفحه حساب اپل آیدی شوید . روی گزینه Forgot Apple ID or password کلیک کنید . در صورتی که از شما خواسته شد شماره تلفن خود را تایید کنید باید از روش گفته شده در قسمت تایید هویت دو مرحله ای (Two-factor authentication ) برای بازیابی پسورد اپل آیدی خود استفاده کنید .
۲- اپل آیدی خود را وارد کنید .
۳- کد امنیتی را در باکس مربوطه وارد کرده و سپس دکمه continue را انتخاب کنید .
۴- در مرحله بعد انتخاب کنید که از چه طریق می خواهید رمز اپل آیدی خود را ریست کنید :

Answer Security questions : با انتخاب این گزینه باید به سوالات امنیتی که در هنگام ساخت اپل آیدی وارد کرده بودید پاسخ دهید و بقیه مراحل ریست پسورد اپل آیدی را دنبال کنید .
Get an email : با انتخاب این گزینه ایمیلی برای شما ارسال می شود و از طریق آن می توانید پسورد اپل آیدی خود را ریست نمایید .

فراموش کردن پسورد اپل آیدی

نکته : در صورتی که از شما Recovery Key خواسته شد باید از روش های احراز هویت دو مرحله ای و یا تایید دو مرحله ای برای بازیابی رمز اپل آیدی خود استفاده کنید .

بعد از ریست کردن پسورد اپل آیدی ، از شما خواسته می شود دوباره با رمز جدید خود وارد شوید . همچنین ممکن است لازم باشد پسورد جدید را در قسمت تنظیمات دیوایس خود را وارد نمایید .

 

بازیابی رمز اپل آیدی در صورتی که Two-factor authentication را فعال کرده اید

در صورتی که احراز هویت دو مرحله ای (Two-factor authentication) را برای اپل آیدی خود فعال کرده اید و رمز اپل آیدی خود را فراموش کرده اید می توانید با این روش پسورد اپل آیدی خود را ریست کرده و اقدام به باز کردن قفل اپل آیدی خود نمایید :

• برای آیفون ، آیپد یا آیپاد مراحل زیر را دنبال کنید :

۱- برای iOS 10 و نسخه های بعد از آن وارد قسمت Settings دیوایس خود شده ، روی نام خود تپ کنید و سپس وارد قسمت Password & Security شده و Change password را انتخاب کنید و سپس سایر مراحل پیش رو را برای بازیابی پسورد اپل آیدی انجام دهید .
۲- در صورتی که از iOS 10.2 و نسخه های قبل از آن استفاده می کنید ، روی گزینه iCloud تپ کنید ، سپس روی نام خود تپ کرده و گزینه Password & Security را انتخاب کنید . سپس Change password را انتخاب کرده و سایر مراحل پیش رو را انجام دهید .

بازیابی رمز اپل آیدی

در صورتی که نمی توانید در iCloud لاگین کنید وارد قسمت Settings شده Sign in to your [Device] را انتخاب کنید و بعد از آن Don’t have an Apple ID or Forgot it را انتخاب کرده و سایر مراحل پیش رو را دنبال کنید . در صورتی که iOS10.2 و نسخه های قبلی آن را دارید مسیر Settings » iCloud » Forgot Apple ID or password را طی کرده و سایر مراحل پیش رو را دنبال کنید .

 

• برای Mac :

۱- وارد مسیر Apple Menu » System preferences شده و روی iCloud کلیک کنید .
۲- Account Details را انتخاب کنید .
۳- در صورتی که از شما پسورد اپل آیدی خواسته شد گزینه Forgot Apple ID or Password را انتخاب کنید و سایر دستور العمل های پیش رو را دنبال کنید .

نکته : در صورتی که اپل آیدی خود را از Two-step verification به Two-factor authentication آپدیت کرده اید ( در iOS11 و نسخه های بعد از آن ) و Recovery Key دارید می توانید از آن برای کمک به ریست پسورد اپل آیدی خود استفاده نمایید .

 

بازیابی رمز اپل آیدی در صورتی که Two-step verification را فعال کرده اید

در صورتی که اعتبار سنجی دو مرحله ای (Two-step verification) را برای اپل آیدی خود فعال کرده اید ، برای ریست کردن پسورد اپل آیدی مراحل زیر را دنبال کنید .
۱- وارد صفحه حساب کاربری اپل آیدی شوید و روی گزینه Forgot Apple ID or Password کلیک کنید . در صورتی که شماره تلفن از شما خواسته شد باید از روش قبلی برای بازیابی پسورد اپل آیدی خود استفاده کنید .
۲- اپل آیدی خود را وارد کنید ، کد امنیتی را در کادر مربوطه وارد کرده و دکمه Continue را انتخاب کنید .
۳- Recovery Key را که هنگام دریافت اعتبارسنجی دو مرحله ای دریافت کرده بودید را در این قسمت وارد کنید .

بازیابی پسورد اپل آیدی

۴- دیوایس مورد نظر خود را انتخاب کنید ، در این مرحله یک کد تایید برای شما ارسال می شود .
۵- کد تایید را وارد کنید .
۶- یک پسورد جدید ایجاد کنید و سپس گزینه Reset Password را انتخاب کنید .

نکته : بعد از ریست کردن پسورد باید با پسورد جدید وارد شوید و ممکن است لازم باشد پسورد جدید را در قسمت تنظیمات گوشی خود وارد کنید .

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار