• ۱۶۸۰ بازدید
  • دی ۱۵, ۱۳۹۷
iCloud آموزش فعال و غیر فعال کردن

اگر از دیوایس های کمپانی اپل استفاده میکنید می دانید که این شرکت به کاربران خود فضای ابری در محیط اینترنت را در اختیار کاربران قرار میدهد  که کاربران می توانند از آن برای ذخیره کرده فایل های شخصی همانند تصاویر و موزیک های خود در سرورهای این شرکت ذخیره کنند و به کاربران امکان می دهد با ساخت اکانت ، اطلاعات خود در فضای ابری ذخیره سازی کنند.یکی از مزیت های آیکلود این است که به این سرویس ، کاربران آیفون می توانید حتی با عوض کردن گوشی هم به آسانی به این اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کنند. در همین راستا در این مقاله مرکز مشاوره ناجیان رایانه قصد داریم نحوه فعال کردن آیکلود در iOS 12 و ورژن های پایین تر از آن را آموزش داده و طریقه غیر فعال کردن آیکلود در iOS 12 را بررسی کنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات ما را نیز در این خصوص مانند راهنمای بک آپ گیری اتوماتیک آیکلود آیفون ، انتقال کانتکت ها از آیکلود به آیفون و بکاپ گرفتن از آیفون ، آیپد و آپیاد را نیز مطالعه فرمایید.

 

فعال کردن آیکلود در iOS 12 و نسخه های پایین تر آن

برای فعال سازی icloud در آیفون و آیپد مطابق مراحل زیر عمل کنید:

۱- ورژن iOS گوشی خود را بررسی کرده و آن را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید. همانطور که در مقاله آپدیت آیفون به iOS 12 به طور مفصل توضیح دادیم برای این کار به Settings گوشی مراجعه کنید و از بخش General گزینه Software Update را انتخاب نمایید.

۲- پس از بروزرسانی وارد Settings شده و از طریق Apple ID وارد حساب کاربری خود شوید. با وارد نمودن اپل آیدی و رمز عبور آن به صورت خودکار iCloud شما فعال می شود. در صورت فراموشی رمز اپل آیدی مقاله راه حل فراموش کردن پسورد Apple ID را مطالعه فرمایید.

فعال سازی icloud

۳- پس از فعال سازی آیکلود برای بررسی تنظیمات مربوط به آن وارد Settings شده و روی نام خود تپ کنید. سپس iCloud را انتخاب کنید و از میان گزینه ها اپلیکیشن هایی را که می خواهید از iCloud استفاده کنند فعال نمایید .

فعال کردن آیکلود در iOS 12

غیر فعال کردن آیکلود در iOS 12 و نسخه های پایین تر آن

پیش از غیر فعال سازی آیکلود به این نکته توجه داشته باشید که با این کار از اپلیکیشن هایی مانند اپ استور ، iMessage و FaceTime خارج شده و امکان دسترسی به اطلاعاتی که در iCloud ذخیره کرده اید را نخواهید داشت پس پیشنهاد می کنیم یک کپی از اطلاعات مورد نیازتان تهیه کرده و آن را در جایی خارج از آیفون و آیپد خود ذخیره کنید.

همانطور که در مقاله حذف اکانت آیکلود از آیفون نیز توضیح دادیم ، اگر از iOS 10.3 و ورژن های جدید تر از آن استفاده می کنید برای غیر فعال کردن آیکلود در آیفون به Settings گوشی مراجعه کرده و بر روی نام خود تپ کنید. سپس از پایین صفحه گزینه Sign Out را انتخاب نمایید. در ادامه پسورد Apple ID خود را وارد کنید و Turn Off را بزنید. در صفحه بعد مواردی که می خواهید یک نسخه از آن ها بر روی گوشی شما ذخیره سازی شود را فعال کرد و روی Sign Out تپ کنید. در آخر مجددا Sign Out را بزنید تا آیکلود شما با موفقیت غیر فعال شود.

فعال سازی آیکلود

در iOS 10.2 و ورژن های قدیمی تر برای غیر فعال سازی icloud وارد تنظیمات آیفون شده و iCloud را انتخاب کنید. از قسمت پایین صفحه بر روی Sign Out تپ کنید و Delete from My iPhone را انتخاب نمایید. اگر می خواهید اطلاعات تقویم ، مخاطبین ، Safari و … موجود در آیکلود از گوشی شما حذف شود در این قسمت نیز Delete from my iPhone را انتخاب کنید. در غیر این صورت Keep on My iPhone را بزنید. در ادامه پسورد Apple ID را وارد کرده و Turn Off را بزنید تا آیکلود شما غیر فعال شود.

فعال کردن آیکلود در آیفون

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار