• ۲۳۴ بازدید
  • دی ۱۶, ۱۳۹۷
روش های ردیابی و یافتن گوشی گم شده اندروید

این روزها با بالا رفتن قیمت گوشی های تلفن همراه دزیده شدن گوشی بیشتر از گذشته شده است و یا در صورت گم کردن گوشی خود برای جایگزینی آن باید هزینه ی زیادی انجام داد در این شرایط بهترین راه یافتن راه هایی برای یافتن گوشی تلفن همراه گم شده یا تلفن همراه دزیده شده است ما در این مطلب می خواهیم که روش های یافتن گوشی اندروید را مرور کنیم با ما همراه باشید ،اگر گوشی خود را گم کرده باشید، لزوماً آن را برای همیشه از دست نداده‌اید. اما باید از همین الان گوشی خود را آماده و تنظیم کنید تا هنگامی که دزدیده یا گم شد، این امکان را داشته باشید که آن را پیدا کنید. با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

پیدا کردن گوشی تلفن همراه

این را در نظر داشته باشید که در این آموزش، گوشی مورد نظر باید روشن باشد تا بتوان محل دقیق آن را به دست آورد، یا اطلاعات آن را از راه دور پاک کرد. پس اگر باتری گوشی شما به اتمام رسیده باشد یا شخصی که گوشی را دزدیده آن را خاموش کرده باشد احتمالاً شانسی نخواهید داشت.
به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم همین امروز از اطلاعات مهم خود بک آپ بگیرید تا در صورت از دست دادن گوشی هوشمند خود، آنها را داشته باشید.
در ادامه نگاهی خواهیم داشت به امکانات موجود در هر یک از سه سیستم عامل اندروید، iOS و ویندوز فون برای یافتن گوشی گم یا دزدیده شده، با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

پیدا کردن موبایل اندرویدی گم یا دزدیده شده

گوگل ابزاری به نام Android device manager را در اختیار کاربران سیستم عامل گوشی خود قرار داده که از آسان‌ترین روش‌های پیدا کردن گوشی‌های گم شده اندروید به حساب می‌آید. برای استفاده از آن نیاز به نصب برنامه خاصی ندارید و تنها باید تنظیمات خود را چک کنید تا ببینید به درستی تنظیم شده یا خیر.
برای شروع استفاده از Device manager، برنامه Google Settings (با تنظیمات خود گوشی متفاوت است) را اجرا کنید و به بخش Security آن بروید. در صفحه باز شده در بخش مربوط به Android Device Manager چک کنید که حتماً دو گزینه Remotely locate this device و Allow remote lock and erase روشن باشن

پیدا کردن آیفون

دسترسی به موقعیت نیز برای کارکرد بهتر Device Manager لازم است. دوباره به برنامه Google Settings رفته، اما این بار وارد بخش Location شوید. در صفحه باز شده ابتدا از بخش Mode حالت High Accuracy را انتخاب کنید (در این حالت مصرف باتری بالاتر می‌رود). سپس به بخش Google Location History بروید و مطمئن شوید گزینه آن روشن باشد. (متاسفانه این بخش در ایران غیر قابل دسترس است اما خاموش بودن آن مانع عملکرد Device Manager برای یافتن دستگاه گم شده نمی‌شود)

یافتن موقعیت تلفن همراه

حال دو راه برای یافتن گوشی اندرویدی گم شده یا دزدیده شده خود پیش‌رو دارید.
اگر گوشی شما روشن، و به اینترنت متصل باشد می‌توانید از Device Manager آن را ردیابی کنید. در دستگاهی دیگر به http://www.android.com/devicemanager بروید و وارد اکانت خود شوید. پس از وارد شدن نقشه گوگل باز شده و محل دستگاه را به شما نمایش خواهد داد. همچنین در زیر نام گوشی سه گزینه برای به صدا در آمدن، قفل کردن، و پاک کردن اطلاعات آن وجود دارد.

یافتن موقعیت مکانی گوشی موبایل

گوگل این سرویس را در قالب یک برنامه نیز ارائه کرده که اگر چند دستگاه اندرویدی دارید می‌توانید آن را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنید و همان امکانات موجود در سایت ذکر شده را در دیگر دستگاه خود داشته باشید.

پیدا کردن گوشی موبایل

اما روش دیگر برای یافتن گوشی گم شده یا دزدیده شده‌ای که خاموش شده باشد، مناسب است. می‌توانید تاریخچه موقعیت دستگاه خود را بررسی کنید که تا آخرین لحظه در چه مکانی بوده است. برای این کار به آدرس https://myaccount.google.com/intro/activitycontrols رفته و بر روی Manage History کلیک کنید (همانطور که گفته شد این سرویس در ایران غیر قابل دسترس است).
حال می‌توانید محل دستگاهتان را در بازه زمانی که انتخاب می‌کنید بر روی نقشه گوگل ببینید. آخرین موقعیت مربوط به آخرین لحظه ایست که اطلاعات دستگاهتان قبل از خاموش شدن به گوگل ارسال شده است.

پیدا کردن گوشی موبایل

این را در نظر داشته باشید که Location History از وایفای و سیگنال‌های گوشی به‌جای GPS برای یافتن گوشی گم شده استفاده می‌کند پس دقت آن به خوبی Android Device Manager نیست.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار