• ۱۱۸۳ بازدید
  • دی ۱۷, ۱۳۹۷
آموزش نصب دو هارد روی کامپیوتر

بعضی افراد در رایانه خود اقدام به آرشیو کردن فایل می نمایند در این شرایط داشتن یک هارد برای این کار مناسب نیست برای این کار باید از دو یا چند هارد استفاده شود. در چنین شرایطی شما می توانید با نصب دو هارد روی کامپیوتر این مشکل را برطرف کنید. استفاده از دو هارد همزمان هم فضای زیادی برای ذخیره سازی اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد و هم مقداری فضای خالی برای سیستم عامل فراهم می کند تا کار ها با سرعت بیشتری انجام شوند. در همین راستا در این مقاله مرکز مشاوره ناجیان رایانه قصد داریم به آموزش نصب هارد دوم پرداخته و طریقه معرفی هارد دوم به سیستم را بررسی کنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات ما را نیز در این خصوص مانند نشانه های سوختن هارد و خرابی هارد دیسک کامپیوتر ،دلایل بالا نیامدن کامپیوتر و گیر کردن روی آرم مادربورد و علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر مطالعه فرمایید.

پارامترهایی که برای نصب هارد دوم روی کامپیوتر باید بررسی شود ؟

پیش از نصب دو هارد روی کامپیوتر باید سیستم خود را بررسی کرده و موارد مختلفی را مد نظر قرار دهید. برای مثال کیس خود را باز کنید و ببینید که در کنار هارد قبلی شما جای خالی برای قرار دادن هارد جدید وجود دارد یا خیر. همچنین پورت های خالی مادربورد خود را نیز بررسی کنید تا جای خالی برای وصل کردن پورت دیتای هارد جدید روی آن وجود داشته باشد. علاوه بر آن شما باید کابل پاور و دیتای مناسب هارد و مادربورد خود را تهیه کنید . اگر هارد شما SATA است باید کابل مخصوص ساتا تهیه کرده و اگر از هارد IDE استفاده می کنید به کابل IDE یا PATA احتیاج دارید.

نصب دو هارد روی کامپیوتر

طریقه نصب و معرفی هارد دوم به سیستم

برای استفاده از دو هارد همزمان شما باید پس از انتخاب و خرید یک هارد مناسب ، آن را بر روی سیستم خود نصب کنید. برای نصب هارد دوم ابتدا سیستم خود را خاموش کرده و درب کیس را باز کنید. سپس با توجه به تصویر هارد نصب شده بر روی سیستم خود را پیدا کنید. اگر فضای خالی در بالا یا پایین هارد وجود داشت می توانید هارد دوم را در آن جای دهید. دقت داشته باشید که هارد را باید طوری در جایگاهش قرار دهید که قسمت پورت های آن را رو به بیرون قرار بگیرند. پس از پیدا کردن جایگاه مناسب آن را از طریق پیچ ها به کیس متصل کرده و فیکس کنید.

نصب دو هارد روی کامپیوتر

در این مرحله باید کابل ها را متصل کنید. به طور کلی دو نوع کابل وجود دارد. کابل IDE و SATA که شما باید با توجه به نوع هاردی که استفاده می کنید کابل مناسب را انتخاب نمایید. کابل های ساتا باریک تر هستند و از سرعت بالاتری نیز برخوردارند. اگر از هارد ساتا استفاده می کنید باید مطابق تصویر کابل SATA را از هارد به پورت SATA روی مادربور متصل کنید.در روشی دیگر شما برای پیدا کردن جایگاه پورت خود می توانید کابل دیتای هارد اولیه را دنبال کنید تا ببینید به کدام قسمت متصل شده سپس در جایگاه های کناری آن اگر پورت خالی وجود داشت کابل هارد جدید را متصل کنید.

استفاده از دو هارد همزمان

در مرحله بعد باید کابل برق را به هارد جدید وصل کنید. معمولا کابل های برق متصل شده به هارد مانند تصویر دوشاخه هستند.از آنجایی که یکی از آن ها به هارد اولیه متصل شده است شما می توانید هارد جدید را به سر دیگر آن وصل کنید.

آموزش نصب هارد دوم

در آخر یک بار بررسی کنید که هارد و سیم های متصل به آن به درستی در جایگاهشان قرار گرفته باشند. سپس درب کیس را ببندید و سیستم خود را روشن کنید. پس از روشن شدن کامپیوتر برای معرفی هارد دوم به سیستم بر روی کامپیوتر خود راست کلیک کرده و Manage را بزنید.

استفاده از دو هارد همزمان

پس از ورود به Computer Management از طریق ستون سمت چپ Disk Management را انتخاب کنید تا صفحه Initialize Disk برای شناسایی دیسک جدید شما نمایش داده شود. در این مرحله بدون ایجاد تغییر در تنظیمات OK را بزنید تا فرایند شناسایی آغاز شود.

استفاده از دو هارد همزمان

پس از پایان کار و شناخته شدن هارد جدید باید آن را پارتیشن بندی کرده و یک حرف به عنوان drive letter به آن اختصاص دهید تا بتوانید از فضای آن استفاده کنید. برای این کار مانند تصویر بر روی دیسکی که جدیدا اضافه شده راست کلیک کرده و New Simple Volume را انتخاب کنید. در پنجره های بعدی Next را انتخاب کرده و در آخر Finish را بزنید. اکنون در Computer یک درایو جدید اضافه شده که مربوط هارد دوم شما می باشد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پارتیشن بندی این دیسک مقاله پارتیشن بندی هارد را مطالعه فرمایید.

استفاده از دو هارد همزمان

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار