• ۴۸۴ بازدید
  • دی ۱۷, ۱۳۹۷
راهنمای گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال

افراد متناسب با نوع کار خود اطلاعات شخصی و کاری خود را معمولا روی هارد اکسترنال جابه جا میکنند و باید برای جلوگیری از سو استفاده هارد اکسترنال را رمز نگاری کنند  در مقالات پیشین مرکز مشاوره ی ناجیان رایانه در خصوص روش های انتخاب یک رمز عبور خوب توضیحاتی ارائه دادیم و روش های رمز گذاری بر روی فایل ورد و برداشتن رمز فایل اکسل را آموزش دادیم. در این مطلب به گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال می پردازیم و نرم افزار هایی برای رمز گذاری روی هارد اکسترنال adata , wd و سیلیکون پاور معرفی می کنیم.

نحوه رمز گذاری روی هارد اکسترنال wd

WD Security نام نرم افزاری است که شرکت وسترن دیجیتال به طور اختصاصی با هدف رمزگذاری روی هارد اکسترنال و حفاظت از اطلاعات کاربران طراحی کرده است. این نرم افزار بدون وارد کردن رمز عبور به شما اجازه دسترسی به اطلاعات داخل هارد را نداده و حتی درایو آن را نیز نمایش نمی دهد. اگر کاربر رمز عبور خود را فراموش کند باید با اطلاعات درون هارد خداحافظی کند. این برنامه سیستم عامل مک و ویندوز های ویستا ، ۷ ، ۸٫۱ و ۱۰ را پشتیبانی می کند.
برای رمز گذاری روی هارد اکسترنال wd ابتدا هارد خود را به کامپیوتر متصل کنید، سپس از طریق منوی Start وارد All programs شده و فولدری با نام Western Digital را باز کنید. WD Apps را انتخاب کرده و سپس بر روی WD Security کلیک کنید.

رمزگذاری روی هارد اکسترنال

با باز کردن برنامه، صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود. هاردی که می خواهید بر روی آن پسورد قرار دهید در قسمت بالای صفحه قابل مشاهده است. (اگر چند هارد به سیستم متصل باشد آن ها نیز نمایش داده می شوند و شما باید یکی را برای رمزگذاری انتخاب نمایید.)
در قسمت Password رمز مورد نظر خود را وارد کرده و همان رمز را در Verify Password تکرار نمایید. در قسمت Password Hint می توانید متنی کوتاه تایپ کنید تا در صورت فراموشی رمز به شما در به یاد آوردن آن کمک کند. با انتخاب گزینه ی Enable auto unlock for this computer قابلیت غیر فعالسازی قفل در کامپیوتر شما به صورت خودکار انجام خواهد شد. پس از انجام تنظیمات با انتخاب گزینه ی Set Password فرآیند گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال تکمیل می شود.

رمزگذاری روی هارد اکسترنال wd

رمز گذاری هارد اکسترنال adata

رمز گذاری روی هارد اکسترنال adata از طریق نرم افزار HDDtoGO قابل انجام است. شما با کپی کردن این نرم افزار امنیتی پرتابل بر روی هارد اکسترنال خود می توانید در هر سیستمی بدون نیاز به نصب از آن استفاده کنید. برای قفل گذاری روی پوشه ها در هارد اکسترنال ، این برنامه را باز کرده و صبر کنید تا صفحه اصلی نرم افزار نمایش داده شود. سپس از بین گزینه های موجود در ستون سمت چپ برنامه، بخش Security Setting را انتخاب نمایید. با انتخاب آن صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود. رمز مورد نظرتان را در قسمت new Password وارد کرده و آن را در Confirm New Password تکرار نمایید. در کادر New Password Reminder نیز کلماتی برای کمک به یادآوری رمز وارد کنید. در آخر هم بر روی گزینه ی Apply کلیک کنید تا رمز وارد شده بر روی هارد شما قرار داده شود.

رمز گذاری روی هارد اکسترنال adata

رمزگذاری روی هارد اکسترنال سیلیکون پاور

برای رمز گذاری روی هارد اکسترنال سیلیکون پاور می توانید از نرم افزار SP Widgetاستفاده کنید. این برنامه نیز پرتابل بوده و بدون نیاز به نصب تنها با اجرای یک فایل می توانید از آن استفاده کنید. برنامه را در هارد سیلیکون پاور خود کپی کرده و آن را اجرا کنید. با باز شدن نرم افزار پنجره ای مانند تصویر سمت چپ نشان داده می شود.

رمز گذاری روی هارد اکسترنال سیلیکون پاور

برای , قفل گذاری روی پوشه ها در هارد اکسترنال ، از ستون سمت چپ به قسمت Data Encryption مراجعه کنید. در پنجره ی نمایش داده شده شما می توانید به سادگی فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید و با وارد کرد پسورد دلخواهتان آن ها را رمزگذاری کنید.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار