• ۳۴۲ بازدید
  • دی ۱۷, ۱۳۹۷
رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

حجم اطلاعات به بالاترین میزان خود رسیده و داشتن هارد اکسترنال ضروری به نظر می رسد اما بعضی اوقات دارندگان این دستگاه با مشکل کند شدن هارد اکسترنال مواجه می شوند که می تواند علت های مختلفی داشته باشد. پیش از این درباره هارد اکسترنال ها با انتشار مقالات نکات مهم هنگام خرید هارد اکسترنال و رمز گذاری روی هارد اکسترنال با یکدیگر صحبت کرده ایم.

حال در مرکز مشاوره ناجیان رایانه تصمیم گرفته ایم تا با انتشار مقاله ای در مورد علت کندی هارد اکسترنال و رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال شما را یاری کنیم.

علت کند شدن هارد اکسترنال چیست ؟

 

در ابتدای مقاله به بیان علت های کندی هارد اکسترنال می پردازیم:

۱٫مدت زمان زیادی از آخرین باری که “Defragmentation disk + Check file system ” کرده اید گذشته است .

۲٫ رخ دادن خطاهای منطقی ، بد سکتور

۳٫ چندین برنامه با دیسک در حالت فعال کار میکند

۴٫ تورنت ها و نرم افزارهای P2P

۵٫ پورت های usb قدرت کافی ندارند

۶٫ دیسک آسیب دیده باشد

با این حال ممکن است بدون رخ دادن هیچ کدام از موارد فوق این مشکل اتفاق بیفتد. در ادامه می خواهیم به راه حل های مشکل کند شدن هارد اکسترنال بپردازیم.

 

روش هایی برای رفع کندی هارد اکسترنال

۱٫مدت زمان زیادی از آخرین باری که “Defragmentation disk + Check file system ” کرده اید گذشته است

 

ویندوز همیشه فایل های یک دیسک را در یک مکان بزرگ و روی یک جا قرار نمی دهد.در نتیجه قبل از دسترسی به یک فایل خاص باید تمام این قطعات خوانده شوند. در نتیجه زمان بیشتری صرف خواندن کل فایل می کند.پس اگر قطعات بیشتری روی دیسک شما وجود داشته باشد عملکرد آن و عملکرد کلی سیستم کاهش خواهد یافت. در اصلاح برای بهبود عملکرد باید فایل ها مرتب و بازسازی شود.برای انجام این کار روی هارد دیسک کلیک راست کرده و properties را انتخاب کنید.

سپس زبانه tools را باز کرده و روی defragment now… کلیک کنید . با باز شدن پنجره آن ،ابتدا دکمه Analyze disk و بعداز تکمیل شدن ، دکمه Defragment disk را فشار دهید.

رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

۲٫ خطاهای منطقی ، بد سکتور

به طور کلی ممکن است متوجه نشوید که برخی خطاها روی هارد اکسترنال شما وجود دارد زیر آنها می توانند برای مدت طولانی انباشته شوند بدون اینکه حضور خود را نشان دهند. چنین خطاهایی به دلیل آدرس نادرست نرم افزار ، درگیری درایورها ، قطع برق ، قطع شدن کامیپوتر و … می باشند.

اغلب ویندوز از یک ابزار جهت اسکن دیسک برای کشف خطا پس از راه اندازی مجدد استفاده میکند که بهتر است ما هم از این ابزار استفاده کنیم.

روی هارد دیسک کلیک راست کرده و properties را انتخاب کنید.

سپس زبانه tools را باز کرده و روی check now …کلیک کنید. در پنجره باز شده تیک هر دو مورد automatically fix file system errors و scan for and attempt recovery of bad sectors را زده و روی start کلیک کنید تا خطاها را بررسی کند.

رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال

 

۳٫ چندین برنامه با دیسک در حالت فعال کار می کنند

 

یک دلیل بسیار رایج بار سنگین دستور است که روی دیسک اعمال می شود. به عنوان مثال ممکن است هم زمان چند فایل را به دیسک خود دانلود کنید، یک فیلم را از همان دیسک مشاهده کرده و یک دیسک مشابه را برای ویروس یابی بررسی کنید.

برای مشاهده چگونگی بارگذاری دیسک به task manager رفته و زبانه Processes را بررسی کنید.

۴٫ تورنت ها و نرم افزارهای P2P

 

اکثر کاربران برای دانلود و نگهداری فایل اقدام به خرید هارد اکسترنال می کنند. اغلب اواسط کار سرعت دانلود کاهش می یابد و یک پیغام disk overload نمایش داده می شود .برای اجتناب از این پیغام ،تعداد دانلودهای همزمان را به یک یا دو کاهش دهید و اطمینان حاصل کنید که فایل ها یکی پس از دیگری دانلود خواهند شد.

۵٫ پورت های usb قدرت کافی ندارند

 

برخی هارداکسترنال ها قدرت بیشتر از آنچه usb توان تامین آن را دارد احتیاج دارند. علت آن است که دیسک های مختلف جریان و شروع به کار خود را دارند. به طور مثال اگر تا کنون دیسک را به پنل usb جلویی متصل می کردید به پنل پشت وصل کنید.

دو راه مختلف برای چک کردن این مسئله وجود دارد :

۱٫یک کانکتور USB خریداری کنید، یک سر آن را به پورت usb کامپیوتر (لپ تاپ) متصل کنید و پورت usb دیگر را به هارد اکسترنال متصل کنید.

۲٫ شما می توانید یک یو اس بی هاب با قدرت زیاد خریداری کنید. این ابزار کارایی بیشتری دارد و امکان اتصال چندین دیسک را به طور همزمان فراهم میکند.

۶٫ دیسک آسیب دیده باشد

 

هر دستگاهی دارای عمر مفید است و ممکن است یکی از دلایل کند شدن هارداکسترنال نزدیک شدن دیسک به پایان عمر خود باشد.

علایم دیسک آسیب دیده:

-هنگامی که دیسک را به کامپیوتر وصل می کنید صدای تند و زننده ای ایجاد کرده و شما میتوانید برخی از داده ها را از دیسک بخوانید.

– امکان چک کردن دیسک برای خطاها( روش در شماره ۲ توضیح داده شده است) فراهم نمی شود.

-LED دستگاه کار نمیکند و ویندوز دیسک را به رسمیت نمی شناسد.( ممکن هم است LED آسیب دیده باشد)

– کامپیوتر شما هنگام تماس با دیسک بصورت معلق باشد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار