• ۲۴۲ بازدید
  • دی ۱۹, ۱۳۹۷
زمان بندی ارسال ایمیل

در حال حاضر استفاده از ایمیل به کاری عادی و روزمره تبدیل شده است و عضو جدایی ناپذیر زندگی امروزی گشته است حال مشکل بعضی در ارسال زمانبندی شده ایمیل است. در مقالات پیشین در خصوص فراموش کردن رمز جیمیل و بازیابی پسورد جیمیل ،راهنمای حذف اکانت یاهو و بازیابی ایمیل یاهو و راهنمای لغو عضویت ایمیل های تبلیغاتی،استفاده آفلاین از جیمیل و … توضیح دادیم. حال سوالی که پیش می آید این است که آیا همیشه وقت و فرصت کافی برای ارسال ایمیل داریم؟ یا آیا می توان ایمیل های تبلیغاتی یا مناسبتی خود را در زمان مشخصی ارسال کرد؟

اینجاست که اهمیت زمان بندی ارسال ایمیل مطرح می شود تا ضمن صرفه جویی در وقت ،احتمال فراموش کردن ارسال به موقع ایمیل را کاهش دهیم.

ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه تصمیم گرفتیم تا با انتشار مقاله ای قابلیت زمان بندی ارسال ایمیل در جیمیل و Outlook را به شما معرفی کنیم.

 

” با زمان بندی ارسال ایمیل از ارسال به موقع ایمیل ها اطمینان حاصل نمایید. “

 

ارسال ایمیل زمانبندی شده از طریق افزودن افزونه به مرورگر

برای ارسال ایمیل زمان بندی شده در جیمیل دو راه وجود دارد:

۱٫ افزونه Boomerang (Add-ons)

۲٫ افزونه Google-Email Scheduler

در این بخش از مقاله به آموزش نحوه افزودن این افزونه ها به مرورگر را خواهیم آموخت و در بخش بعدی نحوه ارسال ایمیل های زمان بندی شده از طریق این افزونه ها را آموزش خواهیم داد .

افزونه Boomerang

 

جهت افزودن به مرورگر(Browser) گوگل کروم باید مراحل زیر را طی کنید :

۱٫ settings > جستجوی عبارت “add” در قسمت search(جستجو) > Accessibility

۲٫Settings > advanced > Accessibility (مرحله۱)

روی Accessibility کلیک کنید (مرحله۲) و سپس Boomerang را جستجو کرده (مرحله۳) و روی add to chrome کلیک نمایید (مرحله۴)

 

مراحل افزودن افزوونه بومرنگ

 

مراحل افزودن افزوونه بومرنگ دو

 

جهت افزودن به مرورگر فایرفاکس نیز مراحل زیر را طی کنید:

۱٫روی Settings کلیک کرده و سپس از لیست باز شده Add-ons را انتخاب نمایید (مرحله۱)

۲٫ سپس Boomerang را جستجو کرده(مرحله۲)و روی عبارت “Add this to your Gmail” کلیک کنید (مرحله۳)

۳٫پس از طی شدن اتوماتیک مرحله۴، روی “add” کلیک کنید (مرحله۵)

 

افرونه بومرنگ فایر فاکس

 

افزونه بومرنگ فایر فاکس دو

 

افزونه Email Scheduler

همانطور که گفتیم یکی دیگر از راه های زمان بندی ارسال ایمیل افزونه Email Scheduler است که برای افزودن آن در مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم باید ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://chrome.google.com/webstore/detail/email-scheduler/jnieijnfljjknbiniealpiihfjhmglkn?hl=en

سپس بر روی دکمه‌ی Free کلیک کنید.(مرحله۱)سپس از شما اجازه خواسته می شود تا این افزونه اضافه شود با فشردن دکمه Allow یا اجازه(مرحله۲) این مرحله نیز طی می شود.کار تمام است و افزونه با موفقیت اضافه شده است.

 

افزودن افزونه زمان بندی ایمیل

 

نحوه زمان بندی ارسال ایمیل ها در جیمیل

زمان بندی ایمیل باBoomerang :

 

پس از افزودن موفقیت آمیز افزونه ، وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید. با ورود به صفحه اصلی پیغام افزوده شدن Boomerang نمایش داده می شود و طی مراحلی استفاده از boomerang را به شما آموزش می دهد در صورت عدم تمایل skip را بفشارید.

با باز کردن صفحه نوشتن ایمیل(compose)مشاهده می کنیم که در پایین صفحه گزینهSend Later اضافه شده است که درکنار آن امکان تعیین تاریخ و ساعت دلـخواه جهت ارسال ایمیل وجود دارد و مـی توانیم پس از انجام تنظیــمات دلخواه با فشـردن دکمه send later از ارسال ایمیل در زمان دلخواه اطمینان کسب کنیم. کار تمام است و زمان بندی ارسال ایمیل شما با موفقیت انجام شد.

 

زمان بندی جیمیل با بومرنگ

 

زمان بندی ایمیل با Google-Email Scheduler:

 

پس از افزوده شدن افزونه فوق ،حال وارد حساب کاربری جیمیل شده و یک ایمیل که برای آن قصد زمان بندی ارسال را داریم ایجاد کرده و در drafts یا پیش نویس ها ذخیره می کنیم(مراحل ۱و۲).

 

آموزش زمان بندی با جیمیل یک و دو

 

سپس وارد Google Drive می شویم(مراحل ۳و۴).

 

آموزش زمان بندی با جیمیل سه و چهار

 

با باز شدن صفحه Google Drive روی گزینه”Untitled spreadsheet )صفحه گسترده بدون عنوان(” کلیک کرده و آن را باز می کنیم.(مرحله۵)

 

 

سپس مراحل زیر را طی کنید :

Add-ons > Email Scheduler > configure

 

زمان بندی با جیمیل

 

پس از باز شدن صفحه configure ، یک پنجره جدید باز می شود و از ما میخواهد تا یکی از ایمیل های پیش نویس جیمیل را انتخاب کرده و روی Schedule کلیک می کنیم تا تنظیمات دلخواه جهت زمان بندی ایمیل را انجام دهیم با فشردن دکمه save Schedule کار تمام است و زمان بندی با موفقیت انجام می شود. در صورت نیاز به ویرایش هم می توانید روی edit Schedule کلیک کنید.

 

زمان بندی با جیمیل مراحل دو و سه

 

زمان بندی ارسال ایمیل با برنامه Outlook

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد، کاربران و بسیاری از سازمان ها و ادارات جهت ارسال و دریافت ایمیل از نرم افزار outlook نیز استفاده می کنند و ممکن است این سوال برای آنها هم پیش بیاید که امکان زمان بندی ارسال ایمیل در Outlook هم وجود دارد یا خیر؟ ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا در Outlook هم ایمیل های خود را زمان بندی کرده و ارسال نمایید.

جهت زمان بندی ارسال ایمیل با برنامه Outlook مراحل زیر را انجام دهید:

۱٫نرم افزار Outlook را باز کرده و یک ایمیل جدید ایجاد کنید (روی New Email کلیک کنید)(مرحله۱) سپس روی Options از نوار ابزار بالا کلیک (مرحله۲)و Delay Delivery را انتخاب کنید (مرحله۳).

در گام بعدی تاریخ و ساعت پیغامی که می خواهید آن را زمان بندی کرده و با تاخیر ارسال کنید را در قسمت مربوط به Do not deliver before وارد نماییدو تیک آن را بزنیدو پنجره را ببندید(مرحله۴).

سپس در پنجره ایمیل جدید که قبلا باز کرده بودید متن و آدرس ایمیل گیرنده را تایپ کرده و Send را بزنید.

همانطور که مشاهده کردید کار زمان بندی ارسال ایمیل با برنامه Outlook هم با موفقیت انجام شد و در زمان تعیین شده شما ایمیل ارسال خواهد شد.در صورتی که به هر دلیل قصد کنسل کردن زمان بندی را داشتید مراحل فوق را تکرار کرده و تیک گزینه Do not deliver before را بردارید.

 

زمان بندی اوت لوک مرحله یک و دو

 

زمان بندی ارسال ایمیل اوت لوک سه و چهار

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار