• ۳۷۲ بازدید
  • دی ۲۳, ۱۳۹۷
رمزگذاری کارت سوخت و فراموشی رمز کارت

امنیت مسئله مهمی در همه زمینه ها است در این شرایط که دوباره استفاده از کارت اجباری شده است باید به فکر امنیت استفاده از آن باشیم و اقدام به گذاشتن پسورد نماییم و اگر وسیله نقلیه خود را به تازگی پلاک کرده اید و اطلاعاتی در خصوص رمز پیش فرض کارت سوخت و اینکه چگونه باید رمز کارت سوخت ماشین صفر را بیابید ، ندارید یا کارت سوخت قبلی خود را رمز گذاشته بودید و حال با مشکل فراموشی رمز کارت سوخت مواجه شده اید ، ما در این مقاله شما را در خصوص راهنمایی خواهیم کرد.

پیش از این با انتشار مقالاتی مانند ثبت نام بیمه سلامت ، ثبت نام پروانه کسب ، مشاهده ابلاغیه ثنا و … همراه شما بوده ایم. حال ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه تصمیم داریم تا با تولید مقاله ای دیگر در خصوص حذف رمز کارت سوخت ، رمز اولیه کارت سوخت و مراکز رمز گشایی کارت سوخت اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان گرامی ناجیان رایانه قرار دهیم.

نحوه رمز گذاری کارت سوخت و تغییر رمز کارت سوخت

جهت رمزگذاری کارت سوخت اقدامات زیر را انجام دهید :

۱٫به جایگاه های سوخت مراجعه کرده و کارت را در دستگاه قرار دهید .

۲٫پس از مشاهده پیام ” فعال سازی رمز “، با فشردن دکمه سبز رنگ آن را تایید کرده و یک رمز ۴ رقمی را وارد کنید ، سپس مجددا رمز را وارد کنید تا عملیات رمز گذاری کارت سوخت انجام شود.

 

رمز گذاری کارت سوخت

 

همچنین جهت تغییر رمز کارت سوخت اقدامات زیر را انجام دهید :

۱٫به جایگاه های سوخت مراجعه کرده و کارت را در دستگاه قرار دهید .

۲٫با مشاهده پیام “رمز را وارد کنید” ، کلید مربع # را فشار دهید.

۳٫ با مشاهده پیام “عملیات تغییر رمز – رمز را وارد نمایید” رمز قبلی خود را وارد کنید.

۴٫ سپس بلافاصله رمز جدید را وارد نمایید.

۵٫ جهت تایید در گام بعدی رمز را مجددا وارد کنید.

۶٫ با مشاهده پیام “رمز با موفقیت فعال گردید ، لطفا صبر کنید” رمز جدید روی کارت شما فعال شده و می توانید عملیات سوخت گیری را انجام دهید.

 

تغییر رمز کارت سوخت

 

رمز پیش فرض کارت سوخت و رمز کارت سوخت ماشین صفر

افرادی که به تازگی اقدام به خرید وسیله نقلیه کرده اند و رمز پیش فرض کارت سوخت را نمی دانند و یا سوالاتی در این زمینه برای آنها مطرح شده است باید بدانند که برای برقراری امنیت و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی از ۴ رقم آخری کد ملی مالک خودرو به عنوان رمز اولیه کارت سوخت استفاده می شود. استفاده از این رمز ها برای کارت های المثنی هم صادق می باشد.

 

رمز اولیه کارت سوخت

 

نحوه حذف رمز کارت سوخت

کاربرانی که با ما در تماس هستند با مشکلی مواجه هستند و می گویند رمز کارت سوختمو فراموش کردم ، این دسته از مالکان برای حذف رمز کارت سوخت و تغییر آن باید اقدامات زیر را انجام دهند.

۱٫به جایگاه های سوخت مراجعه کرده و کارت را در دستگاه قرار دهند.

۲٫ با مشاهده پیام “رمز را وارد کنید” ، کلید / را سریع فشار دهید.

۳٫ با مشاهده پیام “عملیات تغییر رمز – رمز را وارد نمایید”، رمز را وارد کنند.

۴٫حال پیام دیگری مبنی بر اینکه” آیا می خواهید رمز شما حذف گردد” مشاهده می کنید ، در نمایشگر کلید سبز را به منزله تایید فشار دهید.

۵٫ پس از گذشت مدت زمان کوتاهی پیغام “رمز شما با موفقیت حذف گردید لطفا صبر کنید … ” در نمایشگر ، نمایش داده می شود ، حال می توانید سوخت گیری نمایید.

 

مراکز رمزگشایی کارت سوخت

 

نکته :

دقت داشته باشید در صورت ورود اشتباه رمز بصورت ۵ بار متوالی ،کارت سوخت شما قفل خواهد شد ، که برای رفع نقص باید با در دست داشتن اصل مدرک شناسایی خودرو (کارت ،سند یا بنچاق) و اصل یکی از مدارک شناسایی خود (شناسنامه ،گذرنامه،کارت ملی) به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سراسر کشور مراجعه نمائید.

در صورت فراموشی رمز کارت سوخت چه کنیم؟

از آنجایی که مدتی از کارت سوخت جهت سوخت گیری استفاده نشده است ، فراموش کردن رمز کارت سوخت نیز تاحدودی طبیعی است و یکی از نگرانی های مالکین خودرو و موتور سیکلت ها این است که برای حل مشکل فراموشی رمز کارت سوخت چه کاری باید انجام دهند ؟ مطابق اطلاعیه دولت آن دسته از افراد که رمز کارت سوخت را فراموش کرده اند نیاز نیست اقدامی انجام دهند و زمانی که مالکین برای نخستین باز برای سوخت گیری به جایگاه مراجعه و کارت خود را وارد نازل کنند ، پیامی مبنی بر انتخاب رمز روی صفحه نقش می بندد و مالک می تواند رمز جدیدی برای کارت سوخت خود تعیین کنند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار