• ۲۹۸ بازدید
  • دی ۲۴, ۱۳۹۷
ترابرد پذیری و نحوه استفاده از آن

اگر از اپراتور تلفن همراه خود ناراضی هستید می توانید از این روش به اپراتور دیگر بروید بدون اینکه شماره تان عوض شود به این روش طرح ترابرد پذیری می گویند. در مقالات قبلی مرکز مشاوره ناجیان رایانه در خصوص نحوه دریافت شماره شبا بانک ملی ، کد رهگیری املاک چیست و روش های رهگیری مرسولات پستی توضیحاتی ارائه دادیم. در این مطلب بررسی می کنیم که ترابرد چیست و نحوه ی ترابرد به ایرانسل ، همراه اول و رایتل را آموزش می دهیم.

ترابرد چیست ؟

یکی از امکانات جذابی که توسط اپراتورها ارائه می شود ترابرد پذیری نام دارد. این قابلیت به کاربران این امکان را می دهد تا بدون عوض کردن شماره، اپراتور تلفن همراه خود را تغییر دهند. به این ترتیب شما می توانید تنها با یک شماره از خدمات اپراتوری دیگر بهره مند شوید. این قابلیت برای افرادی کاربرد دارد که قصد دارند خط خود را عوض کرده و از امکانات یک اپراتور دیگر استفاده نمایند اما به دلیل آنکه نمی خواهند شماره ی آن ها عوض شود از این کار منصرف می شوند.
این کار با نام Portability در جهان شناخته شده و در بیش از ۷۰ کشور پشتیبانی می شود.این سرویس از سال ۹۵ تا کنون در ایران راه اندازی شده است و یکی از نکات مثبت آن این است که موجب به وجود آمدن رقابت در ارائه سرویس و امکانات، در میان اپراتور های تلفن همراه شده است.
پیش ازشروع خوب است بدانید که اپراتور پایه به اپراتوری گفته می شود که کاربر ابتدا در آن ثبت نام کرده و از خدمات آن بهره می برده است. پس از درخواست ترابرد ارایه سرویس ها بدون تغییر شماره برعهده ی اپراتور پذیرا قرار می گیرد.
برای اطلاعات از نحوه ی ترابرد پذیری به هر یک از اپراتور ها مطابق مراحل زیر عمل کنید.

 

آموزش ترابرد به ایرانسل

برای ترابرد به ایرانسل همانطور که مراحل آن در تصویر هم نمایش داده شده است شما باید از طریق آدرس زیر فرم ثبت نام را تکمیل نموده و شناسه ترابرد را دریافت نمایید.

 

eform.irancell.ir/portal/Home/?188479/MNP

سپس سیمکارت جدید برای شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت پیامک تایید سیمکارت جدید شما فعال می شود. لازم به ذکر است که شما می توانید مرحل ثبت نام را به صورت حضوری نیز از طریق مراکز فروش و خدمات ایرنسل انجام دهید.

 

ترابرد به ایرانسل

 

ترابرد به همراه اول

برای ترابرد به همراه اول شما می توانید از روش های متفاوتی اقدام کنید. شما با حضور در فروشگاهها و دفاتر و نمایندگی های همراه اول به صورت حضوری می توانید برای انجام مراحل اقدام کنید. علاوه بر آن با شماره گیری ۹۹۹۰ نیز فرآیند ترابرد قابل انجام است. همچنین می توانید از طریق وبسایت فرم ثبت نام را تکمیل کنید. برای ثبت نام الکترونیکی شما می توانید با مراجعه به آدرس join.mci.ir فرم ثبت نام را تکمیل نمایید. در صورتی که ارسال از طریق پست به خانه را انتخاب کرده باشید سیمکارت جدید درب منزل تحویل داده خواهد شد. سپس پیامکی برای شما ارسال می شود که با تایید آن فعال سازی سیمکارت جدید آغاز می شود. سیمکارت های اعتباری معمولا پس از ۳ روز و سیمکارت های دائمی ظرف ۵ روز فعال خواهند شد.

 

ترابرد به همراه اول

 

ترابرد به رایتل

برای ترابرد به رایتل شما می توانید هم از طریق سایت اقدام کنید و هم می توانید به صورت حضوری به نمایندگی های رایتل مراجعه فرمایید. برای ثبت نام از طریق سایت کافی است به آدرس www.rightel.ir/mnp بروید. پس تکمیل ثبت نام و دریافت شناسه ی ترابرد، سیمکارت از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. اگر از سیمکارت دائمی استفاده می کنید لازم است که صورت حساب به روز خط خود را پردخت نمایید. شما پس از دریافت سیمکارت غیرفعال از طریق پست و همچنین پیامک مربوط به موفقیت آمیز بودن عملیات، می توانید برای تعویض و فعالسازی سیمکارت اقدام کنید.

 

ترابرد به رایتل

 

نحوه انصراف از ترابرد

شما می توانید در صورت استفاده از قابلیت ترابردپذیری اگر باز هم از سرویس های ارائه شده ناراضی بودید باز هم ترابرد جدید انجام دهید و یا به اپراتور پایه خود بازگردید. اگر در زمان انجام مراحل ترابرد و پیش از فعال شدن سیم کارت جدید قصد توقف عملیات را داشته باشید باید به اپراتور پذیرا مراجعه کرده و برای انصراف از ترابرد اقدام کنید.

اگر پس از پایان انجام عملیات قصد داشته باشد به اپراتور پایه بازگردید مانند انجام یک ترابرد جدید باید برای انتقال به اپراتور قبلی اقدام کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار