• ۲۵۱ بازدید
  • دی ۲۷, ۱۳۹۷
آموزش تنظیم خودکار تم شب تلگرام

تلگرام در آپدیت جدید پیام رسان خود قابلیت هایی را اضافه کرده است که یکی از آنها قابلیت فعال شدن حالت شب یا همان auto night shift mode در این نرم افزار است. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه تنظیم تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) بپردازیم. با ناجیان رایانه همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode)

همانطور که می‌دانید تلگرام به تازگی جدیدترین آپدیت خود را منتشر کرده که شامل ویژگی های بسیار کاربردی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آپدیت جدید تلگرام ۴٫۸ و ویژگی های آن توصیه می‌کنیم به مطالعه مقاله “آپدیت تلگرام ۴٫۸ منتشر شد: پخش شناور ویدئو و حالت شب خودکار” بپردازید.

یکی از ویژگی های جدید که در تلگرام ۴٫۸ ارائه شده است Auto Night Mode نام دارد که ما آن را قابلیت “تغییر خودکار تم تلگرام” نامیده‌ایم. به موجب این قابلیت می‌توانید تنظیمات تلگرام خود را به گونه‌ای انجام دهید که در ساعت مشخصی از شبانه روز، تم یا پوسته تلگرام به طور خودکار به حالت شب (Night Mode) منتقل شده و تیره گردد.

برای مثال می‌توانید بستری فراهم کنید که تم تلگرام به صورت خودکار از ساعت ۲۳ الی ۸ صبح در حالت شب (تیر) یا همان Night Mode قرار گیرد. اما چطور باید این تنظیمات را اعمال کرد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه تنظیم قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان ناجیان رایانه راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

 

آموزش استفاده از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode)

به منظور فعال سازی و استفاده از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) و تنظیم گزینه های مربوط به آن کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 

فعال شدن خودکار حالت شب

 

تلگرام را اجرا و آیکون سه خط موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی برنامه نمایان شود.
گزینه Settings را انتخاب کنید .
گزینه Theme را انتخاب نمایید.
گزینه Auto-Night Mode را لمس کنید. مشاهده خواهید کرد که سه گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد.

 

تنظیم حالت شب خودکار در تلگرام

 

گزینه Scheduled را انتخاب کنید.
گزینه From را لمس کنید و ساعتی که تمایل دارید حالت تم در آن تغییر پیدا کند را مشخص کنید. برای مثال ما این ساعت را روی ۲۳ تنظیم می‌کنیم.
گزینه To را انتخاب کرده و ساعتی را مشخص کنید که تمایل دارید تم بیا پوسته تلگرام به حالت اولیه خودش باز گردد.

نکته: با فعال کردن گزینه Use Local Sunset & Sunrise و قابلیت موقعیت یاب گوشی خود می‌توانید حالتی را ایجاد کنید که تلگرام به صورت خودکار با توجه به منطق سکونت شما از زمانی که هوا تاریک می‌شود تم تاریک را گوشی فعال کند و به محض روشن شدن هوا مجددا تم عادی را در آن فعال نماید.

 

حالت شب خودکار تلگرام

 

از بخش زیرین صفحه تم مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آن تم در ساعاتی که تعیین کرده بودید به طور خودکار فعال شود. چون ما می‌خواهیم مابین ساعت ۲۳ الی ۳ صبح تم شب و تاریک را فعال کنیم، بنابراین گزینه Dark را از این قسمت انتخاب خواهیم کرد.

بنابراین به همین سادگی می‌توانید از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) استفاده کنید. این ویژگی یکی از جالب ترین ویژگی هایی است که در آپدیت تلگرام ۴٫۸ ارائه شده و می‌توان از آن استفاده به عمل آورد.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش تصویری نحوه تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی ناجیان رایانه از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار