• ۴۱۸ بازدید
  • دی ۳۰, ۱۳۹۷
آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

همانند هر نرم افزار پیام رسان دیگری، واتساپ هم این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا آنها بتوانند عکس پروفایل، نام و استاتوس خود را تغییر دهند. در این مقال قصد داریم که به آموزش نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ و همچنین نحوه تغییر نام و استاتوس آن بپردازیم. با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

مقدمه‌ی در رابطه با تغییر عکس پروفایل واتساپ به همراه تغییر نام و استاتوس

اپلیکیشن واتساپ یا همان WhastApp هم مانند سایر برنامه‌های پیام رسان دیگر این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا پروفایل خود را شخصی سازی کنند. این شخصی سازی می‌توانند با تغییر نام، عکس پروفایل و استاتوس صورت پذیرد. علیرغم اینکه نحوه اعمال این تغییرات در واتساپ بسیار ساده است، باز هم کاربران متعددی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی می‌خواهند. بنابراین لازم دانستیم که در مقاله‌ای به شرح نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ به همراه تغییر نام و وضعیت استاتوس بپردازیم.

پیش از اینکه ادامه مقاله را مورد مطالعه قرار دهید، توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واتساپ و نحوه استفاده از آن حتما مقاله “مروری بر سوالات رایج در مورد واتساپ در اندروید” را مطالعه کنید، چرا که احتمالا در آن مقاله به برخی از اصلی‌ترین سوالاتی که در ذهنتان ایجاد شده پاسخ داده می‌شود. بنابراین در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ و همچنین تغییر نام و استاتوس کاربر بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ

به منظور تغییر عکس پروفایل واتساپ کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

برنامه واتساپ را اجرا کنید.

از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید.

عکس پروفایل خود که در بخش فوقانی صفحه نمایش داده شده را لمس کنید.

آیکون “دوربین” موجود در گوشه عکس پروفایلتان را لمس کنید.

اگر تمایل دارید یک عکس جدید با دوربین گوشی ضبط و آن را به عنوان عکس پروفایل واتساپ خود ذخیره کنید، گزینه Camera را انتخاب نمایید تا دوربین دستگاه فعال شود. اما اگر تمایل دارید که یک عکس موجود و ذخیره شده در گالری دستگاه را برای عکس پروفایل خود انتخاب کنید، باید گزینه Gallery را لمس نمایید.

لازم به اشاره است که پس از طی کردن مراحل فوق و مشخص کردن عکس مد نظرتان باید کادربندی مناسب آن را مشخص کنید و نهایتا با لمس گزینه OK پروسه تغییر عکس پروفایل واتساپ شما تکمیل می‌شود.

 

نحوه تغییر نام پروفایل واتساپ

اما چگونه می‌توانیم نام خود را در پروفایل واتساپ تغییر دهیم؟ انجام این عمل هم به سادگی امکانپذیر است. بدین منظور به صورت زیر عمل کنید:

برنامه واتساپ را اجرا کنید.

از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید.

عکس پروفایل خود که در بخش فوقانی صفحه نمایش داده شده را لمس کنید.

در زیر عکس شما نامی که برای پروفایلتان مشخص کرده بودید نمایش داده می‌شود. در کنار این نام یک آیکون “مداد” وجود دارد. این آیکون را لمس کنید.

نام جدید مد نظرتان را تایپ و گزینه OK را لمس نمایید.

به همین سادگی نام پروفایل واتساپ شما قابل تغییر خواهد بود. دقت داشته باشید که شما می‌توانید در نام پروفایل خود از اموجی‌های مختلف هم استفاده کنید و حداکثر تعداد حروف نام پروفایل شما می‌تواند ۲۵ حرف باشد.

 

نحوه تغییر استاتوس واتساپ

برای تغییر استاتوس در واتساپ هم نیازی به طی کردن مراحل پیچیده و دشوار وجود ندارد. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

برنامه واتساپ را اجرا کنید.

از منوی فوقانی برنامه، آیکون “دوربین” را لمس کنید.

در این شرایط دوربین دستگاه فعال می‌شود و آرشیوی از عکس‌های فعلی ذخیره شده در حافظه آن هم در بخش زیرین صفحه لیست خواهند شد. اگر تمایل دارید که یک عکس جدید را با دوربین دستگاه ضبط و به عنوان استاتوس واتساپ در نظر بگیرید، کافیست که پس از مشخص کردن منظره مد نظر یک بار دکمه شاتر را بفشارید. برای ضبط آنی ویدیو باید دکمه شاتر را فشرده و نگه دارید. برای انتخاب عکس‌ یا ویدیوهای قبلی هم کافیست که از آرشیو زیرین صفحه عکس یا ویدیوی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پس از مشخص کردن عکس یا ویدیوی مد نظرتان قادر به ویرایش آن می‌شوید. تغییرات مورد نیاز را اعمال و آیکون سبز رنگ موجود در گوشه سمت راست و پایین صفحه را لمس کنید تا استاتوس واتساپ شما آپدیت شود.

بنابراین به همین سادگی قادر به تغییر استاتوس واتساپ خواهید بود. برای کسب اطلاعت بیشتر در مورد استاتوس واتساپ که تقریبا به تازگی در این اپلیکیشن پیام رسان ارائه شده، می‌توانید به مطالعه مقاله “آموزش استفاده از آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)” بپردازید.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ پرداختیم و چگونگی تغییر دادن نام و استاتوس واتساپ را هم برایتان شرح دادیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار