• ۲۵۰ بازدید
  • دی ۳۰, ۱۳۹۷
آموزش دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ

گاهی اوقات پیش می آیدکه کاربر می خواهد به فراخور نیازش اقدام به دانلود اتواتیک فایل در نرم افزار پیام رسان واتساپ نماید ولی در این شرایط چه کاری باید انجام داد؟. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه انجام تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ بپردازیم. همچنین شما کاربران عزیز می توانید از مقالات دیگر سایت در مورد نرم افزار پیام رسان واتساپ همانند آموزش تغییر شماره واتساپ و یا انتقال مکالمات واتس اپ و همین طور ارسال پیام از تلگرام به واتساپ با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

مقدمه‌ای در رابطه با تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ

اپلیکیشن محبوب واتساپ به صورت پیش فرض به گونه‌ای تنظیم شده که به طور اتوماتیک عکس‌های دریافتی را دانلود می‌کند. برای مثال تصور کنید که به یک گروه یا پنجره مکالمه در واتساپ مراجعه کرده‌اید که در آن عکس‌هایی ارسال شده‌اند. در این شرایط اگر تنظیمات پیش فرض واتساپ برای دستگاه شما اعمال شده باشد این عکس‌ها به صورت اتوماتیک دانلود و به نمایش در خواهند آمد. اما این موضوع چندان جالب نیست، چرا که دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ منجر به مصرف شدن حجم بسته اینترنتی شما می‌شود. این موضوع به ویژه در شرایطی که از اینترنت سیم کارت یا همان موبایل دیتا (Mobile Data) استفاده کنید بیش از پیش حائز اهمیت می‌شود.

بنابراین واتساپ برای جلوگیری از بروز مشکل در شرایط مختلف، امکان تنظیم و تغییر شرایط دانلود اتوماتیک فایل توسط کاربر را ارائه می‌کند. به عنوان مثال شما با استفاده از منوی تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ می‌توانید دستور دهید که در حین استفاده از اینترنت سیم کارت یا موبایل دیتا هیچ فایلی به طور اتوماتیک در واتساپ دانلود نشود و دانلود تمام فایل‌ها فقط و فقط با دستور مستقیم شما صورت بپذیرد. امکان انجام تنظیمات مشابه برای حالت استفاده از اینترنت وای فای و رومینگ هم وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ را بنا به سلیقه شخصی خود و در شرایط مختلف بهینه‌سازی کنید.

اما چگونه باید در واتساپ نسبت به انجام این عمل اقدام کنیم؟ به بیان دیگر چگونه می‌توانید تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ را تغییر داده و مطابق نیاز خود اعمال کنیم؟ انجام این عمل به سادگی امکانپذیر است. ما در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه انجام تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

نحوه بهینه سازی تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، بهینه سازی یا شخصی سازی تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ به هیچ عنوان پیچیده نیست و به سادگی امکانپذیر خواهد بود. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

برنامه واتساپ را اجرا و از منوی آن گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Data Usage را انتخاب کنید.

 

دانلود اتوماتیک در واتساپ

 

با طی کردن مراحل فوق به محیطی شبیه به عکس بالای هدایت می‌شوید. اگر گزینه Network Usage را انتخاب کنید، قادر به مشاهده اطلاعات کاملی در رابطه با وضعیت رد و بدل اطلاعات از طریق اپلیکیشن واتساپ خواهید بود. برای بهینه سازی تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ با این گزینه کاری نداریم. اما در زیرشاخه Media auto-download است که تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ قابل تغییر می‌شود. گزینه‌های موجود در این بخش به ترتیب از بالا به پایین مربوط به دانلود اتوماتیک فایل در شرایط اتصال به موبایل دیتا (When using Mobile data)، دانلود اتوماتیک فایل در شرایط اتصال به وای فای (When Connected on Wi-Fi) و دانلود اتوماتیک فایل در شرایط استفاده از رومینگ (When Roaming) می‌شوند. با انتخاب هر یک از موارد نام برده شده، پنجره پاپ آپ زیر نمایان می‌شود. برای مثال ما قصد داریم که تنظیمات دانلود فایل در حین اتصال به موبایل دیتا را تغییر دهیم.

 

دانلود خودکار در واتس آپ

 

در پنجره پاپ آپی که ارائه می‌شود قادر به انتخاب فایل‌های مد نظرتان خواهید بود. برای مثال اگر تیک گزینه Photos را بردارید، در حین استفاده از موبایل دیتا هیچ عکسی به طور اتوماتیک توسط واتساپ دانلود نمی‌شود. حال اگر تیک تمام گزینه‌های را بزنید، تمام فایل‌ها به طور اتوماتیک در شرایط استفاده از موبایل دیتا توسط واتساپ دانلود می‌شوند. پس از اعمال تنظیمات مد نظرتان برای هر یک از سه شرایط مختلف می‌توانید از واتساپ استفاده کنید. بنابراین به همین سادگی قادر به بهینه سازی تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ خواهید بود.

 

دانلود خودکار در واتساپ

 

نکته آخری که باید به آن اشاره کنیم مربوط به گزینه Low data usage می‌شود که در بخش انتهای صفحه تنظیمات Data Usage برنامه واتساپ ارائه شده است. با فعال کردن این گزینه در حین برقراری تماس از طریق واتساپ میزان مصرف داده و اینترنت شما کاهش پیدا می‌کند. این امر ممکن است در برخی از شرایط منجر به افت ناچیز کیفیت مکالمه شود، اما در سمت مقابل حجم داده‌های مصرفی را به شکل مناسبی کاهش می‌دهد. بنابراین اگر از قابلیت برقراری تماس و مکالمه واتساپ استفاده می‌کنید و نگران مصرف حجم بسته اینترنتی خود هستید، حتما گزینه Low data usage را فعال نمایید.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه انجام تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل در واتساپ پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار