• ۲۸۶ بازدید
  • بهمن ۳, ۱۳۹۷
جلوگیری از تیک دار شدن پیام خوانده شده واتساپ

اگر به هر دلیلی می خواستید از تیک دار شدن پیام هایی که توسط شما در نرم افزار واتساپ مشاهده شده جلوگیری نمایید تا طرف مقابل متوجه خوانده شدن پیام توسط شما نشود. این مقاله راهنمای مناسبی را برایتان ارائه می‌کند. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) بپردازیم. با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

مقدمه‌ای در رابطه با جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp)

واتساپ یا واتس آپ (WhatsApp) هم اکنون یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های پیام رسان موجود به شمار می‌رود که علاوه بر امکان رد و بدل پیام متنی، قابلیت برقراری تماس ویدیویی و صوتی را هم ارائه می‌کند. هنگامی که در واتساپ به رد و بدل پیام متنی می‌پردازید، هر پیام دارای تیکی است که نشان می‌دهد آن پیام ارسال شده و یا توسط مخاطب مد نظر خوانده شده است. تصور کنید که یک پیام متنی را از طریق واتساپ برای دوست خود ارسال کرده‌اید. در این شرایط تا زمانی که دوست شما پیامتان را نخوانده باشد، در بخش زیر و سمت راست پیام یک تیک دیده می‌شود اما به محض اینکه این پیام توسط وی باز شده و خوانده شود، تیک موجود در گوشه سمت راست و پایین پیام به دو تیک تبدیل می‌گردد. به این صورت شما می‌توانید متوجه شوید که آیا مخاطب مد نظر پیام شما را خوانده است یا خیر!

این فرآیند یک پروسه دوجانبه است. یعنی زمانی که شما هم پیامی دریافت کنید و آن را باز کنید، مخاطب مد نظرتان آن پیام را در دستگاه خود با دو تیک مشاهده خواهد کرد و به این صورت متوجه می‌شود که شما پیامک ارسالی او را مطالعه کرده‌اید. اما این احتمال وجود دارد که بنا به دلایل خاصی شما تمایل نداشته باشید که مخاطبینتان از خوانده شده پیام‌هایشان از جانب شما مطلع شوند. آیا این امکان وجود دارد که از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) جلوگیری کنیم؟ خوشبختانه این عمل امکانپذیر است و برای انجام آن نیازی به استفاده از برنامه‌های دیگری وجود ندارد، بلکه شما با مراجعه به منوی تنظیمات اکانت خود در واتساپ قادر به انجام این عمل و جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) می‌شوید. در ادامه به آموزش نحوه جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) خواهیم پرداخت. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ناجیان رایانه همراه باشید.

 

چگونه از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ جلوگیری کنیم؟

به منظور جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) نیازی به طی کردن مراحل پیچیده یا استفاده از اپلیکیشن‌های ثانویه دیگر وجود ندارد. در نظر داشته باشید که انجام این عمل در هر دو نسخه اندرویدی و آی او اسی برنامه واتساپ به شیوه مشابه انجام می‌شود. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 

جلوگیری از تیک دار شدن پیام

 

ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings اکانت واتساپ خود شوید و سپس گزینه Account را انتخاب کنید. حال وارد بخش Privacy شوید.

 

جلوگیری از تیک دار شدن پیام

 

گزینه‌ای تحت عنوان Read Receipts در این بخش وجود دارد که در حالت پیش فرض فعال است. با غیر فعال کردن این گزینه از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) جلوگیری به عمل خواهید آورد. همانطور که در عکس فوق مشاهده می‌‌کنید در تنظیمات این بخش از برنامه واتساپ هم مانند برنامه تلگرام گزینه‌ای تحت عنوان Last Seen ارائه شده است که با استفاده از آن می‌توانید زمان آخرین ورود خود به واتساپ را غیر قابل نمایش کنید و به حالت Last Seen Recently منتقل نمایید.

 

جلوگیری از تیک دار شدن پیام

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه جلوگیری از تیک دار شدن پیام های خوانده شده واتساپ (WhatsApp) و همچنین مخفی کردن زمان آخرین بازدید شما پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ناجیان رایانه تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار