• ۶۶۵ بازدید
  • بهمن ۶, ۱۳۹۷
راهنمای پیگیری پرونده قضایی

ما در دوره ای زندگی میکنیم که همه چیز رو به الکترونیکی شدن و ساده شدن حرکت می کنند و باعث شده اند که مراجعه حضوری به نهادهای دولتی به حداقل میزان خود برسد. از همین سازمان‌ها، می توان به قوه قضاییه اشاره کرد که توانسته با راه اندازی سامانه خدمات الکترونیک قضایی، راهی آسان برای پیگیری پرونده قضایی و دریافت خلاصه پرونده ایجاد کند. با توجه به این که در مرکز مشاوره ناجیان رایانه معتقد هستیم باید همه مردم بتوانند نحوه ورود و استفاده از سامانه‌های اینترنتی را فرا بگیرند، در این مقاله می‌خواهیم در خصوص چگونگی دریافت رمز پرونده، دریافت رمز شخصی و پیگیری پرونده کیفری و قضایی در سامانه خدمات الکترونیک قضایی صحبت کنیم.
برای اینکه اطلاعات کامل‌تری در خصوص سامانه خدمات الکترونیک قضایی بدست آورید می‌توانید مقاله ما در خصوص ” آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه ” را نیز مطالعه کنید. ما در مقاله فوق، چگونگی دریافت ابلاغیه‌های قضایی را شرح داده‌ایم.

 

تنها سامانه رسمی قوه قضاییه برای پیگیری پرونده قضایی www.adliran.ir است. “

سامانه خدمات الکترونیک قضایی چیست؟

سامانه خدمات قضایی یا عدل ایران، سایت رسمی خدمات قوه قضاییه است که در آن دسترسی‌های مورد نظر به سامانه ثنا و سامانه‌های پیگیری پرونده قضایی برای اشخاص و وکلا قرار داده شده است. برای وارد شدن به سایت خدمات الکترونیک قضایی بر روی آدرس http://www.adliran.ir کلیک کنید:

 

 

پیگیری پرونده قضایی

 

 

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، از سمت راست سایت عدل ایران، می‌توانید امکانات و سامانه‌های مرتبط را به تفکیک مشاهده کنید. از سامانه‌های مورد مشاهده در این سایت می‌توان به سامانه ابلاغ الکترونیک، اطلاع‌رسانی برای اشخاص، اطلاع‌رسانی برای وکلا، لیست دفاتر قضایی هر استان و غیره اشاره کرد.

 

نحوه پیگیری پرونده قضایی

اگر شما هم یک پرونده قضایی داشته باشید که می‌خواهید آن را به‌صورت الکترونیکی پیگیری کنید، در صورت عضویت در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی، این امکان را خواهید داشت که با وارد شدن به لینکاطلاع‌رسانی برای اشخاصپرونده قضایی خود را پیگیری کنید.
با وارد شدن به قسمت موردنظر صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

 

سامانه خدمات الکترونیک قضایی

 

همان‌طور که می‌بینید، باید کد ملی و رمز شخصی خود که قبلاً از دفاتر قضایی دریافت کرده‌اید را وارد کنید.

 

پس از واردکردن این دو قسمت، اگر اطلاعات صحیح باشد، رمز موقت برای گوشی شما ارسال و صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

 

پیگیری پرونده قضایی بوسیله کد ملی

 

با واردکردن کد صحیح، وارد پنل کاربری خود در سامانه خدمات الکترونیک قضایی خواهید شد:

 

روش پیگیری پرونده قضایی بوسیله کد ملی

 

در این صفحه می‌توانید با کلیک بر روی دکمه بازیابی اطلاعات، لیست همه پرونده‌های خود را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید شماره پرونده خود را در قسمت مربوطه وارد کنید تا فقط اطلاعات همان پرونده نمایش داده شود. اگر پرونده‌ای برای شما وجود داشته باشد، در زیر فرم مربوطه، جدول پرونده‌ها به شکل زیر نمایش داده می‌شود:

 

پیگیری پرونده قضایی کیفری

 

شما همچنین می‌توانید مشخص کنید پرونده‌ها بین چه تاریخ‌هایی نمایش داده شوند و یا اینکه مشخص کنید فقط پرونده‌های مختومه یا غیر مختومه نمایش داده شوند.
حالا که لیست پرونده‌ها مشخص‌شده است، بر روی پرونده دلخواه خود کلیک نمایید تا در صفحه جدید، اطلاعاتی شبیه به تصویر زیر را مشاهده کنید:

 

دریافت خلاصه پرونده قضایی

 

اکنون می‌توانید با کلیک بر روی دکمه خلاصه پرونده یا روند کار پرونده کلیه اقدامات ثبت‌شده برای پرونده خود را مشاهده کنید.

 

” اگر رمز پرونده خود را نمی‌دانید باید از طریق پیامک آن را دریافت کنید. “

 

چگونگی دریافت رمز پرونده از طریق پیامک

جهت دریافت رمز پرونده خود باید از طریق پیامک، کد زیر را به شماره ۵۰۰۰۹۶۹۹ ارسال کنید:
شماره پرونده # ۲

 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار