• ۳۹۱ بازدید
  • بهمن ۷, ۱۳۹۷
آموزش مرتب سازی سلول ها در اکسل

اکسل یکی از نرم افزار های مهم در مجموعه نرم افزاری آفیس به حساب می آید که از این نرم افزار در بیشتر ادارات و مکان های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. درادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانههمراه باشید.

مرتب سازی به ترتیب حروف الفبا فارسی در اکسل

برای مرتب سازی به ترتیب حروف الفبا فارسی در اکسل شما باید ابتدا تمامی ستون های جدول خود را در انتخاب کنید . سپس از نوار بالای صفحه وارد تب Data شده و مطابق تصویر بر روی Sort کلیک کنید.

 

مرتب سازی سلول ها در اکسل

 

با این کار پنجره ای مانند تصویر زیر برایتان نمایش داده می شود. در قسمت Column ستونی را که می خواهید به ترتیب حروف مرتب سازی شود را انتخاب کنید. گزینه Sort On را بر روی Values قرار داده و در بخش Order گزینه ی A to Z را انتخاب کنید.

 

مرتب سازی در اکسل

 

در آخر روی OK کلیک کنید تا جدول شما بر اساس حروف الفبا Sort شود.

 

مرتب سازی خودکار در اکسل

 

مرتب سازی بر اساس رنگ در اکسل

اگر ردیف های جدول شما از رنگ های مختلفی تشکیل شده و می خواهید مرتب سازی بر اساس رنگ در اکسل انجام شود باید مانند قسمت قبل جدول خود را انتخاب کرده و از تب Data روی Sort کلیک کنید.

 

مرتب سازی بر اساس رنگ در اکسل

 

در این قسمت Sort On را بر روی Cell Color قرار دهید و از قسمت Order رنگی را که می خواهید در بالای جدول قرار بگیرد انتخاب کنید. سپس از قسمت بالا سمت چپ گزینه Add Level را انتخاب کنید تا ردیف دیگری برای مرتب سازی به لیست اضافه شود. این بار رنگی را که می خواهید در جایگاه دوم قرار بگیر انتخاب نمایید. شما باید همین روند را ادامه دهید تا تمامی رنگ های موجود در جدولتان یک به یک به لیست اضافه شوند. در آخر هم بر روی Ok کلیک کنید تا جدول مورد نظر به ترتیب رنگ مرتب سازی شود.

 

مرتب سازی پیشرفته در اکسل

 

مرتب سازی به ترتیب تاریخ در اکسل

برای مرتب سازی به ترتیب تاریخ در اکسل شما باید مانند بخش های قبل پس از انتخاب نمودن جدول از تب Data روی Sort کلیک کنید. در پنجره نمایش داده شده ستون تاریخ را در قسمت Column مشخص کرده و مانند تصویر Order را بر روی A to Z قرار دهید.

 

مرتب سازی به ترتیب تاریخ در اکسل

 

با کلیک بر روی اوکی جدول مرتب سازی شده برای شما نمایش داده می شود.

 

auto sort در اکسل

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار