• ۴۶۹ بازدید
  • بهمن ۷, ۱۳۹۷
نکاتی درباره سامانه ثنا

به احتمال زیاد شما هم با سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضائیه یا همان سامانه ثنا آشنایی دارید این سامانه با هدف تسهیل در روند پرونده های قضایی ایجاد گردیده است. بر اساس ماده ۱۷۵ قانون دادرسی کیفری قوه قضاییه مکلف شده است که اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی به طرفین دعوی ابلاغ نماید . با توجه به مشکلاتی که بسیاری از کاربران برای ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه های خود داشتند ، در مقاله آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه ، به طور مفصل سامانه ثنا را معرفی کردیم و نحوه ورود به سامانه ثنا و استفاده از سامانه ابلاغ قضایی ثنا را نیز در مقاله مجزایی شرح دادیم . در مقاله امروز گروه مشاوره ناجیان رایانه قصد داریم نکاتی را در خصوص سامانه ثنا یا همان ابلاغ الکترونیک قضایی بیان کنیم که شاید برای شما عزیزان مفید و کاربردی باشد .

نکاتی در مورد سامانه ثنا

نکته ۱ – برای ورود به سامانه ثبت نام الکترونیک و سامانه ابلاغ الکترونیک باید به آدرس adliran.ir مراجعه کرده و از سر تیتر خدمات ویژه ، سامانه مورد نظر را انتخاب کنید .

نکته ۲ – بعد از انجام ثبت نام الکترونیک در سامانه ثنا ، برای مشاهده ابلاغ الکترونیک باید وارد لینک adliran.ir شوید .

نکته ۳ – افرادی که ایمیل ندارند ، باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند و یک آدرس ایمیل ملی دریافت کنند .

نکته ۴ – هر یک از افراد مکلفند در صورتی که در اطلاعات ثبت شده در سامانه ثنا ( از قبیل آرس ، تلفن همراه ، نام و … ) تغییری ایجاد شد ، تغییرات را بلا فاصله در سامانه ثنا ثبت کنید .

نکته ۵ – وصول الکترونیکی اوراق قضایی ابلاغ محسوب می شود . رویت اوراق قضایی در سامانه ابلاغ ( با ثبت زمان و سایر جزییات ) ذخیره می شود و کلیه آثار ابلاغ واقعی در آن مرتبط می شود . همچنین ورود به سامانه ابلاغ از طریق حساب کاربری و رویت اوراق از این طریق به منزله رسید است .

نکته ۶ – در ابلاغ الکترونیکی مخاطب زمانی می تواند اظهار بی اطلاعی کند که ثابت کند نقصی در سامانه رایانه ای وجود داشته و از مفاد ابلاغ مطلع نشده است .

نکته ۷ – خود داری از مراجعه به سامانه ابلاغ ، به منزله استنکاف از قبول اوراق قضایی می باشد .

نکته ۸ – در صورتی که ارسال پیوشت های ابلاغیه به صورت الکترونیکی غیر ممکن باشد ، ابلاغ به وسیله ابلاغنامه انجام می شود .

نکته ۹ – در صورتی که تلفن همراه یا پست الکترونیک در دسترس نباشد ، مفاد ابلاغیه و ارسال اوراق به سامانه ابلاغ به وسیله ابلاغنامه در اقامتگاه این فرد ابلاغ می شود و در ابلاغنامه مقرر می شود مخاطب موظف است جهت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید و کلیه ابلاغ های بعدی از طریق سامانه ابلاغ انجام خواهد شد .

نکته ۱۰ – چنانچه محل نکهداری مخاطب زندان و یا بازداشتگاه باشد ، ابلاغ علاوه بر حساب کاربری مخاطب به حساب کاربری زندان و یا بازداشتگاه نیز ارسال می شود و مراجع ذکر شده مسئول اجرای ابلاغ برابر مقررات هستند و همچنین موظف هستند که نتیجه ابلاغ را از طریق سامانه ابلاغ به واحد قضایی ارسال کنند .

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار