• ۲۹۷ بازدید
  • بهمن ۱۰, ۱۳۹۷
بسته حمایتی دولت و نحوه استعلام آن

از سوالاتی که این روزها در ذهن اغلب ایرانی ها وجود دارد این است که آیا مشمول طرح بسته حمایتی که دولت پیش بینی کرده میشوند یا خیر و راه های استعلام آن چیست؟ برخی نیز سوالاتی در زمینه اینکه بسته حمایتی تامین اجتماعی چیست و از چه راهی می توان استعلام بسته حمایتی را دریافت کرد ، مطرح کرده اند.

این بار در مرکز مشاوره ناجیان رایانه تصمیم داریم مقاله ای در خصوص بسته حمایتی تامین اجتماعی و استعلام بسته حمایتی منتشر کنیم.

بسته حمایتی تامین اجتماعی ( بسته حمایتی دولت ) چیست ؟

بسته حمایتی تامین اجتماعی در راستای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین و تایید شده و به گروه های هدف پرداخت خواهد شد. این بسته حمایتی برای گروه های با درآمد کمتر از ۳ میلیون تومان در ۵ آبان ماه در هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزرات رفاه و سازمان برنامه و بودجه تصویب و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد تا از این طریق حمایتی از گروه های کم درآمد جامعه شده باشد و این مبالغ در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب های بانکی متصل به یارانه نقدی انجام می شود.

روش استعلام بسته حمایتی از طریق تلفن

همانطور که در قسمت مقدمه بیان شد ، امروزه یکی از دغدغه های خانواده های ایرانی این است که آیا مشمول دریافت بسته حمایتی تامین اجتماعی هستند یا خیر ؟ برای استعلام دو راه وجود دارد :

الف) استعلام بسته حمایتی از طریق تلفن

ب) استعلام بسته حمایتی تامین اجتماعی از طریق کد دستوری USSD

در پاسخ به سوال هم وطنان عزیزمان باید بگوییم که افرادی قصد استعلام بسته حمایتی از طریق تلفن را دارند ، می توانند با شماره تلفن ۱۴۲۰ ، مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی تماس حاصل فرمایند و با ارائه کردن اطلاعات سرپرست خانواده از واریز وجه اطمینان حاصل کنند.

 

استعلام مشمول بودن بسته حمایتی از طریق USSD

افرادی هم که تمایل دارند از طریق کدهای دستوری USSD اقدام به استعلام بسته حمایتی نمایند ، می توانند کد دستوری زیر را شماره گیری کنند :

 

بسته حمایتی

 

کد دستوری: *۱۴۲*۸#

 

و بعد وارد صفحه دوم شده و با انتخاب شماره “۱” یا ” ثبت نام” وارد صفحه بعد شوید.

سپس کد ملی سرپرست خانواده را وارد کرده و به صفحه بعد بروید.

در مرحله بعدی شماره تلفن تان را جهت ارسال نتیجه از طریق پیامک وارد کنید تا از واریز شدن بسته حمایتی تامین اجتماعی اطمینان حاصل کنید.

طبق اظهارات سازمان تامین اجتماعی به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از بیمه شدگان و ۶۰۰ میلیون نفر مستمری بگیر که شرایط دریافت این کمک را داشته اند بسته حمایتی پرداخت شده است.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار