• ۱۹۶ بازدید
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۷
بهترین مکان برای قرار دادن روتر

یک فیزیکدان بهترین مکان برای قرار دادن روتر را محاسبه کرده است. دیگر آزمایش و خطا را فراموش کنید چرا که ریاضیات ثابت کرده که بهترین نقطه برای قرار دادن روتر چه جایی است. فیزیکدانی به نام جیسون کول فرمول هایی را کشف کرده که بواسطه آن می توان به بهترین مکان برای قرار دادن روتر بی سیم پی برد. این مکان به طرح کف خانه شما بستگی دارد با مرکز مشاوره ناجیان رایانه در ادامه همراه باشید.

 

کول در تلاش برای بهینه سازی سیگنال های وای فای شروع به بررسی علوم مربوط به آن‌ها کرد. او ابتدا برای انجام این کار پلان خود را نقشه برداری کرد و به بررسی انحراف دیوارها پرداخت. در آخر معادله هلمولتز را به کار گرفت و توسط آن توانست امواج الکترومغناطیسی منتشر شده توسط روتر خود را مدل کند.

در ابتدا او با راه حل بی نظیری روبرو شد که بر اساس آن باید برای دریافت بهترین سیکنال وای فای، روتر خود را در وسط خانه قرار می‌داد. اما لزوما قرار دادن روتر در وسط اتاق نشیمن برای همیشه امکان پذیر نیست.

به همین دلیل کول برای بررسی بیشتر، مدل خود را تغییر داد تا میزان جذب دیوارهایی مانند بتن را اندازه گیری کند و برای جلوگیری از بازتاب کامل، یک موج ایستاده ایجاد کند. این کار مدلی را به او داد که بسیار شبیه سیگنال های وای فای بود و در نهایت، او نتیجه گرفت هرچه از روتر دورتر باشیم دریافت سیگنال دشوارتر خواهد بود.

 

بهترین مکان قرار دادن روتر

 

در واقع اگر روتر به درستی در موقعیت قرار گیرد تقریبا تمامی اتاق خانه شما با امواج مبهوت کننده وای فای پوشش داده می شود.

کول در حال حاضر یک برنامه اندرویدی را ایجاد کرده که به شما اجازه می دهد تا سیگنال وای فای منزل خود را بدون نیاز به فرمول ترسیم کنید و از این طریق بهترین محل برای قرارگیری آن را بیابید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار