• ۲۹۹ بازدید
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۷
راه حل مشکل روشن نشدن گوشی و تبلت

از سوالاتی که به دفعات از کارشناسان ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه می شود روشن نشدن گوشی های اندرویدی است و تعداد کسانی که به این مشکل بر می خورند هم کم نیست. ممکن است برای شما هم پیش بیاید که در برخی مواقع قادر به روشن کردن گوشی یا تبلت اندرویدی خود نباشید. این مشکل می‌تواند بنا به دلایل مختلف از جمله مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری برایتان رخ دهد. در ادامه این مطلب به بررسی دلایل روشن نشدن گوشی و تبلت اندرویدی و آموزش رفع این مشکل می‌پردازیم با ما در مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

 

شارژ نداشتن دستگاه

در اکثر مواقع دلیل اصلی روشن نشدن گوشی و تبلت اندرویدی مربوط به شارژ نبودن دستگاه می‌شود. در صورتی که پیش از رخ دادن این مشکل هیچ نشانه‌ای از عملکرد نادرست دستگاه خود مشاهده نکرده‌اید، ممکن است مشکل به عدم وجود شارژ کافی مربوط شود.

 

شارژ نداشتن دستگاه

 

بنابراین نیاز است تا از شارژ بودن دستگاه، عملکرد صحیح شارژر و پورت شارژ گوشی اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعدی مطمئن شوید که هیچ گرد و غبار و یا شی‌ خارجی پورت شارژ دستگاه و یا شارژر را مسدود نکرده باشد. به منظور بررسی عملکرد صحیح شارژر، می‌توانید از یک دستگاه دیگر استفاده کنید.

جدا کردن باتری

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که با مشکل هنگ کردن صفحه نمایش گوشی خود مواجه شوید. در چنین شرایطی صفحه نمایش و دکمه‌های دستگاه کار نمی‌کنند. همین اتفاق ممکن است در هنگام روشن شدن گوشی هم رخ دهد. اگر دستگاه اندرویدی شما روشن نمی‌شود، باتری را از دستگاه خارج کرده و چند ثانیه صبر کنید. سپس مجددا باتری را درون دستگاه قرار دهید. اگر باتری دستگاه شما جدا نمی‌شود، دکمه پاور گوشی را به مدت چند ثانیه نگه دارید. بسته به مدل گوشی مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور می‌تواند بین ۱۰ الی ۳۰ ثانیه طول بکشد.

بررسی باتری دستگاه اندرویدی

اگر از سالم بودن تجهیزات شارژ دستگاه خود اطمینان دارید و جدا کردن باتری هم به رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندرویدی شما کمک نکرد، نیاز است تا باتری دستگاه خود را بررسی کنید. کیفیت باتری اکثر گوشی و تبلت‌های اندرویدی پس از گذشت چندین سال افت می‌کند و در نهایت کاملا غیر قابل استفاده می‌شود. اتفاقاتی همچون ریخته شدن مایعات روی دستگاه، افتادن دستگاه روی سطح سخت و دمای بالا می‌تواند به باتری آسیب بزند.

 

شارژ کردن گوشی

 

با اتصال گوشی به شارژر می‌توانید باتری آن را مورد بررسی قرار دهید. روشن شدن گوشی به معنای سالم بودن باتری خواهد بود. در برخی از موارد یک فلش قرمز رنگ کوچک برایتان نمایان خواهد شد. این موضوع بدین معناست که باتری شارژ کافی برای نمایش صفحه ندارد. در این شرایط نیاز است تا باتری حداقل برای مدت زمان ۳۰ دقیقه شارژ شود. اگر آیکون شارژ باتری برایتان نمایان نشد، به احتمال زیاد مشکل از باتری دستگاه است و باتری نیاز به جایگزینی دارد.

بررسی صفحه نمایش

عدم عملکرد صحیح صفحه نمایش یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی اندرویدی محسوب می‌شود. در برخی از مواقع ممکن است صفحه نمایش از کار بیفتد و شما به اشتباه تصور کنید که گوشی روشن نمی‌شود. به منظور بررسی این موضوع دکمه پاور را ۳۰ ثانیه نگه داشته سپس حداقل دو دقیقه جهت تکمیل فرایند بوت شدن گوشی صبر کنید. اکنون از یک گوشی دیگر با گوشی خود تماس بگیرید. برقراری تماس و زنگ خوردن گوشی شما به معنای خرابی صفحه نمایش خواهد بود.

رفع مشکل روشن نشدن گوشی با استفاده از کامپیوتر

اگر همچنان با استفاده از روش‌های بالا موفق به روشن کردن گوشی خود نشدید، می‌توانید از کامپیوتر جهت عیب یابی و رفع این مشکل استفاده کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

گوشی خود را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید.
اجازه دهید گوشی به مدت ۱۵ دقیقه شارژ شود.
کابل را از گوشی خود جدا کنید.
پس از گذشت ۱۰ ثانیه، مجددا کابل را به گوشی وصل کنید.
گوشی را به مدت ۳۰ دقیقه شارژ کنید.
دکمه پاور را فشار داده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
گزینه Restart را لمس کنید.
اگر گزینه Restart نمایان نشد، دکمه پاور را به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.

 

ریست کردن دستگاه اندرویدی

ریست فکتوری کردن گوشی

 

در برخی موارد ممکن است کاربر با مشکل بوت نشدن دستگاه اندرویدی خود مواجه شود. یکی از اصلی‌ترین دلایل رخ دادن چنین مشکلی آپگرید و نصب کاستوم رام است. در چنین شرایطی شما می‌توانید دستگاه خود را ریست کنید. توجه داشته باشید؛ ریست دستگاه موجب حذف تمام اطلاعات آن می‌شود. توصیه می‌کنیم به صورت منظم از اطلاعات دستگاه اندرویدی خود بکاپ بگیرید. جهت ریست دستگاه اندرویدی در حالت ریکاوری مراحل زیر را طی کنید:

دکمه‌های پاور و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اندروید روی صفحه نمایان شود.
با استفاده از دکمه‌های کم کردن و زیاد کردن صدا به بخش Recovery Mode مراجعه کنید.
از کلیدهای صدا برای انتخاب گزینه Wipe Data/Factory Reset استفاده کرده و سپس کلید پاور را بفشارید.
در نهایت گزینه Yes—Erase all Data را انتخاب کرده و کلید پاور را فشار دهید.

بدین ترتیب فرایند ریست دستگاه اندرویدی آغاز شده و تکمیل آن چندین دقیقه به طول می‌انجامد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار