• ۶۲۴ بازدید
  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۷
آموزش ساخت چند دسکتاپ در ویندوز ۷ و ۸

دسکتاپ مجازی قابلیتی است که به صورت پیش فرض در ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار گرفته است ولی چطور می توان در ویندوزهای ۷ و ۸ چند دسکتاپ در کامپیوتر داشته باشیم. در حال حاضر ویندوز ۷ و ۸، برخی از ویژگی های دسکتاپ مجازی را دارا هستند، که البته در وضعیت پنهان قرار دارند. شما برای فعال کردن این قابلیت نیاز به ابزاری مانند Microsoft’s Virtual Desktops PowerToy دارید

 

دریافت دسکتاپ مجازی

در حالی که دسکتاپ مجازی PowerToy مایکروسافت از زمان ویندوز XP کار نکرده است، این کمپانی ابزار دیگری را ارائه کرده است که به شما اجازه می دهد از دسکتاپ مجازی در نسخه های مدرن ویندوز استفاده کنید. این ابزار کم حجم و رایگان است و شما مجبور نیستید هزینه ای را به منظور استفاده از آن پرداخت کنید.

برای شروع باید نرم افزار Desktops v2.0 را از وب سایت مایکروسافت ویندوز Sysinternals دانلود کنید. این وب سایت مجموعه ای از ابزارهای شخص ثالث را در اختیار دارد، اما ابزار Sysinternals بسیار مفید و قدرتمند است که مایکروسافت چند سال پیش آنها را خریداری کرد. اگر شما کاربر حرفه ای ویندوز هستید، باید با ابزار SysInternals آشنایی داشته باشید.

بر خلاف این ابزار کوچکی که در بالا به آن اشاره شد، اکثر آنها سیستم عامل های قدرتمند و پر از اطلاعات مفید هستند. پس از دانلود، فایل Desktops.zip را باز کنید و سپس فایل اجرایی Desktops.exe را از آن خارج کنید و روی آن دوبار کلیک نمایید.

با این کار پنجره کوچک دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید این ابزار را به صورت خودکار در هنگام ورود به سیستم اجرا کنید، تیک گزینه Run automatically at logon در کادر تأیید را بزنید

 

چند دسکتاپ در ویندوز

 

جابجایی بین دسکتاپ ها

شما می توانید کلید سفارشی را برای جابجایی بین دسکتاپ های مجازی تعریف کنید، اما به طور پیش فرض شما می توانید از کلید Alt به همراه اعداد ۱ تا ۴ برای جابجایی بین چهار دسکتاپ مجازی خود استفاده نمایید.

شما همچنین می توانید بر روی آیکون سینی سیستم (system tray) کلیک کنید تا یک نمای کلی از دسکتاپ های خود را مشاهده کرده و بین آنها سوئیچ کنید. برای تغییر کلید های میانبر، روی آیکن سینی سیستم کلیک راست کرده و گزینه Options را انتخاب کنید.

 

چند دسکتاپ در ویندوز

 

اولین بار که بین یک دسکتاپ مجازی جابجا می شوید، ویندوز آن را ایجاد می کند که همان بارگذاری یک کپی جدید از explorer.exe برای دسکتاپ است. پنجره هایی که شما روی دسکتاپ های دیگر باز کرده اید بر روی دسکتاپ دیگر نمایش داده نمی شوند؛ بنابراین نمی توانید با استفاده از نوار وظیفه یا کلیدهای Alt + Tab به آنها دسترسی پیدا کنید. برای اولین بار باید به دسکتاپ مرتبط خود بازگردید.

هر دسکتاپ همچنین سینی سیستم جداگانه خود را دارد، بنابراین آیکون سینی سیستم از اولین دسکتاپ شما در دسکتاپ های دیگر شما ظاهر نمی شود. اگر یک برنامه را روی دسکتاپ دوم خود باز کنید و آن آیکون سینی سیستم را بارگذاری کند، آن سینی سیستم تنها در سینی سیستم دسکتاپ دوم شما ظاهر می شود و نه دسکتاپ های اول، سوم و چهارم

 

چند دسکتاپ بر روی ویندوز

 

اختصاص یک پنجره به دسکتاپ ها

برای راه اندازی پنجره یک برنامه روی دسکتاپ خاص، ابتدا باید به آن دسکتاپ بروید و سپس برنامه را از نوار وظیفه خود، منوی شروع یا هر جای دیگری اجرا کنید. متاسفانه، شما نمی توانید پنجره های بین دسکتاپ مجازی را هنگامی که باز می شوند حرکت دهید.

برای جابجایی یک پنجره به یک دسکتاپ دیگر، باید آن را ببندید و سپس آن را روی آن دسکتاپ دیگر باز کنید. سعی کنید فضاهای کاری را برای انجام وظایف خاص تنظیم کنید تا مجبور نباشید که پنجره ها را از بین دسکتاپ ها پیگیری کنید.

بستن Desktops v2.0

راه های توصیه شده برای بستن دسکتاپ v2.0 این است که از سیستم خارج شوید و دوباره وارد آن شوید. البته، اگر می خواهید از این روش استفاده نکنید، ابتدا باید گزینه اجرا به صورت خودکار در سیستم عامل (Run automatically at logon) را غیرفعال کنید.

 

تنظیمات ویندوز 8

 

چرا این نرم افزار محدودیت دارد؟

صفحه دانلود Desktops v2.0، در وب سایت Sysinternals، به خوبی درباره محدودیت های این ابزار توضیح می دهد. یک ابزار دسکتاپ مجازی دیگر نیز وجود دارد که به نظر می رسد قدرتمندتر باشد. به عنوان مثال، ابزار Dexpot به خوبی کار می کند و یکی از گزینه هایی است که به منظور استفاده از دسکتاپ مجازی می توانید آن را دانلود کنید.

به طور کلی این ابزارها ویژگی های بیشتری دارند. مثلا اگر دوست داشته باشید، به راحتی می توانید پنجره مورد نظرتان را بین دسکتاپ مجازی جابجا کنید و همه پنجره های بازتان را روی نوار وظیفه دسکتاپ ببینید.

با این حال، اکثر ابزارهای دسکتاپ مجازی فقط با به کوچک یا بزرگ کردن پنجره ها کار می کنند. آنها دسکتاپ های واقعی مجازی را ایجاد نمی کنند و با یادآوری اینکه کدام پنجره باید کوچک یا بزرگ شود، ویندوز را فریب می دهند.

اگر از ابزاری مانند این در گذشته استفاده کرده باشید، ممکن است بتوانید پنجره موردنظرتان را به کوچک یا بزرگ کنید و میان دسکتاپ ها جابجا شوید. Desktops v2.0، از ویژگی های داخلی ویندوز استفاده می کند، بنابراین بسیار سبک تر و حقیقتا کم خطاتر از سایر ابزارهای موجود است. امیدواریم مایکروسافت این ویژگی را گسترش دهد.

ویندوز ۹ باید راهی برای جابجایی پنجره ها بین دسکتاپ های مجازی و یک رابط کاربری خوب داشته باشد. در حال حاضر، این رسمی ترین راه برای باز کردن پشتیبانی دسکتاپ مجازی و بومی ویندوز است.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار