• ۲۲۱ بازدید
  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۷
قابلیت دسکتاپ مجازی در ویندوز ۱۰

کمپانی مایکروسافت بالاخره در ویندوز ۱۰ قابلیت دسکتاپ مجازی یا چند دسکتاپ به صورت همزمان را قرار داد در این ویندوز به کاربران چندین دسکتاپ مجازی تعلق می گیرد. ویندوز ۱۰ در حال حاضر جدیدترین نسخه از سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت محسوب می شود که برای کامپیوتر عرضه شده است. ویندوز ۱۰ از قابلیت های فراوانی برخوردار بوده و به طور مرتب آپدیت های گوناگونی را به منظور عملکرد بهتر دریافت می کند در ادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

یکی از قابلیت های جذاب ویندوز ۱۰ امکان ساخت چند دسکتاپ بوده که برای بسیاری از کاربران می تواند بسیار کاربردی باشد. اگر برنامه های زیادی را در کامپیوتر خود اجرا می کنید و برای کنترل آن ها سردرگرم می شوید، بهتر است همین امروز با ایجاد چند دسکتاپ، اپ های خود را در آن ها تقسیم بندی کنید. در واقع به لطف این قابلیت کاربر در هر دسکتاپ جدید می تواند اپ ها را به طور مجزا اجرا کند و از این طریق به کارهای خود نظم ببخشد

 

برای ساخت چند دسکتاپ در ویندوز ۱۰ مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید.

۱- پیش از هر چیز از آپدیت بودن سیستم عامل خود اطمینان حاصل کنید.
۲- روی آیکون Task View کلیک کنید. این آیکون روی Taskbar کنار نوار جستجوی کورتانا قرار دارد.

 

چند دسکتاپ در ویندوز 10

 

با باز شدن صفحه Task View روی گزینه New Desktop کلیک کنید.

 

چندین دسکتاپ در ویندوز 10

 

با طی مراحل بالا می توانید دسکتاپ های متعددی بسازید و در هرکدام برنامه های دلخواه خود را اجرا کنید. برای کار با دسکتاپ های ساخته شده به موارد اشاره شده در ادامه توجه کنید.

زمانی که شما در کامپیوتر خود بیش از یک دسکتاپ داشته باشید، می توانید به راحتی با کلیک روی Task View بین دسکتاپ های ساخته شده سوییچ کنید.
با کلیک روی Task View برنامه های باز شده در هر دسکتاپ مشخص شده و با کلیک روی هرکدام می توان آن ها را باز کرد.
برای سوییچ بین دسکتاپ های ساخته شده می توان از کلیدهای میانبر Start+Tab استفاده کرد.

 

چند دسکتاپ در ویندوز 10

 

استفاده از قابلیت ساخت چند دسکتاپ در ویندوز ۱۰ و اجرای برنامه در هرکدام، ممکن است باعث کندی کامپیوتر شود.
شما می توانید از برخی اپ ها به طور همزمان در دسکتاپ های ساخته شده استفاده کنید. البته دقت داشته باشید برخی برنامه ها چنین اجازه ای را به کاربر نمی دهند.
با کلیک روی هر برنامه در منوی Task View تنظیمات خاصی برای کنترل بهتر وجود دارد. برای مثال در این بخش می توان مشخص کرد تا برنامه مورد نظر در همه دسکتاپ ها نمایش داده شود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار