• ۱۹۶ بازدید
  • بهمن ۱۴, ۱۳۹۷
رفع مشکل اتصال بلوتوث در گوشی آیفون

هنوز هم بلوتوث یکی از راه های ارتباطی مهم در بین گوشی های آیفون محسوب می شود اما گاهی پیش می آید که کاربران از مشکل اتصال بلوتوث در آیفون ناراضی هستند. با وجود اینکه امروزه ارسال و دریافت فایل توسط بلوتوث صورت نمی‌گیرد، همچنان از آن جهت اتصال به گجت‌های هوشمند از جمله اپل واچ، هدفون‌های بی سیم و غیره استفاده می‌کنیم. مانند سایر تکنولوژی‌های مدرن، بلوتوث نیز ممکن است با مشکل در اتصال مواجه شود. در ادامه آموزش جفت کردن (Pairing) و رفع مشکل اتصال بلوتوث آیفون  با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

 

اتصال آیفون به هدفون بلوتوثی

از زمان حذف جک ۳٫۵ میلی متری در آیفون ۷، هدفون‌های بلوتوثی به یکی از ضروری‌ترین و پراستفاده‌ترین گجت‌ها تبدیل شده‌اند. استفاده بی سیم از هدفون به خصوص در هنگام کار کردن، می‌تواند بسیار کاربردی باشد. پیش از استفاده از هدفون‌های بلوتوثی نیاز است تا آن را به آیفون خود متصل کنید. بدین منظور بلوتوث هدفون خود را روشن کرده سپس در آیفون به بخش Bluetooth در Settings مراجعه نمایید.

 

مشکل بلوتوث در آیفون

 

 

در مرحله بعدی به بخش Other Devices در انتهای صفحه مراجعه کنید. جهت تکمیل فرایند جفت کردن هدفون و آیفون، نام هدفون را لمس کنید. بدین ترتیب هدفون به بخش My Devices منتقل شده و وضعیت فعلی اتصال آن به آیفون نمایش داده می‌شود.

اتصال آیفون به بلوتوث خودرو

فرایند اتصال بلوتوث خودرو به آیفون مشابه فرایند ذکر شده در بالا است. پس از آغاز فرایند Pairing در خودرو، به تنظیمات بلوتوث در آیفون خود مراجعه کرده و نام بلوتوث خودرو را لمس کنید. در بسیاری از موارد هنگام اتصال به بلوتوث خودرو از شما خواسته می‌شود تا کد ۴ رقمی مربوط به خودرو را وارد کنید.

تغییر نام بلوتوث های متصل به آیفون

در صورتی که دستگاه‌های بلوتوثی مختلفی به آیفون شما متصل باشند، تغییر نام‌ آن‌ها می‌تواند کاربردی باشد. توجه داشته باشید که تغییر نام بلوتوث برخی از گجت‌ها امکان پذیر نیست. ابتدا به منظور تغییر نام بلوتوث دستگاه از شارژ بودن و اتصال دستگاه به آیفون خود اطمینان حاصل کرده سپس به بخش Bluetooth در Settings مراجعه کنید. آیکون قابل مشاهده در سمت راست نام دستگاه را لمس کرده و در صفحه نمایان شده به بخش Name مراجعه کنید. بدین ترتیب در این بخش قادر به وارد کردن نام مورد نظر خواهید بود.

شما می‌توانید نام بلوتوث آیفون را تغییر دهید. بدین منظور به بخش General در قسمت Settings مراجعه کرده و سپس گزینه About را لمس کنید. در نهایت در بخش Name نام مورد نظر خود را وارد کنید.

 

مشکل اتصال بلوتوث در آیفون

 

رفع مشکل اتصال بلوتوث آیفون

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بنا به دلایل مختلف اتصالات بلوتوث آیفون شما به درستی کار نکند و با مشکل در اتصال مواجه شوید. در ادامه به آموزش رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

آپدیت کردن iOS

آپدیت کردن سیستم عامل آیفون می‌تواند یکی از موثرترین روش‌ها جهت رفع مشکل اتصال بلوتوث باشد. بدین منظور به بخش General در Settings مراجعه کرده و گزینه Software Update را لمس کنید. در صورتی که آپدیت جدیدی برای آیفون شما ارائه شده باشد، از این طریق می‌توانید آن را دریافت کنید.

 

مشکل اتصال بلوتوثی در گوشی ها آیفون

 

غیر فعال سازی بلوتوث و هارد ریست آیفون

روش بعدی جهت رفع مشکل اتصال بلوتوث آیفون غیر فعال سازی کامل بلوتوث است. بدین منظور به بخش Bluetooth در Settings مراجعه کرده و آن را غیر فعال کنید.

 

مشکل بلوتوث در گوشی های آی او اس

 

پس از غیر فعال سازی بلوتوث به منظور هارد ریست در آیفون ۸ و بالاتر، کلید افزایش صدا را فشار داده و رها کنید. سپس کلید کاهش صدا را فشار داده و رها کنید. پس از آن کلید خاموش و روشن کردن آیفون را تا زمان مشاهده لوگو اپل فشار داده و نگه دارید. جهت هارد ریست آیفون ۷ و ۷ پلاس، کلید خاموش و روشن و کلید کاهش صدا را به صورت همزمان برای مدت زمان ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود. در مدل‌های قدیمی‌تر آیفون کلید خاموش و روشن و کلید هوم را به مدت ۱۰ ثانیه تا زمان نمایش لوگوی اپل فشار داده و نگه دارید.

 

قطع اتصال بلوتوث دستگاه

قطع و اتصال مجدد بلوتوث دستگاه از دیگر روش‌های رفع مشکل اتصال بلوتوث در آیفون محسوب می‌شود. بدین منظور مجددا به بخش Bluetooth در Settings مراجعه کرده و نام بلوتوث دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس گزینه Disconnect را لمس نمایید. بدین ترتیب اتصال بلوتوثی آیفون به دستگاه قطع خواهد شد. سپس دستگاه بلوتوثی مورد نظر را خاموش و روشن کرده و اتصال آن به آیفون را بررسی کنید.

 

مشکل بلوتوث در آیفون

 

جفت سازی مجدد دستگاه به آیفون

در صورتی که همچنان با استفاده از روش‌های بالا نتوانستید مشکل اتصال بلوتوث در آیفون خود را برطرف کنید، می‌توانید اتصال دستگاه بلوتوثی به آیفون را کاملا غیر فعال کرده و مجددا فرایند اتصال یا Pairing را انجام دهید. بدین منظور در منوی Bluetooth در Settings، دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس گزینه Forget This Device را لمس کرده و مجددا فرایند جفت سازی دستگاه و آیفون را طی کنید.

 

اتصال دستگاه بلوتوثی به آیفون دیگر

شما می‌توانید با اتصال دستگاه بلوتوثی به یک آیفون دیگر، مشکل اتصال را مورد بررسی قرار دهید. عدم اتصال دستگاه به سایر آیفون‌ها، بدین معنا خواهد بود که اتصال بلوتوث دستگاه مورد نظر با مشکل مواجه بوده و اتصال بلوتوث آیفون شما مشکلی ندارد.

 

ریست تنظیمات شبکه

از دیگر روش‌های رفع مشکل اتصال بلوتوث آیفون می‌توان به ریست تنظیمات شبکه اشاره کرد. توجه داشته باشید که علاوه بر حذف کامل اطلاعات بلوتوث آیفون شما، تنظیمات شبکه از جمله شبکه‌های وای فای و تنظیمات VPN حذف خواهند شد. جهت شروع به بخش General در Settings مراجعه کرده و گزینه Reset را انتخاب کنید. سپس گزینه Reset Network Settings را انتخاب کرده و رمز خود را وارد کنید. پس از انجام این عمل، مجددا دستگاه مورد نظر را از طریق بلوتوث به آیفون خود متصل نمایید.

 

مشکل بلوتوث در گوشی های آیفون

 

فکتوری ریست آیفون

روش نهایی جهت رفع مشکل اتصال بلوتوث در آیفون فکتوری ریست است. توجه داشته باشید که با انجام چنین عملی، تمام محتوا و تنظیمات آیفون شما حذف خواهند شد. بدین منظور به بخش General در Settings مراجعه کنید. سپس در بخش Reset گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. جهت آغاز فرایند فکتوری ریست، نیاز به وارد کردن پسورد خواهید داشت. توصیه می‌کنیم حتما پیش از فکتوری ریست آیفون خود، از اطلاعات آن بکاپ بگیرید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار