• ۱۲۰۲ بازدید
  • بهمن ۱۴, ۱۳۹۷
روش انتقال فایل با AirDrop

بهترین روش برای انتقال فایل در دیوایس های اپل از طریق AirDrop می باشد که از فناوری های اختصاصی خود اپل می باشد و از سرعت و سهولت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه با آموزش انتقال فایل در دستگاه های اپلی با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

مقدمه آموزش کار با AirDrop

اشتراک گذاری و یا انتقال و دریافت فایل بین دستگاه‌ها با روش‌های مختلفی امکان پذیر است. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق ایمیل، فضاهای ذخیره‌سازی آنلاین نظیر Dropbox و یا پیام رسان‌ها مانند واتس اپ به اشتراک گذاری فایل‌های مورد نظر خود بپردازید. اگر از کاربران دستگاه‌های اپل هستید، استفاده از قابلیت AirDrop برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. این قابلیت نسبت به تمام روش‌های ذکر شده از سرعت و اطمینان بالاتری برخوردار بوده و استفاده از آن بسیار آسان است. کمپانی اپل با انتشار iOS 7 قابلیت AirDrop معرفی کرد (چگونه برنامه Airdrop را به طور کامل از لیست اقدامات iOS حذف کنیم).

کاربران دستگاه‌های اپل می‌توانند با استفاده از این قابلیت بدون اتصال کابل و یا وارد کردن اطلاعات خاصی، نسبت به انتقال و دریافت فایل از جمله تصاویر، ویدیوها، پیام‌های متنی و غیره اقدام نمایند. پروسه اشتراک گذاری فایل توسط AirDrop تنها مدت زمان بسیاری کمی به طول می‌انجامد و کار با آن آسان است. در ادامه به آموزش کار با AirDrop خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

سازگاری و پیش نیازها

کمپانی اپل همزمان با انتشار iOS 7 قابلیت AirDrop را به آیفون‌ها و آیپدهای خود اضافه کرد. بنابراین به منظور استفاده از این قابلیت، به آیفون ۵ یا جدیدتر، نسل چهارم آیپدها یا جدیدتر و مک بوک با سیستم عامل macOS Lion 10.7 یا جدیدتر نیاز خواهید داشت. اگر به موارد ذکر شده دسترسی دارید و همچنان جهت دریافت و ارسال فایل توسط AirDrop با مشکل مواجه می‌شوید، از روشن بودن وای‌فای و بلوتوث دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. در صورت غیر فعال بودن این گزینه‌ها قادر به اشتراک گذاری فایل توسط AirDrop نخواهید بود.

در صورتی که یک فایل برای شخصی ارسال می‌کنید و آن شخص قادر به دریافت فایل مورد نظر نیست، مطمئن شوید که شماره یکدیگر را در مخاطبین دستگاه خود ذخیره کرده باشید. ممکن است قابلیت AirDrop به گونه‌ای تنظیم شده باشد تا فایل‌ها تنها توسط مخاطبین دریافت شوند. در صورت تمایل به تغییر این مورد به بخش General تنظیمات دستگاه خود مراجعه کرده سپس گزینه AirDrop را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید مشخص کنید که چه کسی اجازه ارسال فایل به شما را داشته باشند.

آموزش ایردراپ

اگر از مک بوک استفاده می‌کنید، از طریق منو به بخش Go مراجعه کرده و سپس گزینه AirDrop را انتخاب کنید. در این بخش از فعال بودن AirDrop اطمینان حاصل کنید. در همین بخش می‌توانید انتخاب کنید که چه کسانی قادر به ارسال فایل برای شما باشند. حال که با سازگاری و پیش نیازهای این قابلیت آشنا شدید، به آموزش کار با AirDrop می‌پردازیم.

ایردراپ اپل

اشتراک گذاری فایل در آیفون و آیپد

شما می‌توانید تقریبا هر نوع فایلی را با استفاده از AirDrop به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید توسط این قابلیت نسبت به اشتراک گذاری آیتم اپلیکیشن‌ها و یا لینک‌های Safari نیز اقدام کنید. در این بخش قصد داریم به آموزش کار با AirDrop و نحوه به اشتراک گذاری فایل در آن بپردازیم. بدین منظور ابتدا فایل مورد نظر را انتخاب کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر ما قصد داریم یک عکس را از طریق اپلیکیشن Photos به اشتراک بگذاریم. حال به منظور شروع، آیکون Share را لمس کنید.

قابلیت ایردراپ اپل

سپس از قسمت فوقانی منوی نمایان شده، شخص و یا دستگاه مورد نظر را برای ارسال فایل انتخاب کنید. پس از قبول دریافت توسط شخص دریافت کننده، فرایند انتقال به صورت خودکار و بدون نیاز به وارد کردن هیچ گونه اطلاعات خاصی انجام می‌پذیرد.

ایردراپ در گوشی آیفون

دریافت فایل توسط AirDrop در آیفون و آیپد

جهت دریافت فایل توسط AirDrop یک پیش نمایش از فایل دریافتی نمایش داده می شود و سپس با استفاده از گزینه‌های Accept یا Decline می‌توانید دریافت فایل را قبول و یا رد کنید. در صورتی که با دریافت فایل موافقت کرده باشید، فایل دریافتی در گوشی شما به اپلیکیشن مرتبط فرستاده خواهد شد.

ایردراپ در گوشی های آیفون

اشتراک گذاری فایل در مک بوک

دو روش به منظور اشتراک گذاری فایل در مک بوک توسط AirDrop وجود دارد. شما می‌توانید توسط Finder و یا منوی Share نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

اشتراک گذاری فایل توسط Finder

در مک بوک خود از طریق نوار منو به بخش Go و سپس AirDrop مراجعه کنید. در صورتی که پنجره Finder برایتان باز است، تنها کافیست از منوی کناری گزینه AirDrop را انتخاب کنید. پس از انتخاب AirDrop، پنجره Finder تمام کاربران AirDrop نزدیک شما را نمایش می‌دهد. جهت ارسال فایل به یکی از این کاربران، فایل مورد نظر خود را به سمت آیکون کاربر مورد نظر خود بکشید. پس از قبول درخواست از سمت کاربر، فرایند ارسال به صورت خودکار آغاز خواهد شد.

ایردراپ در آیفون

اشتراک گذاری فایل توسط Share Menu

در صورتی که فایل مورد نظر خود را جهت ارسال اجرا کرده باشید، استفاده از Share Menu جهت انتقال سریع آن بهترین گزینه خواهد بود. بدین منظور فایل مورد نظر خود را اجرا و روی آیکون Share کلیک کنید. سپس گزینه AirDrop را انتخاب کنید. بدین ترتیب لیستی از کاربران AirDrop در نزدیکی شما نمایان خواهد شد. پس از انتخاب کاربر مورد نظر، فرایند اشتراک گذاری فایل آغاز می‌شود.

ایردراپ در گوشی آیفون

دریافت فایل توسط AirDrop در مک بوک

دریافت فایل توسط AirDrop در مک بوک بسیار آسان است. توجه داشته باشید که حتما از فعال بودن قابلیت AirDrop در مک بوک خود اطمینان حاصل کنید. زمانی که شخصی برای شما فایلی ارسال کند، می‌توانید درخواست را قبول و یا رد کنید. در صورت قبول کردن دریافت فایل، مک بوک شما فایل مورد نظر را دانلود و در پوشه Downloads ذخیره می‌کند.

ایردراپ در گوشی های آیفون

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار