• ۲۹۷ بازدید
  • بهمن ۱۶, ۱۳۹۷
نحوه تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام

پیام رسان تلگرام از محبوب ترین پیام رسان ها در کشور ما است ما در این مقاله می خواهیم مطلبی درباره مدیریت بهتر کانال در تلگرام را با شما به اشتراک بگذاریم. همانطور که می دانید در هنگام ساخت یک کانال ، همه مجوزهای مدیریتی اصلی به سازنده کانال اختصاص داده می شود و تنها مدیر اصلی کانال است که می تواند برخی تغییرات مانند حذف کامل کانال تلگرام را انجام دهد . با توجه به اهمیت این موضوع ، در مرکز مشاوره ناجیان رایانه تصمیم گرفتیم در خصوص چگونگی تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام و اضافه کردن مدیر دیگر به یک کانال را ارائه کنیم .

 

” تغییر سازنده گروه به وسیله تغییر شماره تلگرام “

 

تغییر دادن مدیر کانال تلگرام چگونه است ؟

فرض کنید یک کانال تلگرام ساخته اید و مدت ها بر روی آن کار کرده اید. حالا به دلایلی می خواهید از مدیریت این کانال انصراف دهید و یا از آن کسب و کار خارج شوید. به طور حتم باید یک نفر مدیریت این کانال را بر عهده بگیرد. پس دو راه وجود خواهد داشت. یا اینکه شما همچنان به عنوان سازنده کانال تلگرام و مدیر اصلی کانال باقی بمانید و دیگران را به عنوان مدیر کانال تعیین کنید و یا اینکه سازنده کانال را به طور کامل تغییر دهید. راه اول را در انتهای مقاله توضیح داده ایم اما در خصوص راه دوم باید گفت که انجام این کار مشکلاتی را ممکن است برای شما به وجود بیاورد.
متاسفانه برخی سایت ها در مطالب خود ذکر کرده اند که با تغییر شماره همراه مربوط به اکانت تلگرام خود می توانید مدیریت کانال ها را به اشخاص دیگر دهید اما هیچ گاه اشاره نکرده اند که با این کار شما مدیریت همه کانال ها و گروه ها و همچنین اختیارات کامل اکانت خود را به شخص دیگر واگذار می کنید. بنابراین توجه کنید تنها در صورتی از این روش استفاده کنید که می خواهید همه اطلاعات داخل اکانت خود را به افراد دیگر واگذار کنید و کانال شما هم یکی از آنهاست.
اگر با روش تغییر شماره همراه در تلگرام آشنا نیستید این مقاله را مطالعه کنید:

 

تنها راه قطعی تغییر سازنده و مدیر اصلی کانال تلگرام همین روش می باشد.

 

اضافه کردن مدیر به کانال تلگرام

علاوه بر راه فوق ، ما پیشنهاد دیگری برای شما داریم. ما پیشنهاد می دهیم شما همچنان به عنوان مدیر اصلی کانال و سازنده آن باقی بمانید اما یک یا چند ادمین جدید به کانال تلگرام خود معرفی کنید. با این کار اختیارات اصلی و اولیه کانال همچنان در اختیار شماست.
برای اضافه کردن یک مدیر به کانال تلگرام وارد کانال مربوطه شوید. حال مطابق تصویر زیر، گزینه Administrators را انتخاب کنید و وارد صفحه مربوط به مدیران کانال شوید:

 

عوض کردن مدیر اصلی کانال

 

توجه کنید که فقط سازنده کانال می تواند گزینه Add Administrator را مشاهده کنید. مطابق تصویر زیر بر روی آن اشاره می کنیم:

 

تغییر مدیر کانال

 

اکنون از لیست دوستان خود ، مدیر جدید کانال را انتخاب کرده و تایید می کنیم. به این ترتیب یک مدیر جدید با سطح دسترسی پایین تر از سازنده کانال تلگرام ایجاد شده است.

 

” هر کانال تلگرام می تواند تنها یک سازنده اصلی و تعدادی مدیر داشته باشد. “

 

نحوه حذف کردن مدیر کانال تلگرام

برای حذف کردن مدیران اضافه شده به کانال تلگرام ، باید وارد قسمت Add Administrator شده و با نگه داشتن انگشت خود بر روی نام مدیر مورد نظر ، گزینه Remove را انتخاب کنیم تا شخص مورد نظر از مدیریت کانال تلگرام شما حذف شود. توجه فرمایید که این امکان هم فقط توسط سازنده کانال (مدیر اصلی کانال) قابل انجام است.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار